şükela:  tümü | bugün
 • merhaba ,

  30 ekim izmir depremi nedeniyle ailemizin evi çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından ağır hasar raporu verilerek boşaltıldı.kimi apartman sakinleri eşyalarını dahi alamadan evlerini terk ederek mağdur durumda kaldı.yüce devletimizin zorunlu tuttuğu dask deprem sigortası bu noktada devreye girerek dask tarafından apartmana gönderildi.
  rezalet tam olarak bu noktada başlıyor.donanımlı dask personeli binaya gelerek raporunu tutuyor ve verdiği rapor hasarsız.yani hafif hasarlı değil orta hasarlı değil ağır hasarlı hiç değil.şimdi devletin kurumunun ağır hasarlı verdiği binaya ,yine devletin zorunlu tuttuğu sigorta kurumu hasarsız veriyor.bu noktada vatandaşı süründürme süreci başlıyor.yine devletin raporunu kabul etmeyen aracı devlet kurumunu,devletin mahkemelerine şikayet edilmesi gerekiyor
  soru 1 -ağır hasarlı bina neden boşaltıldı ?
  soru 2 -bina ağır hasarlı değilse neden boşaltıldı ?
  soru 3 -bina hasarsızsa neden insanlar evlerinden çıkarıldı ?
  soru 4-dask ile kafanıza göre para ödememek mümkünse bu sigorta neden yapılıyor ?
  soru 5-vatandaş zaten mağdurken kurumlar arasında olan bürokrasiyi senelerce beklemek zorunda mı ?beklerse zararı kim tarafından karşılanacak ?
 • muhtemel istanbul depreminde tüm o daskların bi tarafımızda patlayacağının habercisi rezalet. hayır istemem dask mask ödemeyeceğim de diyemiyoruz, zorunlu..
 • sigorta şirketlerinin rezilliğidir.
  her yerden sigorta yaptırmamak gerekiyor.
  şu daha ucuz yapıyor diye dain murtehin yaptıran arkadaşlarımı hep uyardım.
 • "dask" doğal afet sigortaları kurumu, bir devlet kurumudur.

  doğal olarak sorumlusu sigorta şirketi değil devlettir. sigorta şirketi sorumludur diyerek üstten atılamaz. sigorta şirketleri "dask" ın satış için yetkilendirdiği şirketlerdir. parayı alan devlettir ve zorunlu bir sigortadır.

  "zorunlu deprem sigortası poliçeleri yetkili sigorta şirketleri ve bu şirketlerin acenteleri aracılığı ile dask nam ve hesabına düzenlenmektedir. halen 32 yetkili sigorta şirketi ve bu şirketlerin acenteleri dask nam ve hesabına zorunlu deprem sigortası yapmaktadır."

  https://www.dask.gov.tr/

  tanım: rezalet ötesi.
 • gecen seneki 5.8 lik depremde riskli karari verilerek bosaltilan ve yiktirdigimiz binamiza 4 eksper geldi bakti.sonuc 1600 lira hasar tazminati odenmesine karar verildi.
  devletin vatandasi yolma yontemlerinden biridir dask.icinde kalip olenlere odeme yapacak sanirim.