şükela:  tümü | bugün
  • bu yaş aralığı var ya felaket bir şey.

ben hayatımda bu kadar hızlı geçen bir zaman dilimi görmedim. bu yıllar arasında ne yaptım ve ne zaman sonlarına adım adım yaklaştım hiçbir fikrim yok. hadi 15-20 yaş arası dersler-üniversite telaşı-ordan buraya zıplama anladık. 20-25 yaş arası yavaş yavaş kendini bulma, ne olacağını hafiften anlama süreci anladık. fakat 25-30 yaş arası nasıl bir süreç cidden anlamadım.

ne yaptım lan ben bu zamanda? :) tamam gezdik-dolaştık-iş-güç-yeni kişiler falan da sanki 25'ten sonrası jet gibi geçti. baktığın zaman da koskoca 5 yıllık dilim. yaklaşık 1800 + gün yapıyor. daha tam dolmadı fakat ezdiniz beni yıllllaaaaaaaaaaar, üzdünüz beni yıllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar diye diyaframdan patlamak geliyor insanın içinden. ne yaptım lan ben bu 5 senede? :)

bana çok acil bu 5 yılımı geri verin. diğer zaman dilimleri aynı kalabilir fakat bu 5 seneyi 25'ten başlayarak tekrar yaşamam gerekiyor.

adamı adnan şenses'e çevirmeyin. bana bu 25-30 yaş arasındaki dönem geri verilecek.
  • evet,kesinlikle çok hızlı geçen yaş arasıdır. benim en çok üzüldüğüm nokta bu aralıkta kimseye,
    ben 26 yaşındayım
    ben 27-28-29 diyememiş olmak.

ya kimse sormadı, bende söyleyip de hafızaya kaydedemedim. bu çok kötü koyuyor insana.
  • henüz ışık hızıyla tanışmamışken çokta kafa yorulmaması gereken acı hal. evet benim için 23 yaştan sonrası nasıl geçti fark bile edemedim. hala kafamı kaşıyıp duruyorum nasıl bu zamana geldim diye. genele vuracak olursak; bir süre sonra 50 yaşına geldiğinde "ulan ben o 5 yılımı ararken bu 20 yıl ne zaman geçti gitti" diyecek olacağız ki o an zaten ahrete ışınlanmışız demektir. hani filmlerde gökten bir ışık süzmesi beliriyor ya o.
  • 15 yıldır gözünden bir damla yaş düşmemiş şahsımın 30. yaş günümde hüngür hüngür ağlamasına sebep olmuş gerçektir. düşündükçe hala kalbim sıkışıyor.
  • iş hayatına girip para kazanıp köpek gibi çalışıp o parayı harcayacak vakit olmamasından kaynaklanır.
  • hızlı geçmesinin yanında sanki bazı şeyler için çok geç ama bazen de hâlâ geç değil dedirten ve insanı kararsızlıkta bırakan yaş aralığı
  • 20-25 arasının daha hızlı geçmeside buna alternatif olabilir
  • "18 yaşına geldikten sonra zaman çabuk geçer." söyleminin bir üst versiyonudur. öyle ya da böyle zaman geçiyor. genellikle de pişman oluyoruz. olmamak lazım.
  • ölüp gidiyoruz amına koyayım lafının, nazik söylem şeklidir.

ölüyoruz amına koyayım !