şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 25 ağustos 2004 tarihinde, ankara'da, cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer, başbakan tayyip erdoğan, genel kurmay başkanı orgeneral hilmi özkök, kara kuvvetleri komutanı orgeneral aytaç yalman, deniz kuvvetleri komutanı oramiral özden örnek, hava kuvvetleri komutanı orgeneral ibrahim fırtına, jandarma genel komutanı orgeneral şener eruygur'un ve diğer ilgili bakanların katılımıyla gerçekleştirilen ve fetullah gülen ile nur cemaatinin yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerine karşı koymak üzere bir eylem planı belirlenerek uygulanması hususunda tayyip erdoğan'ın başbakan olarak görev yaptığı hükümete tavsiye olarak sunulan, ancak hükümet tarafından uygulanmayan kararlardır.

  tam metni şu şekilde:
  <<milli güvenlik kurulu kararı
  karar sayısı:481

  1. milli güvelik kurulu, 25 ağustos 2004 tarihinde sayın cumhurbaşkanı'nın başkanlığında olağan toplantısını yapmıştır.
  2.kurulun bu toplantısında; 24 haziran 2004 tarihli mgk toplantısı'nın gündem konularından biri olan "türkiye'deki nurculuk faaliyetleri ve fetullah gülen" konusu gündeme gelmiş, yut içi ve yurt dışı faaliyetlerine karşı bir eylem planı hazırlanması uygun görülmüş ve bu konudaki tavsiye kararının hükümete bildirilmesine karar verilmiştir>>
  kararın sureti:
  http://odatv.com/images/resimler/belge(11).jpg

  bununla birlikte bu kararların akp hükümeti için yok hükmünde olduğu bizzat başbakan tayyip erdoğan'ın başdanışmanı yalçın akdoğan tarafından açıklanmıştır:

  <<başbakan recep tayyip erdoğan'ın siyasi başdanışmanı ve ak parti ankara milletvekili yalçın akdoğan, 2004 yılındaki mgk kararına ilişkin "bu mgk kararı, yok hükümde olmuştur. ak parti, bununla ilgili hiçbir adım atmamıştır. bunu çok net olarak ortaya koymak lazım" dedi.>> (kaynak: 31.11.2013 tarihli sabah gazetesi- link:
  http://www.sabah.com.tr/…mgk-karari-yok-hukmundedir)

  (bkz: recep tayyip edoğan'a sorulacak tek soru/#68900372)

  https://www.youtube.com/watch?v=ujffvpykdow
 • bu kararlari bile bile uygulamayan aktorler, bugunlerde kahramanlik taslayarak 15 temmuz cigirtkanliklari yapiyor. ulkenin basina bela olan her seyin bizzat sorumlulari, darbeye gecit verenler simdi darbe engellemekle ovunuyorlar.

  belki feto'nun bu kadar palazlanmamisken kokunu kazayacak olan kararlar, o gunun en buyuk feto dostlari, bugunun en buyuk feto dusmanlari tarafindan reddedildi.

  darbe girisiminin 12 sene oncesi. sozun bittigi yer olsa gerek.
 • "bu mgk kararı, yok hükümde olmuştur. ak parti, bununla ilgili hiçbir adım atmamıştır. bunu çok net olarak ortaya koymak lazım" cümlesi itiraf niteliğindedir.

  yok hükmünde olduğu beyan edilen mgk kararları uygulansa idi;

  - 2010 referandumu olmayacak, fetö mezardaki ölüleri dahi oy vermesi için davet edemeyecekti,

  - kumpas davaları olmayacaktı ( balyoz, ergenekon, poyrazköy vb.)

  - genelkurmay başkanı ilker başbuğ terör örgütü yöneticiliğinden tutuklanmayacaktı,

  - yüzlerce şerefli türk subayı / astsubay kumpas nedeni ile tutuklanmayacaktı,

  - yüzlerce vatansever kumpas nedeni ile tutuklanmayacaktı,

  - nazlıgül daştanoğlu, murat özenalp, ali tatar, didem yaylalı ve diğerleri hala yaşıyor olacaktı,

  - fenerbahçe'ye kumpas kurulmayacaktı

  - 15 temmuz olmayacaktı, yüzlerce yurttaş hayatını kaybetmeyecekti, binlerce kişi yaralanmayacaktı,

  - khk'lar ile haksız işten çıkartmalar olmayacaktı, nuriye ve semih işlerine devam ediyor olacaktı, bugün olduğu üzere her an ölümü beklemiyor olacaklardı.

