şükela:  tümü | bugün
  • televizyonda içim acıyarak seyrettiğim bir nevi komedi. hakikaten de kızılayı ilk defa görmüş ve muhtemelen de bir daha görmeycek olan birilerinin "işallah melih göyçek kazanır ehe ee" diyerek oy kullandıkları anket adı altınaki facia, sonucu baştan belli facia
  • yetkililerin evet oyu basılımış 2000 pusulayı hazırlayışlarına şahit olduğum uygulama
  • "gencler oy kullandınız mı?" diye uzerinize atlayan sandık gorevlilerinin calsıtıgı referandum.. oy kullanmayı cazip hale getirmek icin olsa gerek, oy kullandıktan sonra parmagınıza surdukleri murekkepi gorevlelere gostererek, ulasım araclarından ucretsiz yararlanabilyorsunuz.. ama adamlar mahvetmis ankaray' ın icini, adım atacak yer yok resmen..
  • televizyonların bildirdiği kadarıyla 5 yaşında çocukların da oylamaya akın akın katıldığı bir referandum görünümündeymiş. akla sayısız soru geliyor, ama hiç birini sorası gelmiyor insanın.
  • tüm bu rezilliğin yanında malum şahsın güdümündeki kanal a televizyonunda gün boyu "ankaralı"ların yeni uygulamayla ilgili görüşleri yayınlanmıştır. tahmin edeceğiniz üzere hiçbir surette olumsuz görüş belirten bir kişi konuşturulmamıştır. bu düdükoğlu düdük uygulamaya alkış tutan denyo "ankaralı"ların görüşleri de en az malum şahıs kadar mide bulandırıcı ve tiksindiricidir, genel olarak iki görüş belirtildi:

"efendim üsgeçit varkene can güvenliğimiz yoğidi, yayalar atlıyoridi yollara"
    ankara'yı bilmeyenler için belirtelim, ortadaki berlin duvarının yanısıra trafik ışıkları da durmaktadır ve gayet nizami şekilde çalışmaktadırlar. bu demeci veren deyyusların yollara atlayan yayalar olması yüksek bir ihtimaldir.

"araç trafiği rahatladı çok iyi uygulama"
    bu röportaj metro altgeçitinde yapılmaktadır, 60 yaşındaki teyzelerin sanki arabaları var da tuvalete bile arabayla gidiyorlar.

malum şahsa ve hemşehri demekten utandığım "ankaralı"lara kinim sonsuzdur.
  • bu "anket" komedisinde bir başka düdük çetesi de chp'lilerdir. kendilerinden en azından bu salak uygulamaya karşı toplu halde ankete katılarak kısasa kısas/öyle başa böyle tarak* şeklinde bir tepki vermelerini beklerdim, 2004 senesinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi bundan daha güzel bir propaganda şekli olamazdı. malum şahıs on otobüs kaldırıyorsa sen yirmi tane kaldır, dava aç, bir icraat yap. ama ben sersem olduğum için boş yere bu cengaverlerden icraat bekledim. evet safım arkadaşım ne var?

peki bu cengaverler ankara'nın tam ortasına berlin duvarı dikilirken ne yapıyorlardı? doğru tahmin ettiniz, deniz baykal efendiye şakşak yapmaya, şiir dinletilerinde hüzünlenmeye, parti merkezlerinde saz-semah kurslarına takılmaya, türkü barlarda halaylar çekmeye devam ediyorlardı. dışarıda başkentin başını keserlerken bunca dirayetsizlik gösteren bu adamlar 2004 ocak ayından itibaren yaklaşan seçim telaşıyla elbette yollara allı güllü seçim otobüslerini çıkaracaklar, elbette kapı kapı dolaşıp oy isteyecekler. o zaman kendilerine imalum şahsın tüm bunları yaparken onların ne yaptıklarını soracağım, masallarını dinledikten sonra kendilerine okkalı bir selam edeceğim: (o)))
  • çözmekte zorlandığım bir pusulayla oy verilen anketimsi. heralde millet anlamasın soruyu, eveti işaretlesinler geçsinler diye hazırlanmış. 'il komisyon kurulunun kararı ne ola ki' diye soran teyzeleri 'evatı veya hayarı işaretliceniz' * şeklinde aydınlatan görevliler sayacaksa zaten o oyları, pek farketmiyor evet veya hayır dememiz.
  • 7 yasından buyuk herkesin oy kullanabileceği acıklanmıs olan anket. yani, baskentin ortasına fabrika kuracagız deseler, onu da 8 yasındaki cocuk belirleyecek demek, vay be. (bkz: ben 6 yasından beri simcity oynuyorum ulan).!
  • devamını comedymax ta verecekler diye beklediğimiz bir güldürü