• yükek ihtimalle faiz arttırımı yapılacak olan toplantı. onun dışında avrupa merkez bankası'nın da faiz arttırımı yapma ihtimalinin bu dönemde yüksek olduğunu düşünüyorum not: ytd
  • ekonomik gidişatı etkileyecek toplantı. sıkı durun.

evinizi, arabanızı, her şeyinizi satın türk lirası alın. bankaya koyun. hem de vadesiz hesaba. alem delikanlılık görsün! ciddiyim.

dipnot: yatırım tavsiyesidir amk. benim aklımla yatırım yapacak aklınızı sikiyim afedersiniz.
  • buyuk ihtimalle faiz artiracagi son toplanti olacaktir.
  • faiz arttırımına giderse sonuçları bizim mb'nin faiz arttırmasından çok daha ciddi olacaktır.
  • oy hakkı olup da faizin artması lazım demeyen üye kalmadı neredeyse. yani faiz artırımı kesin gibi. trump da fed başkanıyla kavgalı. faizlerin artmasını istemiyor. lakin dinleyeceklerini pek sanmıyorum üyelerin. ytd
  • herkesin aklındaki soruyu soruyorum o zaman; faiz artırımı gelmesi doların yükselmesine yol açar mı ?
  • dolar şuan 6,16 seviyesinde. toplantı öncesi doları çekebildikleri kadar aşağı çekiyorlar. muhtemelen dolar tanrıları yukarıya hareket istiyor. çok kelle gidecek daver çook.
  • türkiye saatiyle bugün 21.00'da başlayacak olan ve bir kaç yazardan okuduğuma göre genelde karara bağlanması iki gün süren kritik toplantı.
  • bu toplantıdan nasıl bir karar çıkacağını kuruldan başka kimse bilmiyor. bizim sadece tahminlerimiz olabilir. ben faiz artırımını kasım başına bırakacaklarını düşünüyorum piyasa önce hızlıca bunu fiyatlar sonra şahin bir tutumla tekrar bugünkü band hareketine geri döner. tahminim bu.
    ancak dolara yatırım yaparak para kazanmak isteyenler piyasaların kapalı olduğu saatlerde zaten en alttan alım yapamayacaklar. fx'cileri söylemiyorum tabii. ama siz ekimin son haftasını ve kasımın başlarını takviminize bir işaretleyin.
hesabın var mı? giriş yap