şükela:  tümü | bugün
 • ümmetin şah damarlarından birine yapılmış haince saldırı.

  ırak hükümeti çok zamandır bölgeyi kaşıyıp duruyordu demekki gözünü iyice kararttı. şerefsizlik, gözü dönmüşlük.

  şimdi söz ağaç sevdalısı antikapitalist müslümanlarda iki gün önce gazze bombalandı hocanız değinmedi bile ağaçlara zarar gelmediği için mi? burda da masumlar katledilmiş buyrun bakalım
 • sözde duyarlı, ikiyüzlü pezevenklerin allah gibi taptığı başbakanlarının, bölgedeki ortakları tarafından yapılmış katliamdır.
 • perşembe 11.00'de istanbul'da şişli cevahir avm önünden hareketle ırak konsolosluğu önüne doğru yapılacak miting ile kınanacak olaydır.
  türkmenlere yönelik sürekli hale gelen siyasi cinayetlerin devamıdır.
 • dış işleri bakanlığı tarafından kınanmıştır. fakat kendi hinterlandında etkin hale gelmeye çalışan türkiye'nin bu dengeyi en kolay kurabileceği, örgütlü ve tek politik ilişkisi türkiye ile olan türkmen nüfusunun bulunduğu bölgede yapılan katliamları/uygulanan haksızlıkları görmezden gelmesi, daha doğrusu aktif politika üretmemesi işin acı tarafıdır.

  kesinlikle milliyetçi söylem olarak algılanmasın fakat bölgedeki nüfuzunu güçlendirmeye çalışan bir ülke kendi soydaşına yapılanı görmezden gelirken iç savaşta olan komşusunun silahlı kuvvetlerinden birinin tırnağına zarar gelse ortalığı yıkmaya çalışıyor. işte bunu hiç bir politik hamle ile izah edemezsiniz. sadece bugün için değil; ii. körfez savaşı'nın başından beri oradaki türkmenler gazze'deki insanlardan, suriye'deki silahlı gruplardan, arakan'daki müslümanlardan daha fazla şiddet görüyor, baskıya maruz kalıyor ve üstelik ırak türkmen cephesi'nin bu gruplar kadar dünyaya seslerini duyurma şansı yok, tek umutları türkiye iken bizimkiler diğerlerine ağlayıp ırak'ta olanlara sorumsuzlukla harmanlanmış olgunlukla yaklaşıyor.

  neymiş, ortadoğu'nun büyük devleti imiş, sınırının 200 km uzağındaki soydaşlarını koruyamazken, diplomasini işin kolayına kaçarak israil karşıtlığı üzerinden yürüterek büyük devlet olunmuyor. kendi hinterlandını sağlama alırsın, senin politikana aksi yönde siyaset izleyen ve senin seviyende olmayan devletleri diplomatik olarak ezersin, işte o zaman büyük devlet olursun. bu insanlar sınırından binlerce kilometre uzağında yaşamıyorlar, hemen yanı başında yaşıyorlar. elbette haksızlığa uğrayanın yanında olacaksın, mazlumun hakkını savunacaksın ama kardeşin dayak yerken başkalarının acısına üzülüyorsan, kardeşini dövenin karşısında durmuyorsan kusura bakma, samimiyetin kırıntısı yoktur sende. gösteriş peşindeki göz yaşlarına devam edelim.
 • ne desem ırkçı diyeceksiniz, faşist diyeceksiniz, sonradan başıma bela olacak şeyler söylemek istemiyorum. söyleyeceklerimi ırak türkmenleri başlığında söyledim az önce. orda yonttum kalemimi ama şimdi yontamam. katliam varken kibar olamam.
  buna suskun kalanların vicdanını, haysiyetini, insanlığını, onurunu...
  hocalı katliamı'na dönmese. o kadar kötü olmasa.
  delirmemek mümkün değil.
  o kadar gerçek ve o kadar yok sayılıyor.
  her zamanki gibi, ne dinci umursar, ne romantik türk solu.
  çünkü öldürülenler arap değil, çünkü öldürülenler türk.
  yeni birşey de değil. aylardır türkmenler katlediliyor. arap değiller diye mi susuyor filistin, somali, suriye cart curt için ağlayanlar? yardım gemileri kaldıranlar? sözümona dünyaya meydan okuyanlar? bu mu güçlü türkiye?
  ah benim kardeşlerim ah.
  hay sizin kyb'nizi eşşekler kovalasın, hay sizin kdp'nizi köpekler kovalasın. hay sizin bitmeyen terörize etme çabalarınız batsın. beş dakika rahat duramayan, kandan beslenme güdünüz batsın. ne diyeyim ah ne diyeyim.
 • rte ve hükümetinin dikkatini çekmediği için hala şaşıranlar olduğu görünce şaşırdığım katliam. lan adamlar 53 vatandaşının öldüğü reyhanlı'yı görmezden geldiler, çevre illerden adam taşıyıp miting yaptılar, üstüne suçu chp'ye pardon cehape'ye attılar.

  akp'nin ilgisini çekebilmek için katliamlar gözden uzak olmalı, gazze, myanmar gibi ki buraya gidip yanındakiler gözyaşı dökünce, rte iki üç laf edince millet rte'yi dünya lideri sansın. ayrıca türkler dışındaki milletlere yapılmalı, kendileri türkleri geçtim türk kelimesinden bile hazzetmiyorlar. ayrıca çin gibi kafa tutamayacağın ülkeler, çözüm süreci ayağına desteklediğin ırak kürtleri yapmamalı. o zaman da ölü taklidi yapıyorlar.

  ırak türkmeni bir yetkilinin bir sözü vardı :

  (bkz: ırak'ta türkmen olacağıma türkiye'de kürt olaydım)
 • katliam, insanlık suçu, terörün en alası...

  türkler öldü, bizden uzakta olsa da türkler.

  ancak 20 küsür entry mi girebildik?

  yazıklar olsun bize...

  basına bir kez daha teşekkür ediyorum kendilerinin ne olduğunu daha da açık belli ediyorlar bizlere.

  iktidar partisi başta olmak üzere, iktidar ve tüm muhalefet partilerine de teşekkür ediyorum en güzel şekilde dünya siyasetinde bu olayı duyurdukları için.
 • hükumet kontrolündeki medyanın, çektiklerine üzülmemizi öğütlediği müslüman milletlerden birinin başına gelmediği için çok da önemli değildir.

  size bir iki doz esed verelim?