şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir arkadaşımın başından geçen kötü bir olayı, kendi sözcükleri ile aktarmak istiyorum.
  edit: olay istanbulda tuzla balıkçısında yaşandı arkadaşlar...

  edit: rapor, film vs. resimleri eklendi...

  "25 mart 2018 tarihinde 21.00 sularında oğlum eşim ve ben tuzla balıkçısına gitmeye karar verdik. uzun senelerdir tanıdığımız bir yer olduğundan arada bir gideriz, kapıdan girdik sahiplerinden sezgin bey ile karşılaştık sohbet ederken eşim ellerini yıkmaya tuvaletlerine gitti. biz konuşurken daha oturmadan masaya eşim kolunu tutarak geldi. sağ bileğim kırıldı hemen hastaneye gidelim dedi, biz şaşkın halde ne olduğunu sorduk. tuvaleti temizleyen görevli yerleri sabunlamış fakat silmemiş eşim adımını atar atmaz ayağı kaymış refleks olarak sağ elini yere koymuş ve vücut ağırlığı ile sağ bileğe yüklenmiş ve kırılmış. görevli de tuvalette duruyormuş, neden silmedin yerleri diye sorulduğunda böyle dezenfekte olsun diye bıraktım demiş. biz acilen en yakındaki hastane olan gispir hastanesine acile gittik. bu arada tuzla balıkçısı sahiplerinden sezgin bey yolda beni aradı özür dile masraflarımızı karşılayacağını söyledi bende öncelikle tuvaletin güvenliğini sağlamasını başkalarının düşüp kafasını vurup ölebileceğini acilen önlem almalarını söyledim.
  acile gittiğimizde hemen film çekildi film sonucunda sağ el bileğinde kırık tespit edildi. önce atel’e alındı kol (ödem yaptığı için hemen alçı yada müdahale olmuyormuş)

  bir gün sonra başka bir hastaneye el cerrahisi uzmanına gittik. eşim el sanatları takı tasarım öğretmenliği yapmaktadır. yani bütün işi sağ eliyle olduğundan tüm kazancını da bu şekilde kazanmaktadır. sağ eli his ve hareket kaybı yaşatmadan eskisi gibi olması için elimizden geleni yapmak istedik haliyle. o hastane ameliyat olması gerektiğini söyledi ve bize bir fatura çıkarttı, sabah tuzla balıkçısı ile 2 kere görüşmüştüm ikisinde de ne tutarsa öderiz faturaya bile gerek yok demişlerdi. bu rakamı söylediğimde rakam çok biz 1000-1500 tl öderiz ancak dediler. sonra görüşürüz diyip kapattılar.
  bizde muayene paramızı filmlerin parasını ödeyip çıktık hastaneden. bu olaylar pazartesi oldu ameliyat için perşembe dediler. salı sabah eşim tuzla balıkçısını sezgin beyi tekrar aradı sizin bildiğiniz bir hastane ya da doktor varsa ona gidelim dedi. sezgin bey biz bu işle uğraşmıyoruz isterseniz bizi mahkemeye verin iyi günler deyip telefonu eşimin suratına kapattı.
  biz bundan sonra medical park hastanesine gittik oradaki doktorda ameliyat dedi ve biz perşembe günü ameliyatımızı yaptırdık ve bileğe platin takıldı. 1 ay iş göremezlik raporu alındı. bu raporları ben yine de tuzla balıkçısına ilettim ama ilgilenen ve arayan olmadı.
  eşimin bu mağduriyetini herkese iletmek istiyorum. buraya gidenler kendilerini mutlaka sigortalatsın başınıza her şey gelebilir ve bu yaşadıklarımıza maruz kalabilirsiniz"

  25 mart acil tedavi kaydı:

  https://i.hizliresim.com/5dodel.jpg

  ameliyat raporu:

  https://i.hizliresim.com/log7pe.jpg

  https://i.hizliresim.com/lbqanb.jpg

  sağlık kurulu raporu:

  https://i.hizliresim.com/log7pe.jpg

  ameliyat filmi ve sonrası resimler:

  https://i.hizliresim.com/noq7pr.jpg

  https://i.hizliresim.com/robqp1.jpg
 • up. en azından bir uyarı tabelası koyulmalıydı ıslak zemin diye. ayrıca mekanın tavırları aynen böyle ise buradan ismi de duyulsun. kim nedir herkes bilsin.
 • mekan sahibi olsam kazazedenin saniye başından ayrılmam. böyle bir olaya sebep vermenin utancı bir yana, ticari itibar ve müşteri kaybı korkumdan bir dediklerini iki etmem.
  ayrıca işyeri güvenliği diye bir konu var, sittiriboktan 4 kişinin çalıştığı 2+1 ofiste tonla yere uyarılar koyduruyorlar ki sen binlerce müşteriye hizmet veriyorsun. adamın kolundan kan alırlar sezginciğim.
 • up.
  fazla müşteri bozmuş galiba bu müesseseyi. hem bozulan yemek kalitesi hem de sebep oldukları kazanın arkasında durmamaları rezalet.
 • tuzla balık denilen müşteriyi ayakta silkip, elinin kırılmasına sebep olan herifin açıklamasına bak hele;

  "rakam çok biz 1000-1500 tl öderiz"

  bu şark kurnazını hemen mahkemeye verip tazminatla donuna kadar almak lazım 1000 lira ödermiş, kırılan bileğin fiyatını levreğin kilosu gibi kendi belirliyor çakal.
 • gerceklik payı, sadece yazarın anlattıklarına dayanan rezalet. fotograf ve raporlar konsa, daha gercekci olurdu. nereden bilelim senin rakip bir firma olmadığını ve muesseseyi karalamak istemediğini. bu nedenle rezalet degeri 3/10.
  edit: raporlar incelendi. rezalet puani 8/10 olarak duzeltildi.
 • balığa fazla tuz koyan müessesenin rezaleti sandım ama insanın başına çok daha büyük sorun çıkartabilecek rezaletmiş. buraya olaya dair belge koyulsa daha iyi olur kanaatindeyim. neticede sezgin bey'i tanımayız etmeyiz. yazarı da tanımayız.
 • rezalet gibi rezalet.
  (bkz: updullah)
 • kıraça varken tuzla balıkçısına gidenleri göstermiş başlık.
 • mahkeme yolu ile yaptığınız harcamaları ve iş kaybınızı alabileceğinizi düşünüyorum. kurumsal şirketlerde üçüncü taraf mesuliyet sigortaları olur bu tür olaylar için. o yüzden belirli limitlere kadar dava konusu olmadan tazmin ederler masrafları vs. balıkçının böyle bir sigorta yaptırdığını sanmıyorum. eğer olay anlattığınız gibi yaşandıysa işyerlerinde güvenliği sağlayamadıkları için zararınızı 2- yıl sonunda muhtemelen dava yoluyla tazmin edebilirsiniz. tabi kaçan keyfinizin, bozulan sinirlerinizin telafisi olur mu bilemiyorum.