şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: türkçesi)

  şimdi diyelim banyoya fayans döşeteceğiz. ustayla malzemeli olarak anlaştık. parayı da verdik peşin peşin.

  zaman geçti fayanslar döşenmiyor. işlerimiz aksadı. usta'ya sorduk. "abi sorun bende değil, toptancıda fayans yok. bunlar piyasayı bitirdi." dedi. toptancıya küfrettik içimizden.

  bir iki hafta sonra toptancıya denk geldik. "senin ustanın çekleri geri dönüyor. borcunu ödemeden o şerefsize mal vermem aga!" dedi. meğer usta bizi kekliyormuş. toptancıya hak verdik.

  ek:
  rezalet gibi rezalettir.
 • (bkz: kepazelik)
 • web işinde neden sık sık yedek almak zorunda olduğumuzu yüzümüze çarpan bir rezalet. hosting işinde yerli firma ile zaten çalışmam. en yakın avrupa'dan tedarik ediniz. bilmem kaç milisaniye geç tepki verir siteniz ama kafanız rahat olur. lise terk veletler bir ara yer sağlayıcı belgesi ile hosting satıyordu düşünün sektörün halini. r10 vb. ortamlarda görürsünüz zaten.

  kurumsal olan firmalar da işte ancak bu kadar kurumsal oluyor. geçmiş olsun.
 • ciddi işletmelere aws, bütçe kasanlara digitalocean falan varken, dünya nerelerden nerelere gelmişken hüsnü abinin bursa 'daki data centerından hizmet alıp, kalitenin beğenilmediği olaydır. 100 yazılımcıya sorduk, "pluscloud ne amk" dediler.

  rezalet puanım: -10 / 10.
 • yedeği olmayan müşterilerin de dahil olduğu rezalettir.

  yahu bizim millet digitalocean, linode, microsoft azure, amazon web services gibi firmalarla neden çalışmaz da gider yarak kürek telefon bilgisayar home office çalışan sanal çakallara para kaptırır anlaşılır gibi değil.

  yahu aylık 5 dolara linode'da 1 gb ram / 20 gb ssd veriyorlar al ne halt edeceksen et bre deyyus. üstüne cpanel trial kur 20 tane wordpress site çalıştır. allahın fakiri 5 doların da mı yok, donanımhaberden misin japon askeri misin ulan.

  hadi bu yanlışı yaptın. peki yedeğin neden yok.. çok mu zor yedek almak. yedeğin yoksa zaten sen de yarak kürek iş yapıyorsun, dolayısıyla ağlamaya hakkın yok.
 • firmanın sikayetvar.com'daki savunmaları:

  https://www.sikayetvar.com/plusclouds
 • ilgili firma sahibi yakin arkadasim oldugundan kendileri tarafima ulasip aciklama yapma talebinde bulundular, aciklamalarini asagida paylasiyorum:

  "
  plusclouds olarak firmamız hakkında açılan bu başlık içerisinde kendimizi de söz hakkı doğduğunu düşünerek razi nickli yazar aracılığı ile size kendi açımızdan durumu izah etmek isteriz;

  öncelikle firmamızın adının başlıkta açık olarak kullanılmış olmasına karşın bu soruna sebebiyet veren firma ve firma yetkililerinin isimlerini hukuki süreç başlayana kadar paylaşmamızın doğru olmadığı kanaatindeyiz.

  plusclouds kendi sanallaştırma teknolojisini türkiye koşulları içerisinde geliştirerek avrupa’da bu alanda ülkemiz adına teknoloji sağlayıcısı olan tek firma olma şerefine erişmiştir. yazar arkadaşların da bahsettiği üzere aws, oracle, microsoft azure, vb. gibi rakipler ile rekabete girebilen bir firma haline gelmiştir.

  veri merkezi odaklı olarak yaşanan bu sorun esnasında müşterilerimizin datalarının etkilendiği bir gerçektir. fakat bu başlığı açan yazarın bahsettiği gibi bir ödeme sorunu veya plusclouds tarafından doğan bir art niyet durumu söz konusu değildir. bu tezimizi desteklemek adına hukuki sürecin başlatılması için bütün resmi belgeler eşliğinde tarafımızca en kısa zamanda çalışmaların yapılacağını bilmenizi isteriz.

  bu süreç esnasında bursa’da bulunan veri merkezi sağlayacağımızın kurumsallıktan tamamen uzak ve hukuki çerçevenin dışında olan bu tutumuna rağmen plusclouds olarak müşterilerimizi etkileyen bu sorunun çözümü için her türlü girişimi ivedi bir şekilde yaptığımızı fakat karşı tarafın bu girişimlerin hiç birine cevap vermemesi sonucunda bir mağduriyet doğmuştur.

  biz plusclouds olarak bu başlık altında sorununu dile getirmiş veya çekincelerinden bahsetmiş olan her bir yazara kendimizi ifade etmek isteriz.

  sorularınızı almak veya görüşme planlamak için eksisozluk@plusclouds.com adresine e-posta göndermeniz yeterli olacaktır.

  saygılarımızla,
  plusclouds ailesi
  "

  gelen 2. aciklama:

  "
  plusclouds olarak ne kadar ağır bir itham altında bırakılsak da hukuki sürecin etkilenmemesi adına buradan bilgi veya döküman paylaşımının doğru olmadığı kanaatindeyiz.

  hukuki sürecin sonuçlanması ile beraber dökümanları burada paylaşacağımız için lütfen başlığı kaldırmayın veya editlemeyiniz.

  herhangi bir sorunuz var ise veya konu ile alakalı görüşmek isterseniz lütfen e-posta (eksisozluk@plusclouds.com) adresimizden bizim ile iletişime geçiniz.

  saygılarımızla,
  plusclouds ailesi.
  "
 • ilk mesajı ve plusclouds'un yazdıklarını okudum. iki açıklamadan biri yalan.

  ilk mesaj doğru ise rezalet puanım 10/10. ancak olayı tamamen şeffaf bir şekilde öğrenmek gerekiyor. başlığı takibe aldım, merakla bekliyorum.
 • ciddi bir rezalettir. mağdur olanların nasıl bir yol izlemesi gerektiği konusunda yasal bir düzenleme vardır umarım.

  ancak; rezalet puanını düşük vermek durumundayım. düz adamım ben. otobüslü, avm li, kargolu rezaletleri seviyorum.
 • onceki entrylerde de belirtildigi gibi pek cok alternatif mevcut avrupada hizmet veren. latency de gayet makul oranlarda.
  aws, gcs, azure bir nebze daha pahali. vultr, digital ocean, linode ve hatta ramnode daha kelepir ve guzel hizmetler sunuyor.
  yahu hatta asiri derecede az param var ama cildiracak boyutlarda sunucum olsun istiyorum diyenlere de scaleway 3 euro karsiliginda sunucu veriyor. yani bu adamlar daha ne yapsin?

  fakat vatandas durmuyor. turkiye lokasyonu istiyorum diyor. hal boyle olunca kendi verimerkezini isleten sirketlere yonelmek daha mantikli. keza herhangi bir veri merkezinden kafes, kabin hede hodo kiralayan firmalarin bu tip durumlar basina gelebilir. gelir demiyorum ama gelebilir. fiyatlarinin digital ocean ve benzerleri kadar pahali olmasini sevmememin yaninda bir de usd ile odeme alan bir turk girisimini kullaniyorum bir suredir. daha onceden de bir entry yazdim kendileriyle ilgili.
  begenilerim ve kaygilarimla birlikte buyrunuz cloudeos