şükela:  tümü | bugün
  • bambaşka bir gün olacaktır.
  • her türlü şeye gebe bir gündür.
    bekleyip görelim.
  • inşallah hayırlara vesile olacaktır.

pek umut yok ama...
  • türkiye ekonomisinin çökeceği gündür.
  • recep tayyip erdoğan'ın başkanlıktaki ilk günü olabilir lakin kemal kılıçdaroğlu ne olursa olsun istifa etmez.
  • enteresan bir gün olacaktır.
  • tam 2 ay sonra bu saatlerde akp'nin meclis çoğunluğunu kaybettiğini, chp'nin de meclis çoğunluğunu kaybettiğini, recep tayyip erdoğan'ın yüzde 51 ile cumhurbaşkanı olup türkiye'yi ip,hdp,sp ve mhp ile yönettiği bir güne uyanacağız.
  • akp kazanirsa merkez bankasinin butun kozlariyla dovize mudahale edecegi gun olacaktir. yani cok iyi bir alim firsatinin basladigi bir hafta yasayacagiz.

sonrasi malum.
    goklerden gelen bir karar vardir.
  • bir önceki günün seçimleri nasıl neticelenirse neticelensin bir şeyin başlangıç günü olacak. hiç iyi şeyler olmayacak. aslında akp ve rte'nin seçimleri kaybetmesine yönelik umudum var, yok değil fakat türkiye'nin geleceğine dair olumlu yönde hiçbir umudum yok. ne bırakacaklarını düşünüyorum, ne de seçimi kazanırlarsa her şeyin düzeleceğini.
  • yok olmanın eşiğinden dönme alışkanlığı kazanmış bu enteresan halkın kendi kendisini yeniden doğurduğu gün olacaktır.

allah'ın, kendi içlerinde olanı değiştirmek isteyen, doğusunu batısını kucaklamak isteyen, kendisine yardım etmek isteyen, adalet isteyen, cahile cehaletini anlatmak isteyen bu topluma, yeryüzünü biraz daha yaşanılabilir bir yer kılacak bu isteklerini gerçekleştirmek üzere çalışmaları için bir şans daha verdiği gün olacaktır.

"gerçek şu ki allah, bir toplumun mâruz kaldığı şeyleri, onlar, birey olarak içlerindekini/birey olarak kendilerine ilişkin olanı değiştirmedikçe, değiştirmez." ra'd suresi 11

not: doğum günümdür.