• ümmetin şah damarlarından birine yapılmış haince saldırı.

  ırak hükümeti çok zamandır bölgeyi kaşıyıp duruyordu demekki gözünü iyice kararttı. şerefsizlik, gözü dönmüşlük.

  şimdi söz ağaç sevdalısı antikapitalist müslümanlarda iki gün önce gazze bombalandı hocanız değinmedi bile ağaçlara zarar gelmediği için mi? burda da masumlar katledilmiş buyrun bakalım
 • sözde duyarlı, ikiyüzlü pezevenklerin allah gibi taptığı başbakanlarının, bölgedeki ortakları tarafından yapılmış katliamdır.
 • hakkında topu topu 10 tane entry girilen vahşi katliam. başka milletlere yapılmış olsaydı ekşi sözlük sahte hümanizm timi çoktan doldurmuştu buraları.

  soydaşlarıma yapıldı bu, canım yanıyor!!! tek suçları türk olmaktı.
 • perşembe 11.00'de istanbul'da şişli cevahir avm önünden hareketle ırak konsolosluğu önüne doğru yapılacak miting ile kınanacak olaydır.
  türkmenlere yönelik sürekli hale gelen siyasi cinayetlerin devamıdır.
 • (bkz: tuzhurmatu)
 • herhangi bir filistinli veya muhalif suriyeli ölmediği için yüce devletimizin iplemediği katliam.

  halbuki gazze'dekilere bir şey olsaydı şöyle şeyler olacaktı:

  http://i.imgur.com/vz0ao02.jpg
  http://i.imgur.com/ucwz019.jpg
 • bir zamanlar edilen duaların sebep olduklarındandır.

  (bkz: kahraman abd askerinin evine dönmesi için duacıyım)
 • dış işleri bakanlığı tarafından kınanmıştır. fakat kendi hinterlandında etkin hale gelmeye çalışan türkiye'nin bu dengeyi en kolay kurabileceği, örgütlü ve tek politik ilişkisi türkiye ile olan türkmen nüfusunun bulunduğu bölgede yapılan katliamları/uygulanan haksızlıkları görmezden gelmesi, daha doğrusu aktif politika üretmemesi işin acı tarafıdır.

  kesinlikle milliyetçi söylem olarak algılanmasın fakat bölgedeki nüfuzunu güçlendirmeye çalışan bir ülke kendi soydaşına yapılanı görmezden gelirken iç savaşta olan komşusunun silahlı kuvvetlerinden birinin tırnağına zarar gelse ortalığı yıkmaya çalışıyor. işte bunu hiç bir politik hamle ile izah edemezsiniz. sadece bugün için değil; ii. körfez savaşı'nın başından beri oradaki türkmenler gazze'deki insanlardan, suriye'deki silahlı gruplardan, arakan'daki müslümanlardan daha fazla şiddet görüyor, baskıya maruz kalıyor ve üstelik ırak türkmen cephesi'nin bu gruplar kadar dünyaya seslerini duyurma şansı yok, tek umutları türkiye iken bizimkiler diğerlerine ağlayıp ırak'ta olanlara sorumsuzlukla harmanlanmış olgunlukla yaklaşıyor.

  neymiş, ortadoğu'nun büyük devleti imiş, sınırının 200 km uzağındaki soydaşlarını koruyamazken, diplomasini işin kolayına kaçarak israil karşıtlığı üzerinden yürüterek büyük devlet olunmuyor. kendi hinterlandını sağlama alırsın, senin politikana aksi yönde siyaset izleyen ve senin seviyende olmayan devletleri diplomatik olarak ezersin, işte o zaman büyük devlet olursun. bu insanlar sınırından binlerce kilometre uzağında yaşamıyorlar, hemen yanı başında yaşıyorlar. elbette haksızlığa uğrayanın yanında olacaksın, mazlumun hakkını savunacaksın ama kardeşin dayak yerken başkalarının acısına üzülüyorsan, kardeşini dövenin karşısında durmuyorsan kusura bakma, samimiyetin kırıntısı yoktur sende. gösteriş peşindeki göz yaşlarına devam edelim.
 • ölenler türk olduğu için kimsenin umrunda olmayan katliam, canilik, vahşet.