• böylece fenerbahçe'nin 1 maçlık galibiyet serisi sona ermiş oldu.

tanım: bir futbol maçı.
  • fenerbahçeliyim.
    son aylarda paralel evren ve kelebek etkisi hakkında okumalar yapıyorum. biraz fazla abartmış olmalıyım ki; günlük hayatta attığım her adımın, uzun vadede ne gibi sonuçlara gebe olduğunu falan hesaplamaya başladım. hele futbol maçı izlerken iyice boku çıkıyor bu durumun.

2 gün önceki galatasaray maçı örneğin.
    dakika 81.
    galatasaray'lı futbolcu muğdat çelik; sakatlık geçiren takım arkadaşının tedavi görmesi için topu sahanın sol tarafından taca bırakıyor.

dakika 83.
    taç atışını kullanan konyaspor'lu skubic; fair play gereği topu galatasaray'lı ömer bayram'a gönderiyor, ömer bayram da kalecisine dönüyor.

muslera'nın degajıyla başlayan oyundan 4 dakika sonra, konyaspor penaltı kazanıyor ve maç berabere bitiyor.

şimdi dakika 81'e geri dönelim.
    ya muğdat topu sahanın sağ tarafından taca bıraksaydı?
    o zaman taç atışını skubic değil, başka bir futbolcu kullanacaktı ve oyunun bütün senaryosu değişecekti. top ömer bayram'a hiç gelmeyecekti örneğin. ömer bayram, kalecisine dönmeyecekti. maç berabere bitmeyecekti.
    ufacık bir yön tercihi. maçın, belki de sezonun kaderini değiştiriyor bence.

bunları hesaplamaktan maç izleyemez oldum yemin ederim.

bu verdiğim örnek en basiti üstelik.

2000 uefa kupası yarı finali rövanş maçı. bu maçın 15. dakikasında hatalı pas yapan ümit davala yüzünden arkadaşımı kaybettim belki de ben.
    ümit davala o pası isabetli verse; belki de galataray finale çıkıp kupayı alamayacak ve o gece kutlama yapmak için trafiğe çıkan arkadaşım gökhan o kazayı hiç yapmamış olacaktı.

saçma gelebilir biliyorum ama son aylarda, özellikle de maç izlerken bu iğrenç ruh haline bürünüyorum. atılan her pasın ardından onlarca kombinasyon hesaplıyor ve her seferinde farklı sonuçlar çıkarıyorum.

fenerbahçe maçları haricinde maç izleyemez oldum resmen. hiç olmazsa içim rahat. taç atışını kim kullanırsa kullansın, orta sahadaki ikili mücadeleyi kim kazanırsa kazansın, 20. dakikadaki o frikiği kim kullanırsa kullansın, sonuç hiç değişmiyor.

her kombinasyonda, her ihtimalde, her şekilde yeniliyoruz amk.
  • 2-3 entry üsteki yazar rum futbolcu demiş lefter’e. 6-7 eylül olaylarında büyükada’da ki evinin camlarını indirenleri tanıdığı halde bile söylemeyen bir insanı başka bir etnik ırktan geldiği için eleştirmekte anca bu hamsilere yakışırdı zaten.
    not: 2010-2011 sezonu şampiyonu
  • hakem, sosa'nın golünde var'a gidip o muazzam golü farklı açılardan tekrar tekrar izlemeliydi. bu fırsat nasıl kaçırılır aklım almıyor gerçekten.

trabzonspor'un hak ettiğinden azını alarak kazandığı maç.
  • olaya farklı yönden bakalım. hep şampiyonluk kovalayacağız diye bir kaide yok ligin dibine renk kattık bence.
  • fenerbahçe 2 maçlık mağlubiyet hasretine trabzon'da son verdi
  • bu ok zehirli bunu atmayın artık ya. fener’e koyduk mu tezahüratı yapınca koyuyor fener.

not:gs
  • jesus chirst'ın kavga çıkardığı efsane maç. vatikan gör bunları.
  • bazı kardeşlerimize 4 dakika içinde 4 sayfa entry sildirtmiş maçtır.
    2 saat kadar önce hamsi kızartmak için tava yağlıyordu bu arkadaşlar.
    hamsi kavağa çıktı, bi tava kaldı bi de sapı.
  • trabzonspor’un çok acayip şeyler denediği maç.
    öyle böyle değil ama. 30 yıldır derbileri seyrederim, bu maç kadar, özellikle de 45-70. dk lar arası trabzonun yaptığı baskıyı çok nadir görmüşümdür. bu kadar aciz durumlara düşen bir fenerbahçe’yi bir daha görür müyüm bilmem ama şu maçı seyretmeyen çok şey kaçırmıştır. net.
hesabın var mı? giriş yap