• gelmiştir.

https://www.resmigazete.gov.tr/…0/08/20200826-5.pdf

yarından itibaren çalışanların mesaileri düzenlenecektir diye düşünüyorum.

edit: lantirn161 uyardığı için bir kısım düzenleme yaptım.
  • gelmiştir hayırlı olsun. öğretmenler hadi iyisiniz yaşıyosunuz bu hayatı.
  • öncelikle türkiye genelinde tüm düğün yasaklanmalı bence. 1 rujdan onlarca kişiye bulaşma durumunu biliyoruz malum.
  • muhtemelen tam da memura çay kahve yasağının üstüne ilaç gibi gelendir.

görsel
  • eylül başından itibaren hemen hemen herkesin kendi şehrine dönmesi ile birlikte yasaklar teker teker geri gelecek heralde. bu genelge yayınlandıysa sokağa çıkma yasağı dahil diğerleri de gelecek gibi. çok kötü sınanıyoruz hayırlısı.
  • ben bu genelgeyi okuyunca aklıma direkt düz memurlar geldi. bazılarının aklı fikri öğretmenlerde. kardeşim okullar açılsın öğretmenler görevlerinin başına geçsin sorun yok ama sen çocuğunu okula gönderecek misin onu deyiver şahsen ben göndermem.
  • esnek çalışmanın nasıl yapılacağı muhtemelen kurumlar tarafından belirlenecek gene. zaten uzaktan yapılabilecek işler için mesai yapılması bu koşullar altında doğru değil. önümüzde koca bir kış var.

edit: eğitim çok aksadı ama okulları açmak büyük yanlış olur. ne yazık ki öğrenciler derslerden ve okuldan koptu. bakalım bu durum nasıl toparlanacak.

edit 2: öğretmenlerin olabildiğince çocuğa uzaktan da olsa eğitim vermesi gerekiyor. bunun için sorumluluk almalılar. tabi kaçı bu konuda bir hazırlık içinde bilmiyorum.

edit 3: meb'in zaten böyle bir açıklaması varmış. link
  • kamu çalışanı deyince sadece öğretmenleri anlayanların bulunduğu başlık.
  • gecikmiş bir karar olmakla birlikte zararın neresinden dönülürse kârdır.

neredeyse tüm kurumlarda covidli hastalar çıktı, yanımızda tepemizde dibimizde gezdiler zaten...

umarım iş işten geçmemiştir...
  • sırf ekşi sözlükteki öğretmen düşmanları yüzünden bu yaştan sonra bir daha sınava girip öğretmenlik kazanasım geliyor.

(bkz: ruh hastalığı)
hesabın var mı? giriş yap