şükela:  tümü | bugün
  • "güzel günler çocuklar,motorları mavilikleri süreceğiz." edip akbayram üstadın sesinden.
  • kazanan kim olursa olsun büyük ihtimal bu çalıcaktır hazmedemiyenlere soda

sabrımız var

edit: 9 temmuz için yazılmış olabilir, sözlerinin sadece ergen aşk şarkısı olsun diye yazılmadığını düşünüyorum.
  • yaz gazeteci yaz
  • "artık bitti
    aşık oldum celladıma
    artık bitti
    aşık oldum celladıma
    yazıyordu bıraktığı notta..."

söz : doğan duru
  • ben artık şarkı dinlemek değil şarkı söylemek istiyorum
  • sabah bir uyanıyorsun bir bakıyorsun zülfü livaneli'nin efsane hipodrom konseri coşkusuyla ey özgürlük çalıyor bütün sokaklarda, mahalle aralarında çocuklar gülerek çıkıyor, umut en güzel elbisesini giyiyor o sabah bu memlekette.

gözünden sevinç yaşları dökülüyor. derin bir nefes çekiyorsun. arkasına derin bir oh yapıştırıyorsun. yanında biri varsa elini tutuyorsun, yoksa sende sokağa çıkıyorsun. toprak kokuyor o sabah, zoraki esen rüzgar keman çalıyor. deniz geziyor iç anadolunun sokaklarını.

sonra boğazın düğümleniyor bir daha oh be diyorsun. geçen 16 yılda yaşadıkların geçiyor gözünün önünden. kaybettiğin özgürlüklerin geçiyor. bir haykırıyorsun hey özgürlük diye. yanındaki ağaç sarılıyor sana. o da oh be diyor. dişi gibi sıktığı, sinirden çürümüş köklerini binlerce akarsu damarı gibi salıyor toprağa.

oh be özgürlük diyorsun.