şükela:  tümü | bugün
 • demek şöförler hayvan olunca app falan kurtarmıyor, adam kadını bariyerlerin üstüne atmış : http://m.iha.com.tr/…in-kanlar-icinde-kaldi-718722/

  haberde ücret tartışması ve kahraman taksici gibi iki saçmalık olması sebebiyle fake haber olma ihtimalini düşünmek gerek.

  edit: olayın gerçek olduğunu uber doğruladı. doğal olarak uber’den atılmış https://twitter.com/…ndem/status/977905958650294272

  edit 2: olayın kamera kaydı çıktı http://m.milliyet.com.tr/…n-yolcuyu-gundem-2634252/

  edit 3: olayda darp olmadığını, kadının araçtan inerken düştüğü iddia ediliyor https://twitter.com/…leri/status/977886791314411520

  edit 4: uber sürücüsü ifadesinde kaba yolcuyu otobanda zorla indirirken ayağının kaydığını söylemiş https://www.cnnturk.com/…er.com&utm_campaign=buffer
 • hikayede eksikler olduğunu düşündüğüm olay.

  kesin darp edilen yolcuyu da yoldan geçen hayırsever, insaniyetli taksiciler kurtarmıştır.

  aslında taksiciler ne kadar güzel insanlarmış biz farkına varmamışız. yazıklar olsun bize.
 • bireysel bir olay olduğunu ve ubere mal edilmesinin doğru olmayacağını düşünüyorum, hatta ubere karşı kurulmuş bir komplo bile olabilir. umarım olayı gerçekleştiren şoför biran önce yakalanır ve cezasını çeker.
 • lan bu ubercilerin bokunda boncuk mu var? ne bu uber sevdanız?

  demek ki dacia logan yerine mercedes vito koyunca adamın içindeki zorbalık ve hayvanlık değişmiyormuş!

  üstümdeki entry sahibi de herhalde yeni vito aldı yatırımım boşa gitmesin diye çırpınıyor :)

  kime düşmansınız lan siz ? hangi ülkenin sermayesine hangi ülkenin esnafına! bir doktor hastasını taciz edince , bir öğretmen öğrencisne şiddet ya da tacizde bulununca doktorları ve öğretmenlik mesleğini kaldırın diye mi propaganda yapacaksınız !

  varsa eğitimsizlik eğitirsin kanun çıkarırır bu mesleği yapmakla ilgili koşulları belirlersin!
  gördüğünüz gibi böyle bir müşteriyi taksici dovebilirken aynı hayvanligi o muhteşem über sürücüsü de yapabiliyormuş. yani neymiş siki ile trampet calacak kadar muhtesem degillermiş :)
  bu arada haber hürriyet'e de konu olmuş! überzede

  not 1 : zat-ı muhterem bir suser özelden bana taksicileri sileceğiz oğlum sileceğiz diye mesaj atmış!

  not 2: bana özelden mesaj atan başka bir suser'da''ya aklıma geldi de sen de bil istedim, o.ç. taksicilerin amk'' diye ruh halini yansıtmış! aman da aman ne vizyon sahibi müşterileri var bu uberin!
 • uberin taksilerden üstün özellikleri sayesinde anında ortaya çıkacak olay. sistemde şoför ve yolcu eşleşmesi kayıtlı. buradan şoför ve araç bulunur. araç kamerası ile de olay aydınlatılır.

  saçma yalan haberler de başka olaylarda kullanılır.

  edit: önce haberi bir okuyun, sonra mesaj atın. "ücrette anlaşamadı" yazıyor. uber sistemi ücreti aşta gösterdiğinden anlaşamam durumu yok. birinci yalan bu. ikincisi fotoğrafta kadının yarısı var yarısı yok. photoshop kan ağlıyor. üçüncüsü evet her şey kayıt altında ve varsa bir problem anında çözülür.

  edit2: link'ten izlenebilir video. müşteri cahil ve sistemi bilmiyor. kadın "terbiyesiz, dolandırıcı, ananın şeyi" gibi ağır hakaretlerde bulunuyor. şoför hâlâ terbiyesini bozmuyor. kadının kızı veya oğlu da arabada. ondan ses çıkmıyor. kadının cahilliği ve terbiye dışı konuşmalarına rağmen terbiyesini bozmayan birinin bu darpı yapması zor gibi. gerçek ortaya çıkar nasılsa.

