şükela:  tümü | bugün
  • artık yeter lan.

(bkz: turkcell superonline/@sikelanjelo)

1) ben taşınıyorum, boşalttığım evde kullanmakta olduğum fiber altyapısı var ve fiber internete sahiptim, aylık 60 liraya da bilmem kaç ay taahütüm var. taşındığım ev civarında fiber altyapısı yok, mecburen yalın adsl tarifesine geçiyorum, mecburen daha zayıf internet. (eylül başı)

2) nakil işlemi esnasında türlü türlü beceriksizlikler yaşanıyor, 30dk.lık işlem 1 haftada hallediliyor. yine de rezalet bu değil.

3) nakilden dolayı eski fiber internet modemimi iade etmem istenmiş, iade etmeyi unutuyorum, bu arada kimin ne zaman iade etmem gerektiğini söylediğini de hatırlamıyorum. neyse, otomatik ödemede olan aylık 60 liralık faturaya 170 lira modem parası sokuşturulalrak hesabımdan 60 yerine 230 tl çekiliyor. (14 ekim 2016)

4) modemi aynı gün iade ediyorum. modemi iade ettiğim bayiden para iadesi işlemi için müşteri hizmetlerini aramam gerektiğini öğreniyorum. (14 ekim 2016)

5) modemi iade ettiğimi aynı gün müşteri hizmetlerini arayarak telefonla teyit ettiriyorum, modem parasını en kısa zamanda geri iade edeceklerini ve telefonla bana 3gün içinde geri dönüş sağlanacağını belirtiyor. (14 ekim 2016)

7) aradan 4 gün sonra yani 18 ekim salı günü bu arkadaşları tekrar arıyorum, modem parasının iadesinde bir sorun olmadığını, konu ile ilgili 3 gün içinde geri dönüş sağlanacağını ve en kısa zamanda iade işleminin gerçekleşeceğini söylüyor.

8) 20 ekim perşembe günü bu arkadaşları tekrar arıyorum, telefondaki yetkili bana 2 gün önce yani 18 ekimde konuştuğumuzu hatırlatarak, önceki telefon görüşmemizden 3 gün içinde yani 21 ekim cuma günü akşamına kadar konu ile ilgili mutlaka ve mutlaka geri arayacaklarını söylüyor. (tabi ki aramıyorlar)

9) ve artık cinnet. 22 ekim cumartesi akşamı tekrar bu arkadaşları arayıp 30 dk boyunca söyleniyorum, durumu anlatıyorum. kibar bir bayan bana mağduriyetimi anladığını, son bir haftada gerçekleştirdiğim telefon görüşmelerinin kayıtların tamamını dinleneceğini ve 48 saat içinde bana 100% geri dönüş sağlanacağını söylüyor. (bilin bakalım aradılar mı)

9) en son dün gece twitter'dan süper yardım isimli superonline'ın yardım hesabın mesaj atıyorum, hesap benden irtibat no istiyor,gönderiyorum, sabah uyandığımda twitini silmiş olduğunu görüyorum.

özet ve 10) iade etmeleri gereken 170 lira bir yana, belirttikleri sürede geri dönüş sağlamamaları bana benle gayet ciddi ciddi taşak geçiliyor hissi uyandırıyor. durum budur.

not: bugün öğlen aramışlar turkcell numarasından, şimdi geri aradım neden arandığımı öğrenmek için, sosyal medyaya yaptığınız şikayetten dolayı aradıklarını belirtti adam. (9 numara için yani) güler misin sabaha mı bırakırsın.
  • para iadesi icin geri donus yapmayacagini adim gibi bildigim iss' nin yeni bir rezaleti. facebook'tan twitter'dan ana avrat sovunce ariyorlar sadece o da "bisi mi oldu" demek icin. anlatiyorum derdim bu bu diye, 24 saat icinde donecegiz diyorlar, ne arayan var ne soran. 4 ay bu sekilde oyaladilar. en son btk web sayfasina sikayet yazdim. ertesi gun amerika baskani dahil seferber olup interneti baglamislardi.
  • care chargeback.
  • tasima isleminde bana da buyuk sikintilar yasatmis sistem, once kurulum yapan dayilar 2 gun gec geldi sonra da aksama aktif olur dedikleri sey 10 gun sonra aktif oldu. arada misafirim gelmisti ona gore plan yapmistim onlara da 2 gun boyunca hotspot actirdik.

kisa ve oz olarak beceriksiz firma.
  • turkcell gibi! bir firmaya yakışmayan, müşterisine yardım edip işlerini halletmek yerine, yalan dolanla olayı geçiştirip, onları söğüşlemeyi kendine görev edinmiş bir firmanın hareket silsilesi olarak tanimlanabilecek rezalet.
  • ahlaksız firmanın şaşırtmayan rezaleti.
  • tuketiciyi koruyan hic bi sey yok. aldigin mal veya hizmete odedigin paranin nerdeyse yarisini devlete vergi olarak veriyosun ama devlet seni korumuyo, gercekten muthis bi sey bu.

hedef sasirtmis olmiyim, devlet bos birakiyo diye musteri sikmeye calisan kurumlar daha da suclu tabii ki..
  • aynı günde 2 başlık birden açtırarak pes dedirten superonline'ı bu başarısından dolayı tebrik ederim.

en iyi bildikleri işi yapmışlar ve müşterilerini mağdur etmeye hız kesmeden devam ediyorlar.

superonline bağlattığım güne lanet olsun.

(bkz: 25 ekim 2016 superonline rezaleti)
  • soygunculara karşı ses çıkarılması gereken rezalet