şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 25 kasım gecesi hayal kahvesi kocaeli de 90 lar gecesi burak kut konseri sırasında yaşadığımız tartaklanma / darp rezaletini paylaşmak istiyorum.

  peşin edit : neden iki gün bekledin diyenlere ; telefondan ( şukela reader ) başlık açmayı beceremediğim için - daha önce başlık açmışlığımın da olmamasından kelli - henüz bilgisayar başına geçip yazabiliyorum.

  bununla beraber hayal kahvesi kocaeli başlığı altına şunları yazmışlığımız vardır.
  #83679890

  konumuza dönecek olursak ;

  8 kişilik arkadaş grubumuzla ( 4 kız 4 erkek , ekibin 4 ü evli ve toplam 3 çocuk sahibi )
  gittiğimiz hayal kahvesi kocaeli şubesinde burak kut konseri sırasında herkes gibi bizimde eğlendiğimiz , alkol tükettiğimiz , şarkılara eşlik ettiğimiz , kendi masamızın sınırlarını aşmadan kimsenin eğlencesine salça olmadan devam ettirdiğimiz ( özellikle belirtiyorum çünkü masamızdaki annelerden biri alkol almadı ve duruma hakimdi ) konser sırasında başımıza gelen saçma sapan bir olaydı.

  nispeten sahne önü diyebileceğimiz , daha doğrusu sahnenin sağ tarafındaki ilk masadaydık. bir ara burak kut bulunduğumuz yere doğru geldi ve sahneye en yakın arkadaşımızla el sıkıştı , ya da çak yaptı . bu sırada işgüzar güvenlik görevlisi arkadaşımız ile sahne arasına girip arkadaşımı ittirdi. bunu gören diğer arkadaşımızda olaya müdahale etmek için yanlarına gitti ve bir anda güvenlik görevlileri etrafımızı sardı ve iki arkadaşımıza saldırmaya başladılar. ne olduğumuzu anlamadan diğer güvenlik elemanları hepimizi apar topar toparlayıp tabiri caizse paket edip dışarı attılar.

  olay yerinden ayrılmayıp işletmenin idarecileri ile görüşmek istedik. polisi aradık , sağolsun gelen polis arkadaşlar hiç ilgilenmedi. yarım saat kadar polise , işletme idarecilerine , güvenlik görevlilerine ne yaptık da bu duruma geldik onu sorduk ve açıkçası bizi tatmin edebilecek hiç bir cevap işitmedik. en azından o an için bir özür bekledik ama da yoktu.

  sonrasında ifade vermek için karakola gittik. alkollü olduğumuzdan bu işlemi yapamayacaklarını daha sonra gelmemiz gerektiği söylendi. darp raporu için hastahaneye gittik. yanılmıyorsam sabaha karşı 3-4 gibiydi. evlere döndük.

  ertesi gün gerekli şikayetler için her yere başvurduk , her yere yazdık.

  hayal kahvesi merkez den bir dönüş aldık. olaydan haberdar olduklarını , çok üzüldüklerini , kamera kayıtlarını izlediklerini ve gerekli cezaların/ işlemlerin yapıldığını belirttiler. yüz yüze görüşmek için de bir talepleri oldu en kısa zamanda bu görüşmeyi de gerçekleştireceğiz.

  amacımız bize bu sıkıntıyı yaşatan güvenlik görevlilerinin gereken cezayı alması. bize hak ettiğimiz özrün dilenmesi ve bundan sonra bu tip olayların kimsenin başına gelmemesi.

  tartaklanan arkadaşımızın durumunu da aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

  https://hizliresim.com/qlgdlg
  https://hizliresim.com/xmyvoj

  evet imla.
 • olayın birdenbire tartaklama ve zorla dışarı atmaya dönüşmesi olayı rezalet yapıyor.
  mekandakilerle yüz yüze görüşünce belki sonuç değişir. tek taraflı dinlediğimiz için de kesin bir şey demek istemiyorum ancak, rezalet puanım 8.8/10
  darp kısmı çok rahatsız edici. bodyguard arkadaşların bunu yapma nedeni nedir bir de onlara sormak lazım.
 • olayları dışarıdan izleyen biri olarak tartaklanan arkadaşın yeteri kadar tartaklanmadığını düşündüğüm rezalet.