şükela:  tümü | bugün
 • yurtiçi ve yurtdışından katılacak firmalar olduğu açıklanan ihaledir. süresi 4+1 yıl, ücret de 600 milyon dolar (oha) diye konuşuluyormuş.
 • içimizdeki arapların kazanacağı ihaledir.

  (bkz: digiturk)
 • ihaleye yabancı şirketlerin de gireceği açıklanmıştır. ihaleyi alıp platformlara pazarlamayı mı düşünüyorlar, yeni platform mu kuracaklar bilemedim dediğim ihale. çok çetin geçeceği kesin.
 • tüpçünün"6 tane teklif var,600 milyon dolar" gibi söylemleri, tamamen piyasayı arttırmak için esnaf mantığı adı üstünde tüpçü.
  ayrıca beın sports'un dıgıturk'u aldığını düşünecek olursak, bu ihaleyi onlardan başka kimsenin alamayacağı kesin.

  (bkz: arap yağı bol bulunca taşşaklarına sürermiş)

  (bkz: para var huzur var)
 • yıllık 600 milyon dolar verip bu ligi alacak firmada 6 gram akıl yoktur.
 • bein sports'u tanıyorsam alacaklardır. ancak 600 milyon vereceklerse kesinlikle "acıdıkları" ve ikili ilişkilerin güzell.. yok ne güzelliği "muhteşemliğinden" vereceklerdir. bein an itibari ile bünyesinde bütün ama cidden bütün büyük liglerin, kupalarının, uefa organizasyonlarının ve hatta fifa organizasyonlarının, en önemli tenis... offf.. kısacası içinde spor olan ve ilgi çeken tüm organizasyonların yayıncısı.

  ancaaaak aldıkları ürünü dünyaya pazarlama konusunda da aslında bir numaralar ancak türkiye ligi işte tam burada kendi ayağına sıkmış durumda. sıkıcı oynanışı, doldurulamayan statları, berbat zemini, sürekli her kararın altında aranan buzağıları ile ve şu an aklıma gelmeyen birçok eksi yanları ile bu lige 600 versen ne yazar 1 milyar dolar versen ne yazar? sonuçta yine zengin olacaklar menajerler, muhtelif spor yorumcuları, dünya şartlarına göre iyice aşırılaşacak futbolcu maaşları... yani para dert değil çünkü asıl sıkıntı kullanımında.

  keşke bir çılgınlık yapıp tv8 alsa. açıktan yayınlasa ama her tarafı reklam olsa ben razıyım. hatta yanında türkiye birinci liginin haklarını da alsa. yemin ediyorum ortalıkta ne lig tv'si kalır ne ntvspor ne aspor vs... hepsi çöp olur çöp.
 • süper lig'de bu balığı yiyecek kimsenin olduğunu düşünmüyorum.
  (bkz: 25 kasım 2016 süper lig lüfer ihalesi)
 • maçları izlemek için 3 tane decoder alma ihtimali varmış. almam decoder'leri, maçları da izlemem. özetlerine de daha sonra bakarım. eğer bu ihtimal doğruysa benden uzak dursun. nasıl bir şeydir bu ya? dalga mı geçiyorsunuz?

  http://www.hurriyet.com.tr/…bol-uc-dekoder-40268818

  "600 milyon doları bulması beklenen süper lig yayın ihalesi için detaylar belli olmaya başladı. hürriyet’in ulaştığı şartnameye göre ihale 10 ayrı paket üzerinden yapılacak. ancak maçların yayını için ilk 4 paket kritik önem taşıyor. eğer ilk 3 paket ayrı ayrı satılırsa evler ‘decoder’ dolacak. 4’üncü paket satılırsa da ilk 3 paketin anlamı kalmayacak.
  25 kasım’da düzenlenmesi planlanan süper lig yayın hakları ihalesi için geri sayım başlarken, ihale şartnamesinin detayları da belli olmaya başladı.
  hürriyet gazetesinin ulaştığı şartnameye göre süper lig’in yayın hakları 10 ayrı paket üzerinden satışa çıkacak. ancak burada maç yayınları için ilk 4 paket kritik önem taşıyor. ihaledeki diğer 6 madde ise, maçların radyo, bahis, yurtdışı satışı, açık kanal özetleri, klipler ve süper kupa’yı kapsıyor.

