şükela:  tümü | bugün
  • 5 ağustos 2020 de ufaklığa karne hediyesi olarak söz verdiğim bir tane ekran kartını sipariş ettik. ayın 10 unda geldi ekran kartının işlemciye yetmeyeceği belli olunca 16 ağustos da iade kodu alıp ikinci bir kutuya koyup aras kargoya ürünü teslim ettim. aras kargo ayın 18 inde kargoyu yola çıkardı 20 sinde istanbul'a ulaştırdı. ayın 21 inde kargo teslim alınmadı diye aras kargo depoya geri döndü. kargo firmasından tanıdıklara rica ederek neden teslim alınmadığını öğrendim. dış kutu ıslanmış hepsiburada kabul etmememiş. aralıksız hergün müşteri temsilcisi denilen ama müşteri temsil etmekten ziyade oyalama elemanı olarak görev yapan arkadaşları aradım. en son bunların twitter ayşenur isimli arkadaşa yazınca ''ben ilgileneceğim ''diye aradı. 21 eylül de kargoyu teslim aldılar bunlar kargoyu alınca iki gün bekleyip tekrar aradım ''efendim ürünün dış kutusu hasar görmüş satılabilirliği kaybolmuş, ürün açılmış bu ürün hijyenik üründü o yüzden iadenizi kabul etmiyoruz '' dediler. olan biten bu şimdi kargo kodu geldi bir aydır kargonun ıslattığı depoda beklettiği başına gelmeyen şeyin kalmadığı ekran kartını geri bana gönderiyorlar. kargo şirketinin suçunu müşteriye yıkıyorlar. ucuz birşey olsa sineye çekeceğim. ne yapacağımı bilmiyorum.
  • keşke o kadar bütçem olsa aldığım ekran kartı rx5600 xt idi. onu verip rx 5700 xt alacaktık.
  • tüketici sorunları hakem heyetine gidilerek, bedel tahsilinin yapılabilecği rezalet.

ayrıca şurası bayağı komik olmuş;

ürün açılmış bu ürün hijyenik üründü o yüzden iadenizi kabul etmiyoruz
  • adamlar ekran kartını hijyenikliği bozuldu diye komik bir sebeple iade almamış, gelen tepki "niye araştırmadan ekran kartı aldın".

işte sizin kafadakiler olduğu sürece hepsiburada gibi firmalar söğüşleyecek keriz bulmakta zorlanmıyor.
  • rezaleti anlayamadım. o yüzden puanım 3.5/10.