  - candan eren gibi namuslu müfettişlere kumpas kurulmayacaktı. ( ergenekon )

  (bkz: hiçbir korkuya benzemez halkını satanın korkusu/#66965185)
 • görünüşe göre türkiye'de cumhuriyetin dibini oyan cemaatlerin ve özellikle de fetullah gülen'in ne yaptığı ile ilgili ordu hükümeti zamanında uyarmış ve bir eylem planı hazırlamış. ancak hükümet feto kendisine de zarar vermeye başlayana kadar uyarılara rağmen iktidara ortaklık ettiği görünümü veren bu örgüte elini dahi sürmemiş. sonuç olarak uyarılmışlar ve bildikleri halde müdahale etmemişlerse ortada kandırılma yoktur, kasıt vardır. bugün feto yüzünden vatandaşlarımız ölmüşse, bunun sorumlusu aynı zamanda bu örgüte resmi kanaldan yapılan bu ciddi uyarıya rağmen göz yuman hükümettir. nasıl ki şemdin sakık, yakalandığında pkk'dan ayrılmış olduğu halde pkk adına çalışmış olmaktan dolayı yargılanmışsa, politik iktidarın ileri gelenleri de feto ile arası açılmış olsa da, yargılanabilmelidir. nasıl ki şemdin sakık, yüzlerce askerin katledilmesinin sorumlusu ise, hükümetin kimi ileri gelenleri orduya karşı yapılan hukuki şiddet süreçlerinde "biz bu davaların savcısıyız" diyerek suçunu itiraf etmişken, ihanetin suç ortağı ve sorumlusudur. bu gerçek, tarihe düşülen bir not olarak silinmeden duracaktır ve asla unutulmayacaktır...

  (bkz: suçlusunuz yargılanacaksınız)
  (bkz: tarih sizi affetmeyecek)
 • teröristlerin terörist oldugu ortaya koyuldugu halde akp tarafindan yok hükmünde sayilmistir.
  bu vatan haini teröristlere devletin her türlü imkani sunulmustur, bununla da gurur duyulmustur.

  bununla da yetinmeyen akp, 23 haziran 2016 tarihinde, yani darbe girisiminden birkac hafta önce bile fetö'nün askeriyede terfisi için çıkarılan yasalari meclisten gecirmistir.

  mgk da gülen cemaati teröristtir karari ciktiktan sonra erdogan ve akp bu teröristleri nasil övmüsler:

  -tayyip erdoğan dönemin başbakanı, 24 kasım 2013
  bazı çevrelerde başbakan cemaate kızgın olduğu için bu adımlar atılıyor deniliyor. dört dörtlük iftira, yalan. eğer olay cemaat olarak değerlendirilecekse, o zaman cemaatin en ileri gelenleri, mensupları bugüne kadar acaba tayyip erdoğan’a ne getirdiler de tayyip erdoğan bunu geri gönderdi? yani üniversitelerin hazırlanması, üniversitelerin verilmesiyle alakalı adımlardan tutun da birçok faaliyetlere yönelik yapabileceğimiz ne varsa bunları yaptık. benden geri dönen hiçbir şey yoktur. buna şahittir. her şeyi rabbim biliyor, başka bir şeyi söylemeye gerek yok.

  -binali yıldırım dönemin ulaştırma bakanı, 24 mayıs 2013
  türkçe sevginin dilidir, ‘gelin tanış olalım’ diyen yunus’un dilidir. ‘gel ne olursa ol yine gel’ diyen mevlana’nın dilidir. insanlığa barışı çağıran dildir. ‘aç açabildiğin kadar sineni ummanlar kadar olsun. inançla geril, insana sevgi duy. kalmasın el açmadığın mahsun gönül. dünyada her kim sevgiye muhtaç. onun hayatını anlat bilsin ki ilaç. aç herkese aç sineni aç, onun gibi ilaç’ diyen fethullah gülen hocaefendinin dilidir.

  -bekir bozdağ dönemin adalet bakanı, haziran 2013
  bu ateşi yakan, bu yolu açan ve bu yolda yürüyenlere destek olan muhterem fethullah gülen hoca efendimize antalya’dan gönül dolusu selamlar, saygılar gönderiyorum. kendisine teşekkür ediyorum. türkçemizi dünyaya tanıtan kadrolar yetiştirdiği için.

  -hüseyin çelik dönemin başbakan yardımcısı, 20 şubat 2012
  insan kendisine ait olan bir şeyi ele geçirir mi? oraya sızmış, buraya sızmış bu su mu, nem mi? cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış bunlar kargaları güldürür. bu paranoyaları bir tarafa bırakalım.

