• ulan millet 750 euro verip kopegini egittiriyor.
  • ulan ne dertler, ne eurolar dönüyor memlekette. keriz silkeleyen silkeleyene.

rezalet falan göremediğim olay.
  • 750 euro'dan sonrasını okumadım
  • hatayı köpeğinizi eğitmek için tek başına göndermeniz. gerçek köpek eğitmeni köpeğe değil de sahibine eğitim verir. eğitmene bırakırsanız o köpeğin alfası eğitmen olur, siz değil.

işini hakkıyla yapan çok iyi eğitmenler var, aldıkları parayı da hak ediyorlar. eğer ki o hayvanın bakımını üstlenecekseniz bütün hareketlerinden sorumlusunuz. ıslah edilmesi gerekiyorsa da iyi bir eğitmenle beraber edeceksiniz.
  • köpeği eğitime yollamak baştan falso, eğitim ailede başlar. köpeği eğitmekten aciz bir ebeveyn nasıl evlat sahibi olacak?

köpeğe yazık olmuş bence, başlığı açan lütfen ileride çocuk sahibi olmasın... bu zihniyet evladını en pahalı robert koleje gönderip çocuk adam olmayınca "parasını verdik öğretemediniz" diye hocalara ve okula çemkirir.
  • yedi yüz elli yüro çarp 9 la 6.750 tl. hey yavrum deeeeeeh.

ben babamı ısırsam bana tokadı basar millet ne hayatlar yaşıyor. allah daha çok versin ne diyelim.
  • bir davranış bozukluğunun kökenleri tam olarak araştırılmadan eğitimle düzeltilmeye çalışılması sonucu ortaya çıkmış rezalettir sanırım. sanırım diyorum çünkü agresyona neden olabilecek çeşitli hastalıkların araştırılıp araştırılmadığı belirtilmemiş. esasen çoğunlukla golden ya da labrador retriever melezlerinde sıklıkla rastlanan bir durumdur. hormonel sebepleri olabildiği gibi, karaciğer ve beyinle de ilgili olabilir ki detaya girilecek olursa fazlasıyla hastalık sayılabilir. tüm bunlar gerekli teşhis yöntemleriyle elendikten sonra bir sorun yoksa kesinlikle hayvan psikolojisi üzerine çalışan veteriner hekimlerden yardım alınmalıdır, sayıları çok değil ama varlar. agresyon eğitim ile çözebileceğiniz bir davranış bozukluğu değildir.
    bir de ücrete takılanlar olmuş, bir hayvana aile oluyorsanız eğer değil 750 euro gerektiğinde 7500 euro harcayabilmelisiniz. çünkü hayvanlar ile insanlar arasında tıbbi ve gelişimsel olarak çok büyük fark yoktur. ve evet ne yazık ki türkiye buna hazır değil.
  • 750 euro’ya köpeğe okuma yazma öğretirim.
  • saldırgan golden gördüğümde bana çok tuhaf geliyor, geçmişinde bir sıkıntı vardır mutlaka.

ama 750 euro da çok yahu, sitedeki temel ve ileri itaat dedikleri komutları benim labrador clicker ile 4 aylık falanken öğrenmişti.

çok para her zaman en iyisini anlamına gelmiyor.
  • herkesi kendi gibi fakir sananların çemkirdiği rezalettir. beyler kusura bakmayın ama herkes burada taş yemiyor ve bir köpek ile yaşamayı düşünen birçok kişi ciddi paraların cebinden çıkmasını göze alıyor. insanların maddiyatı sizi ilgilendirmez. burada da bizi arkadaşın yaşadığı ve aktardığı sorun ilgilendiriyor. bence ciddi rezalet. para ödüyorsun hem karşılığını alamıyorsun, hem de tekrar para ödenmen isteniyor.

ufak bir tavsiye, bence tüm sosyal medya araçlarından yeri kötüleyin ve yaşadıklarınızı anlatın. en azından paranız yansa da birkaç kişiyi kurtarırsınız bu birince tavsiye.

2. tavsiye de; köpek aldıktan hemen sonra değil de 6 ay sonra bu hareketlere başlıyorsa üzgünüm ama tam 10 sene bir köpekle yaşamış biri olarak net bir şekilde söylüyorum sorun sizde. ya hayvanı agresifleştiren bir tavrınız var yada hayvanı aşırı şımarıklaştırıp üstünüze çökmesini sağlıyorsunuz. istanbul da ikame ediyorsanız özelden yazabilirsiniz, burada lafı fazla uzatmaya gerek yok. tabii ki ücretsiz ama katı bir tavır ile yardımcı olabilirim.
hesabın var mı? giriş yap