şükela:  tümü | bugün
  • her sene stonewall anısına haziran ayının son pazar günü yapılan pride yürüyüşlerinin bu sene istanbul'da yapılacak olanı. saat 17'de taksim meydanı'nda başlaması planlanmış.

2013'te tüm doğu avrupa ve ortadoğu'nun en büyük pride'ını gerçekleştirerek dünya basınına çıkan istanbul, son iki senedir tazyikli su, biber gazı ve coplanan yürüyüşçüler ile dünya basınında ülkemizin göz kamaştırıcı bir özgürlükler ülkesi olduğunu yansıttı. bakalım bu sene nasıl yansıyacak.

aslında hafif mistik, oryantalizm soslu bir lgbt turizminin avrupalılara pazarlanmasıyla istanbul bu işten çok tatlı paralar kazanabilir, dünyada kendine çok niş bir yer edinerek turizm gelirlerini ikiye bile katlayabilir de tabii taksim'in son senelerde dönüştüğü hali falan düşünürsek iyice hayal bunlar. onun yerine tazyikli sulara, coplara devam muhtemelen.
  • boysan'sız tadı olmayan yürüyüş (bkz: boysan yakar)
  • edit: ekşide ne kadar kendini kabullenememiş eşcinsel ve sadist varmış görmüş olduk. bu entryden sonraki 5 entrye bakılsa kafi.
    (bkz: homofobi)

edit 2: yürüyüşün asıl amacını bilmeden nefret kusanlar için şu linki paylaşıp onları vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum.

bu sene 2017 istanbul lgbti onur haftası kapsamında 25 haziran 2017 saat 17:00da taksim meydanı'nda gerçekleşecek yürüyüş. bayramın ilk gününe denk geldiği için belki geçen senelere kıyasla katılım az olacaktır ama yine de biz çağrımızı yapalım, özgürlük sessiz kalarak kazanılmaz. gelin siz de ses verin, bu yürüyüşün bir parçası olun.
  • edit:"pipinin ucuna kaka geliyor mu?" sorulu entry'im 91 fav + 15-20 tane mesaj gelmesine sebep olmus :)) halbuki ben bilerek sordum cunku bunlar en cahilin ya da bir cocugun sorabilecegi sorular kadar basit.siz bu iki yuzlulukle,bu hazimsizlikla,bu "benim dedigim olacak,yoksa yok ederim" kafasi ile daha cok birbirinizi yersiniz,biz de kahvemizi alip egleniriz :))

o degilde birkac sey sorucam bu konu acilmisken.

1) gay gay ile seks yaparken pipisinin ucuna kaka geliyor mu?
    2) bu gay arkadaslar anuslerine arada baktiriyor mu? doktora "doktor bey nolur bi bakin check-up niyetine " diye egiliyor musun?
    3) simdi anne-baba diye sifatlar var biliyorsunuz.simdi evlatlik edinirse bir gay cift,cocuk anne olarak kimi gorecek? anne sevgisi, anneden gelen sevgiyi nereden alacak?

boyle sorularim var ama sorunca kavga cikiyor bea.
  • hayret nasıl izin vermiş bu islamcılar dediğim yürüyüş.
    umarım kimse coplanmaz, tazyikli su, biber gazı falan yemez. malum...
  • 2017 yılı ramazan bayramı, birinci gününe denk gelecek olan yürüyüştür.

artık evli ve bir baba adayı olarak şöyle empati yapacağım;
    5 yaşındaki oğlum ve 10 yaşındaki kızımla o gün istiklal caddesinde olabilir miyim?
  • gerceklesmeyecek olan yuruyustur.
  • afrikada açlıktan ölen çocuklar için yürüdünüz mü hiç!
    filistinde israil askerlerinini öldürdüğü babasız kalmış çocukların göz yaşlarını görebildiniz mi hiç?
    suriyedeki çocukların acılarını duyabildiz mi de, eşcinselliğin onurundan bahsedip yürüyeceksiniz?
  • yurdumun dağlarını kanla sulayan kahraman mehmetçik aileleri yapsa onur yürüyüşü olurdu. fakat "ben seks yapıyorum ama azınlık olduğum için dışlanıyorum." diye yürüyüş yapınca onurlu olunmuyor, cinsel tercihlerini haykırarak havalı olduğunu sananları gösteriyor sadece.
  • özgürce yapılmasını umduğum yürüyüş.