şükela:  tümü | bugün
  • bundan yaklaşık 5 gün önce bu firmadan 3 bin 50 lira vererek s7 edge model bir telefon almak gibi bir hatada bulunmamın sonucu yaşadığım memnuniyetsizlik.
    telefonu aldıktan birkaç gün ara sıra home tuşunun basmadığını fark ettim ve youtubeda yaptığım 2 dakikalık arama sonucu bazı kullanıcıların da bu sorunu yaşadığını gördüm. ara sıra basmamasının sebebi de sol taraftan basmammış; orta ve sağ tarafta sorun yok ama home tuşuna sol taraftan bastığımda tepki vermiyor:videosu da şöyle veya şöyle
    her neyse teknoloji şans işi dedim, telefonu değiştirirler daha 3 günlük telefon diye düşündüm. 1 gün sonra mesaj geldi. almaya gittiğimde teknik servisten çıkan sonuç "yazılım hatası". tuş fiziksel, nasıl yazılım hatası olabilir diye düşünürken telefon geldi; tabi sonuç aynı; hala basmıyor. içeriden bir yetkiliyi çağırdım, tuşa ortadan basıp çalıştığını kanıtlamaya çalışarak sorun olmadığını belirtti. bu tuşa sağdan ya da soldan basmayacakmışım; tam ortadan basılacakmış; tuş bu şekildeymiş. yani demek istenen tuşa her bastığımda neresine basacağıma bakmalıyım. teşhir telefonlarında bile böyle bir sorun yokken benim telefonumda durum bu.
    sonuç olarak bana söylenen istersem 3 günlük(!) telefonumun ekranının komple değişeceğini istersem de tüketici hakem heyetine gidebileceğim oldu. sorunun çözülmesi bir yana bunlar home tuşunu denerlerken ne yaptılar bilmiyorum ama normal çalışan tuş artık basarken ara sıra takılıyor, basma sesi bile değişti. normal çalışan tarafının da içine sıçmışlar.
    3 milyar ver, 3 günlük telefonda bunları yaşa. şimdi ya 2 kere daha servise verip geri aldıktan sonra hakem heyetine gideceğim ve 3-4 ay daha bekleyeceğim ya böyle kullanacağım ya da satıp bin lira zarar ederek başka bir şey bakacağım. bu kadar güzel bir telefonda bana yaşattıkları deneyim bu. herkesin bilgisi olsun, telefon alacaklar bunları dikkate alsınlar lütfen.
  • aynı sorun iphone'da olsaydı mağazadan başka bir iphone ile çıkardınız.

apple pahalı diyorlar sonra. tabi pahalı. adamlar 2 yıl boyunca en ufak soruna hemen sıfırıyla değişim veriyorlar.
  • reazalettir o, memnuniyetsizlik olsa duramazdın.

(bkz: 25 kasım 2016 samsung rezaleti)
  • benim de benzer olayı not 4 ile yaşadığım düpedüz rezalet.
  • tuşa nasıl basacağını bilmeyen yazarın samsung'a bok atmasına konu olan memnuniyetsizliktir.

şaka şaka samsung servislerinin her zaman yarattığı memnuniyetsizliklerden biridir.
  • ayrı başlığa layık olmayan alışılagelmiş samsung servis macerası.
  • "apple en ufak bir sorunda cihazınızı sıfırı ile değiştiriyor" denmiş ama şuradaki ve şuradaki haber aynını söylemiyor. malum apple 6 plus telefonlarda dokunmatik ekranın düzgün çalışmadığından şikayetçiydi dünyadaki çoğu kullanıcı, bu durum geçtiğimiz birkaç ay boyunca sürekli gündemdeydi. apple bu sorunla ilgili olarak tamir programı başlatmış, ve "520 tl" karşılığında cihazı tamir edebileceğini bildirmiş. yani bırakın cihazı sıfırıyla değiştirmeyi, sorunun kullanıcı hatası olduğunu ileri sürerek (kesin telefonu düşürmüşsündür sen vb.), tamir için üzerine para da talep etmekte. yani bu tarz durumlarda marka üzerinden fanboyluk yapmaya gerek yok. tencere dibin kara, seninki benden kara durumu. türkiye'de vergiler, dolar kuru, alım gücü vb. gibi etmenler dolayısıyla telefonların fiyatı biz tüketiciler için çok yüksek kalıyor. bu yüzden de tüketicilerde beklentiler doğal olarak yükseliyor. insanlar o kadar para verdikleri mal için sıfır kusur istiyorlar, haklılar da. bu zaten temel müşteri hakkı. türkiye'de kesinlikle yasalar alıcının yanında olmalı, yasal olarak tüketici daha da fazla korunmalı. bu tarz sorunlar ancak bu şekilde daha etkili çözülür. devlet elektronik eşyalardan bu kadar vergi almayı biliyorsa, ve bu vergi yükünü tüketiciye yüklüyorsa, bir zahmet yasalarla da tüketicinin yanında olmalı, haklarını büyük firmalara karşı daha da fazla korumalı.