  ihalede ilk 3 paket ayrı ayrı satılır ise evde maç keyfi yaşamak neredeyse imkansız hale gelecek. bir futbolseverin lig boyunca takımını izlemesi için 3 ayrı kuruluşa abone olması gerekecek. hem cebimizden daha fazla para çıkacak, hem de evler ‘decoder’ dolacak. ancak 4 numaralı paket satılırsa ilk 3 paketin bir önemi kalmayacak. bu paketlere göre mobil haklar da ayrıca satılmayacak. yani hangi kurum hangi paketi satın alıyorsa aynı zamanda o paketlerin de mobil haklarına sahip olacak.

  ilk 4 paket neleri kapsıyor1’inci paket

  - bu paketi satın alan yayıncı kuruluş her hafta 1 maç yayınlayabilecek.

  - 12 hafta boyunca 1’inci maçı seçme hakkı olacak.

  - 17 hafta boyunca ise 2’nci önemli maçı seçebilecek.

  - 5 hafta ise 3’üncü önemli maçı yayınlayacak.

  2’nci paket

  - bu paketi alan yayıncı kuruluş da her hafta 1 maç yayınlayabilecek.

  - 11 hafta 1’inci maçı yayınlayacak.

  - sonraki 17 hafta boyunca 2’nci maçı ekrana taşıyacak.

  - 6 hafta boyunca ise 3’üncü maçı seçebilecek.

  3’üncü paket

  - bu paketi alan yayıncı kuruluş toplamda 238 maç yayınlayacak.

  - ancak sadece 11 hafta boyunca 1’inci maçı seçebilecek.

  - geri kalan 227 hafta boyunca ise 3’üncü maçı yayınlayabilecek.

  4’üncü paket

  - bu paketi alan yayıncı kuruluş ilk 3 paketin tümünü ve maçların özet programını satın almış oluyor.

  - yani şuanda mevcut yayıncı kuruluşun sahip olduğu tüm haklar 4’üncü pakette yer alıyor.

  - böylece ihale şartnamesinde yer alan ilk 3 paketin anlamı kalmıyor.

  vatandaşı nasıl etkiler

  eğer ilk üç paket ayrı ayrı satılırsa, tuttuğunuz takımın maçını her hafta farklı bir yayıncı kuruluş yayınlayabilir. böyle bir durumda da evimizde en az 3 tane ‘decoder’ bulundurulması gerekecek. evde maç keyfi yapmak isteyen vatandaş da üç ayrı şirkete her ay ödeme yapmak zorunda kalacak. yayıncı kuruluşlar yayın paketini tek başına satmıyor, ulusal paketlerin yer aldığı temel paketi de alma zorunluluğu getiriyor. hiç seyretmeyeceğimiz kanallar için de para ödemek zorunda kalacak, süper lig’in tüm maçlarını daha pahalıya izlemiş olacağız.

  sektörün merak ettiği iki soru

  süper lig ve türkiye futbol federasyonu (tff) geçtiğimiz sezon yayın gelirlerinden 400 milyon dolar gelir elde etti. 25 kasım’da yapılması beklenen ihaleden süper lig kulüpleri yeni yayın ihalesinden en az 600 milyon dolar gelir elde etmeyi planlıyor. ancak sektör temsilcilerinin merak ettiği iki soru henüz cevaplanmadı. bu sorular ise alt lisanslama sistemi zorunlu olacak mı? paketlerin muhammen bedelleri ne kadar olacak?alt lisanslama sistemi ile süper lig’in tüm haklarına sahip olan yayıncı kuruluşun bedelini ödeyen kurumlara maçları satması yönündeydi. ancak şartnamede bu konu ile ilgili bir madde bulunmadığı belirtiliyor. ayrıca paketlerin muhammen bedelleri de henüz açıklanmadı. "
 • yıl olmuş 2016 kaçak yayın teknolojisi almış başını yürümüş hala para verenler var hayret ediyorum.
 • boktan türkiye ligini artık takip etmediğim için sikimde olmayan ihaledir.

  bak bak bir de paket paket satacaklarmış, farklı platformlar alırsa 3 tane alıcı alacakmışız.

  ha siktirin ordan lütfen.