  edit:3 gkurt555adlı arkadaşın mesajı ile gördüm. şoförün bıraktığı yer ile video arasında alaka yok. koordinat

  edit4: bre zindikuyardı da kadının kızı yok hiçbir karede. harbiden insan annesi o haldeyken, bırakıp nereye gider ki? belki çantaları topluyor belki telefonunu arıyordur. ama en azından bir karede olurdu diye düşünüyorum.
 • edit: kadın başörtülü değil diyenlere kapak olsun. https://youtu.be/ipi7ddwjhpe?t=216 kafasındaki ne?

  edit2: arkadaşlar kadınlar birer çiçektir. başörtülü olmasının farkı şudur. başörtülü bir kadın görünce aklımıza annemiz, ananemiz, babannemiz geliyor, kurtuluş savaşında mermi taşıyan ninelerimiz geliyor. işte bu yüzden kadının başörtülü olmasına vurgu yaptım. başörtüsüz olsa da olay gerçekten çok acı. kelimeler yine boğazıma düğümlendi.

  istinye'den havalanına giden başörtülü kadın yolcuya ben havaalanına giremem 250 lira verirseniz girerim vermezseniz cezalardan korktuğum için giremem diyen sürücünün tartışma üzerine kadın müşteriyi döverek arabasından atması olayı.

  işte uber'in maalesef gerçek yüzü, parada anlaşamazsanız başınıza ne gelir bilinmez, ulan insan allah rızası için o kadınla 30 liranın kavgasını yapmaz bırakır oraya. belki bunları yazdığım için bir gün uçağım düşebilir, intihar etmiş olarak bulunabilirim ancak kalem kılıçtan keskindir, bunu kimse unutmasın.

  uber şöförleri size taksicilere rahmet okutur. ben namusumu, karımı, paramı istanbul'da bir taksiciye gönül rahatlığıyla emanet edebilecekken, uber şöförlerine güvenmiyorum. zaten dikkat ettim son uber'e bindiğimde şöför sürekli akp'ye küfrediyordu. artık buna bir son verilmeli.

  bu kadına bunu yapan uber şöförünün kimliği açıklanmalı. bunu uber yapmazsa ayyıldız tim gibi milliyetçi hack takımları devreye sokulmalı. uber bu ülkeye gelip hem korsan taksicilik yapıp hem de gözü dönmüş bir şekilde başörtülü kadınları darp edemez. kimliği açıklanan şöföre hemen dava açılmalı. uber bunlarla ilgili ivedi bir açıklama yaparsa söz veriyorum artık taksi kullanmayacağım. ancak olay üzerinden 2 saat geçmesine rağmen bir açıklama yapılmadı.

  uber dünyadan çok prestijli bir firmadır. ancak türkiye'deki şöför profilini beğenmiyorum. uber bu açıdan türkiye fiyatlarını 5 kat arttırmalı ve şöförlerini en az 4 yıllık bir eğitimden geçirmeli, ancak o şekilde benim gibi kaliteli insanlara hitab edebilirler.

  kaynak: http://www.haberturk.com/…-kaldi-1890672?bnrv=17061

  video: https://www.youtube.com/watch?v=ipi7ddwjhpe
 • fotoğraflarına baktığımda mağdur kadının belden aşağısının olmadığını fark ettiğim haber.

  fotoşop'un da bokunu çıkardık.

  edit: gelen mesajlardan sonra nasıl oturmuş olduğu konusunda mutabakata vardık. lakin fotoğraflar neden başka bir cihazın ekranından çekilmiş onu hala tartışıyoruz.
 • fanatiklik yapıyorsunuz , sırf uber’e laf ettirmemek için darp edilen kadını suçluyorsunuz.

  orospu çocuğu taksiciler’i app ile çağrınca sarı taksideki hayvan insana dönüşmüyor.

  ayrıca überi’in benzer olayların üstünü kapama geçmişi var. size diyorum, orospu çocuğu taksicilerden bizi kurtaracak olan kurum uber değil.
 • olay görüntüleri ise şok ettiren cinsten
 • taksici virali olmasın ?