228 entry daha
  • ağlamayın bu kadar aq. ulan bende bedelli bekledim yıllardır para biriktiriyorum. ben 6 ay yapamam birader bulunduğun şehirde 1 ay geçer nedir aq. ne emmeye geliyosunuz ne gömmeye. ağlayacaksanız oynamayalım. durumu elzem olana sözüm yok ama burda 93 lü bebeler ağlamasın.
  • gitmeyin de dogru tevkif etsinler sizi amk salaklari.
  • 15 bin tl'ye bedelli bulup burun kıvıranları 250 gün askere alıp siksinler, nankörlük anca bu kadar olur.
  • bu bedelliden yaralanacak bir ağabeyiniz olarak şu vecize ile katılayım kedi götünü görmüş yara zannetmiş.oğlum saçmalamayın 25 gün nedir yasa bu şekilde çıkarsa tabi
    o kadar adamı eğitime alacaklarını sanmıyorum bir önceki bedellide yoktu.değişiklik olur tatlılık olur sinerji olur . nizamiyeden geçmiş oluruzş karavana yemiş oluruz tüm potansiyel devrelerime sevgiler şimdiden hayırlı teskereler.
  • aynen bro zaten 28 gün gidecekmişiz
  • bedelcik de nedir
  • öncekikle belirteyim erkek değilim. ama bedelli konusunda ekşicileri fazla takık buluyorum. "her türk asker doğar" buna kesinlikle katılıyorum fakat! her türk maalesef ki hazır bir iş düzeni ile doğmuyor. üniversite biter bitmez askere çağırılan genç erkeklerin hepsinin babası zengindeğil. kimisi çalışıp ailesine katkıda bulunuyor ve askerliği bunun için de bir engel olarak görüyor. diğer bir nedense askerde geçirdiği vakit boyunca çalışıp aylık 1500 tl kazansa yine bedelli parasını çıkaracaktır. bir de bunun dışarıda 3000 ve üzeri tl ye çalışanları var. onların askere gittiklerinde maddi kayıpları dahada fazla olacak. bunları düşününce bedelli bence çok mantıklı.

bu arada savaş çıksa eminim ki bu "bedelcik" diyen abilerim cik cik öterek saklanacak delik arar. parayla imanın kimde olduğunun bilinmediği gibi vatanseverliğin ve yiğitliğinde bilinemeyeceğini ve barış dönemi askerliğiyle ölçülemeyeceğini düşünüyorum.

ayrıca fakirin çocuğununda askere gitmesini asla ve asla istemem. (zira fakirdim ve hala fakir sayılırım) bedelliyi çıkarmak yerine askerliği tamamen meslek haline getirip çok daha uzman askerlerle işi bitirmeli. pöh jöh bordo bereliler vs. tarzı askerler lazım. onlar gibi askerler ancak faydalı olur. yoksa bir savaş çıksa askere gidenlerle gitmeyenlerin farkı olmaz.
  • iyi de bizim dileğimiz hiç gitmemek oralara. sen o zaman 5 ay için 15 bin almış oluyorsun bizden diyerek katıldığım tepkidir.
  • tavsiyem 25-28 gün neyse gözünüzde büyütmeyin bu kadar...
    daha alışamadan askerliğiniz bitecek, en azından askeriyenin bir havasını solumuş olursunuz, birkaç anı, arkadaş edinirsiniz.

keyfini çıkarın kısacası...
21 entry daha
hesabın var mı? giriş yap