• haluk bilginer sonuna kadar hak ettiği bir ödül aldı. ingiliz ya da amerikan yapımı bir dizide oynasa normal emmy ödülünü de alabilecek seviyede bir oyuncu
  • çok değerli bir oyuncumuzun ödül alması olayı, tebrik ediyorum ustayı
  • 2019 yılında alınmış tek güzel haberdir..
  • bravo harika bir haber
  • sonuna kadar hak etmiştir.
  • kendisiyle gurur duyuyorum ve tebrik ediyorum. oyunculuğuna diyecek söz yoktur. kendisini dünya arenasında ispatlamıştır. umarım dünya çapında büyük yapımlarda da rol bulur ve oscar 'ı alır. tekrar tekrar tebrikler büyük üstad...
  • önemli bir başarıdır.

az bilgilinin az ve yanlış bilgiyi yüksek özgüvenle satması çok tehlikeli bir şey, çünkü konu hakkında hiç bilgisi olmayanı çok rahat inandırıyor ve yanlış bilgi virüs gibi yayılıyor.

sözlük'te böyle bir yazarımız bu olaya sevinen yazarları gerizekalı addederek uluslararası emmy ödüllerini şahsiyet'in yapımcısının düzenlediğini, ödülü de kendilerine verdiklerini iddia etmiş. vay anasını, şahsiyet'in yapımcısı müslüm ve ayla'nın muhteşem yapımcısınından da önemli bir insan olmalı diyorsun böyle okuyunca, adamlar gitmiş koskoca uluslararası ödül töreni düzenlemiş kendilerine ödül vermek için.

ama olay öyle değil, siz de gerizekalı değilsiniz sevinenler. uluslararası emmy ödülü ufak bir araştırmayla görülebileceği gibi 1973'ten beri düzenleniyor ve bu ödül törenine her sene dünyadan tv istasyonları ve yapımcılar sponsorlukta bulunuyor. ve bakın burası çok önemli (hayır çokomel esprisi yapmayacağım), sponsor tv ve yapım şirketlerinde çalışanların yarıştıkları kategorilerde oy hakkı yok. verilen bilgiye göre süreçte 40 ülkeden 600 jüri görevlisi yer alıyor ve süreç ernst & young tarafından denetleniyor.

ha elbette yarışmaya katılan ve sponsor olan yapımcı şirketlerin belli lobi çalışmaları oluyordur, ama bu lobi çalışmaları tüm ödül törenlerinde oluyor zaten. oscar'da da oluyor, grammy'de de, orijinal emmy'de de. "tören düzenleyip kendilerine vermişler" değil yani olay.

ek bir bilgi; geçtiğimiz yıllarda haluk bilginer'in aldığı ödülü alan isimler: christopher eccleston, sean bean, dustin hoffman, kenneth branagh, lars mikkelsen.
  • haluk bilginer iyi bir oyuncudur ancak aldığı ödül resmi sitesinde bile yokken emmy'nin öyle büyük olaydır demek saflık. ne kadar seviyoruz abartmayı. kendisi için tebrik edilesi de, burada nuri bilge ceylan'ın cannes ödülleri ile bir tutan falan olmuş asdfghjkl.
  • şahsiyet'i hatırladılar efendim.

gurur duyulan, hatta geç bile kalınan, güzel şeyler de oluyor dedirten hadisedir.
  • ülke adına mükemmel bir olay.

hem şahsiyet’in bu kadar beğenilmesi hem de bu. süper iş.

tebrikler!
hesabın var mı? giriş yap