şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • beşiktaşın atiba ve tolgayı aynı anda kullanmaktan vazgeçmesi gereken maç.

  şlde tamam da ligte 2 defansif ortasaha fazla. tolgay çok formda ve seviliyor bu yüzden atiba dinlendirilmeli.

  şl ile lig başka tip turnuvalar. şl gibi az maçlı turnuvalarda savunma performansı öne çıkar. lig gibi uzun maratonlarda ise hücum.

  dolayısıyla az gol üretmemiz şlde sorun çıkarmaz. iyi savunmanla her şeyi başarırsın. ligte ise gol yağdırmak zorundasın. ligin en az gol yiyen takımı olmamız bir şey ifade etmiyor gördüğünüz gibi. en fazla gol atan liderlikte kalıyor.

  dolayısı ile 6 numarada tolgay, 8 de atiba oynatmak süper lig için anlamsız bi ısrar. bu ısrarın sonucunda akhisar gibi dandik bi takıma bile kendi evinde gol atamıyorsun.

  bu ortasaha ile o kadar üretkenlik kaybediyorsun ki akhisar maçında 40 küsur orta yapmak zorunda kaldık cunku kanat hariç işlemiyor takım. zira porto maçında bile gol kanattan gelişti unutulmasın cunku ortasaha üretemez. atiba 8 numarayken, önünde de talisca gibi ortasaha olmayan biri varken ortasahan 200 dakika oynasa 1 gol anca çıkarır.
 • malatya'da seyirci rekorunun kırıldığı maç olarak şimdiden tarihe geçmiştir. 80 li yıllarda stadımızın koltuksuz halinde maçlara 20-25 bin kişinin geldiği söyleniyordu ama resmi rakam hiç bilinemedi. şimdi yeni stadyumda 27.044 kapasite var ve biletler bitti sayılır.

  bu arada beşiktaş'a ayrılan 1352 biletin ışık hızında tükendiğini söylemeye gerek yok. malatya başka şehirlere benzemez gelecek olan taraftarın başımızın üstünde yeri var. gelin şehrimizi gezin, maçınızı rahatça izleyin. zaten taraftar gelen takımları genellikle maçtan sonra alkışlarla uğurlar. hatta geçen maçta adebayor oyundan çıkarken bile alkışladık lan...
 • fabri
  gökhan-pepe-mitroviç-adriano
  tolgay-oğuzhan
  quaresma-talisca-babel
  cenk

  11'i en iyi seçim olacak gibi duruyor. medel ve tosiç sarı kart cezalısı, atiba ise bana kalırsa son dönemde çok aksıyor ve özellikle yanında tolgay oynarken ofansif anlamda zafiyet yaşıyoruz. tıpkı geçen yılın son bölümünde olduğu gibi ozzy-tolgay yapıp topa hükmetmemiz ve aynı zamanda hücumda yaratıcılıktan da ödün vermememiz lazım.

  yarın, akhisar maçındaki gibi karşıda 11 kişi otobüs çekecek bir takım olacak. topla oynama oranımız %70'lerde olacaktır. geçen hafta bana kalırsa puan kaybının sebebi atiba-tolgay orta sahasıydı umarım şerol papaciğum bu maç da aynı hataya düşmez.
 • fabri
  gökhan-pepe-adriano
  tolgay-oğuzhan
  quaresma-talisca-babel
  cenk-negredo

  çıkmamız gereken maç. hatta pepe'yi kaleye koyup. stoper kalecili bir sistem de deneyebiliriz. *

  pepe
  gökhan-adriano
  lens-tolgay-oğuzhan
  quaresma-talisca-babel
  cenk-negredo
 • beşiktaşımızın doğan marka otomobillerin acısını çıkarmak için eşek yüküyle gol yağdırmasını dilediğim maçtır.
 • şenol hocayı azıcık tanıdıysam aşağıdaki 11 ile çıkacaktır;

  fabri
  gg-pepe-mitrovic-adriano
  tolgay-oğuzhan
  q7-talisca-babel(orkan)
  negredo

  ben de isterim cenk oynasın ancak malatyaspor gibi bir takımın karşısına senelik 4 milyon euro verdiğin forvetini çıkarmayacak kadar güvenmiyorsan o oyuncuyu geri döndürülemez biçimde kaybedersin, belki günü kurtarırsın ancak uzun vadede zararlı çıkarsın, şenol hocanın başarısının sebebi zaten taktiksel deha olması değil iyi insan yönetmesidir. o zaman lens’i neden yazmadın diyen olabilir, şenol hocanın da bir sabrı var, tolga meselesi ya da yakın zamanda oğuzhan meselesinde gördüğümüz üzere sabır taşı bir noktada çatlıyor, trabzon maçında kaleci ile karşı karşıya pozisyonda topu rezil şekilde ıskalayarak dışarı vurup 2 puanı çöpe atması, akhisar maçında aynı şekilde müsait pozisyonda topu 3 direk arasına bile isabet ettirememesi ve diğer oynadığı maçlarda da sorumluluktan kaçan, altyapıdan ilk çıkan genç oyuncu gibi ne yapacağını bilmeyen, attığı 1 gol dışında faydalı hareketi olmayan bir şekilde oynadığı için kredisini tükettiğini düşünüyorum bir süreliğine. onun yerine orkan oynasa daha çok fayda verirdi ancak bu sefer de haddinden erken lens’i kaybederdi. lens en azından hocanın kendisini kesmesine artık küsemez. ben sürpriz olarak babel yerine orkan’a bu hafta şans verebileceğini düşünüyorum hocanın.

  tanım: beşiktaş’ın rahat kazanacağı 14. hafta karşılaşması.
 • babel’in öncesinde sarı kart ceza sınırında olduğunu öğrendiğim maç

  babelsiz başlamak istemiyorum, başlayıp skoru alalım sonra çıkarırız

  rakipte hücum gücünü ayakta tutan ve her beşiktaş maçına ayrı bir motivasyonla çıkan adem büyük var. defans dörtlüsü sabit hücumu değişkenlik gösteren bir takım malatya

  ileride batuhan ya da boutaib tek bırakıp kontra deneyeceklerdir. bir kanatta issiar dia ile başlayabilirler
 • akhisar maçında q7 penaltıyı atabilseydi farka gidecek maçı kazanamadık. zaman ilerledikçe rakibin direnci artıyor, bu yüzden ilk düdükle yüklenip erken gollerle rakibin direncini kırmamız şart. varsın gol atsın malatya, daha fazla atarız. bu sebeple tolgay oğuzhan orta sahası ideal bir başlangıç olacaktır. forvette negredo'yu da deneyebiliriz, tam açılmalık maç.
 • beşiktaş 10-0 kazanır.

  edit: yine kazanamadı.
275 entry daha