  -bülent arınç dönemin başbakan yardımcısı, 22 mayıs 2013
  sayın başbakanımıza da (erdoğan’ı kastediyor) gitmeden önce konuyu açtım, “fırsat bulursam böyle bir ziyaret yapmak istiyorum. izin verir misiniz, uygun görür müsünüz” dedim. çok memnun oldu. hatta “keşke bizim için de mümkün olsa, biz de görüşebilsek” dedi. ama programları çok yoğundu. bu programlardan fırsat bulup da böyle bir mesafeli ziyaret olabilir miydi o, pek ihtimal vermedi. ama “selamlarımızı, sevgilerimizi götürürsünüz. özellikle birinci gün boş olacak. mümkünse 15’inde bu ziyareti yapabilirsiniz” demişti. biz 15’inde oradaydık eşimle birlikte.

  bizi aldılar dostlarımız, arkadaşlarımız, hoca efendi’yi bulunduğu yerde ziyarete götürdüler. başbakan erdoğan da selamlarını, sevgilerini, iyi dileklerini iletmesini istedi. bizden bir emirleri olur mu, bir tavsiyeleri olur mu onu da öğren dedi. şüphesiz, son zamanlarda çok fazlasıyla speküle edilmiş, bazı konular üzerinde yazılıyor, çiziliyor. bunları belki kendisine birinci ağızdan sormak, o konularda bir önerisi, bir tavsiyesi varsa veya bizim farkında olmadığımız herhangi bir yanlışımız varsa bu konularda da bizi aydınlatmasını rica etmekti.

  -ahmet davutoğlu dönemin dışişleri bakanı, tbmm araştırma komisyonu ifadesi
  2013 bm genel kurulu toplantısına seyahatim öncesinde başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan ile yaptığımız değerlendirmede, bu yapının gittikçe artan bir şekilde türkiye karşıtı çevrelerce kullanılmaya müsait hale gelmesi hasebiyle, gülen’in daha önce yapılan çağrılar çerçevesinde türkiye’ye getirilerek kontrol altına alınmasının gerekli olduğu kanaatine vardık.

  -süleyman soylu, içişleri bakanı
  aynen 28 şubat gibi, aynı 12 eylül öncesi gibi senaryodur. derin devlet harekete geçti. cemaati döverek, cemaate saldırarak, türkiye’nin değişim yönünü etkilemeye çalışıyorlar.

  -faruk çelik, akp şanlıurfa milletvekili- eski bakan
  insan merkezli bir hizmeti esas alan insanlara, “hizmetinizi durdurun” denir mi? aksine teşvik edilir, desteklenir, elden ne geliyorsa o katkı sağlanır. bu gerçeği görmemek ferasetsizliktir.

  -recep akdağ, başbakan yardımcısı
  hayatı insanlığa hizmetle geçmiş bu büyük zat için suçlamalarda bulunmak, son derece çirkindir; kara lekedir. fethullah gülen hocaefendi, hayatının her döneminde tertemiz kalmış bir kişidir. kendisine şükran borçluyuz.

  -ali babacan, dönemin başbakan yardımcısı, 2 haziran 2013
  bütün bu güzel çalışmalara istikamet veren, ilham kaynağı olan çok değerli fethullah gülen hocaefendimize buradan şükranlarımızı sunuyorum. kendilerine saygılarımızı, hürmetlerimizi sizlerin huzurunda buradan iletmek istiyorum.

  -egemen bağış, dönemin ab bakanı, 28 mart 2013
  bu ülkenin değerini bütün dünyaya yayıyor. gerçekten bu okulların vizyonunu ortaya koyan başta fethullah gülen hocamız olmak üzere bütün kahramanlara ben yürekten teşekkür ediyorum.
 • askeri vesayet diye halka düşman gibi gösterilen bir zamanların en güvenilir kurumları listesinde her daim tepeye oynayan türk silahlı kuvvetleri'nin komutanlarının siyasi iktidara gerçek ve doğru yolu gösterdiği ancak dönemin iktidarı tarafından siyasi rant için uygulanmayan kararlardır.

  sonra ortamlarda herkese fetöcü dersin kim bilecek.
 • 2004 yılında söz konusu kararlar alınarak açıkça fetö'nün nasıl bir tehlike olduğu belirtildiği halde, politik iktidar bu kararları yok saymıştır. ergenekon, balyoz, askeri casusluk vb. dava süreçleri feto tarafından hayata geçirildiğinde, bu davaların savcısı olduğunu söyleyen kişi, bilerek fetullahçı terör örgütü'ne göz yummuştur. 17 aralık'ta ve 15 temmuz'da namlu kendisine dönene kadar gerici terörizme sesini çıkarmayanlardan günün birinde yargı önünde hesap sorulmayacağını hiç kimse düşünmesin. suçlular er ya da geç yargılanır ve adalet yerini bulur.
 • bu tavsiyeyeyi verenler, bu tavsiyeyi dinlemeyenler tarafindan terorist olarak yargilanmis, daha sonra bu yargilayanlar 15 temmuz ile gercek terorizmi herkese gostermislerdir. arada bazilari da kandirilmistir tabii ki.
 • çok iyi hatırlıyorum 6 yaşındaydım.