şükela:  tümü | bugün
  • tff'nin şike sürecine benzer şekilde bir gecede kural değiştirmesi durumu.

https://twitter.com/…oji/status/1278025824906743809

peki bu değişiklik sonrasında cezalar nasıl mı verildi;

--- spoiler ---

hasan çavuşoğlu - 7 gün,

hasan kartal - 11 gün,

ahmet ağaoğlu - 15 gün,

ali koç - 60 gün,

mustafa cengiz - 150 gün,

murat sancak - 421 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

--- spoiler ---

ben mustafa cengiz'in küfrettiğini, hakaretler ettiğini, sahaya girip tehditler savurduğunu görmedim. göreniniz, bileniniz varsa neden bunları yapandan 10 kat daha fazla ceza aldığını öğrenmek isterim.
  • ekşi'de bugüne kadar 2-3 entry dışında futbol yazmadım ama şu cezaları görünce insan sessiz kalamıyor yahu... anladığım kadarıyla türkiye futbol federasyonu, ahmet ağaoğlu'nun yaptığı hareketi dövüş sporu kategorisinde değerlendirdiği için pek sportmenlik dışı bulmamış, ufak bir ceza ile geçiştirmiş.

futbol hakkında pek entry yazmam demiştim ya, yazdığım entrylerden birisi zamanında tff başkanı nihat özdemir hakkındaydı. dün gibi hatırlıyorum, birisi nihat özdemir'in fenerbahçe üyesi olmasından yola çıkarak fenerbahçeye kıyak geçeceğini yazmıştı. ben de nihat özdemir'in devletin müteahhiti olduğunu, bunun gibi adamların para söz konusu olduğunda bırak fenerbahçeyi analarını bile satacaklarını söylemiştim. o yüzden ona ihaleleri yediren maliye bakanının takımı olan trabzonspor lehine her türlü alavereyi yapacağını yazmıştım. aradan geçen zamanda nihat özdemir'de zaten fenerbahçe üyeliğinden istifa etti, diğer yaptıkları ve söylemleri de ortada. o yüzden az bile söylemişim. bunun gibi adamlaer para için sadece analarını satmazlar, analarını süsleyip satarlar demem lazımmış

(bkz: rezalet)