şükela:  tümü | bugün
  • trilyon dolar nedir ilk kez duyuyorum aq.
  • ulusal ekonomi konseyi direktörü larry kudlow, koronavirüs yardım paketinin 6 trilyon dolar olacağını söyledi. kaynak

bizim daha insanların elektrik faturalarını karşılayacak gücümüz yok. ama sorsan herkes bizi kıskanıyor. yersen...
  • gıdadaki kdv %1 yapın.
    ötv'yi kaldırın bari insafsızlar.
  • o parayla 4 tane türkiye kurulur.
  • 80 milyona bölsek adam başı 75 bin usd yapıyor. 500 bin lira falan. gerisini siz düşünün.
  • bir yazar

"amerikan ekonomisinin çöküşünün işaretidir."
    "2008'den bu yana para basarak ekonomisini ayakta tutmaya çalışan ama bunu başaramayan bir ülkenin, "nasılsa battık, neden daha fazla para basmayalım?!" temalı yeni çalışmasıdır."

tarzı şeyler yazmış. gece gece güldürdü :) dünyayı ve dünya parasını yöneten adamlar bunları öngörememiş ama sen bir elinde çay bir elinde kurabiye ve 1000 dolar bile yapmayan götü boklu bilgisayarının klavyesiyle bunları düşünüp tespitlerini yapmışsın valla helal olsun

bu krizden en az hasarla çıkan abd olacaktır olan bizim gibi gelişmekte olan ülkelere olur
  • şimdiki kurdan sanırım şu aşağıdaki rakam kadar türk lirası yapıyor:

38.700.000.000.000,00

nasıl okunuyor bilmiyorum trilyar mı trilyon mu katrilyon mu...
    belki birkaç sıfır eksik de olabilir. bilemedim.

tam kapasiteli 100 yataklı bir özel hastanenin maliyeti google amcada ortalama 40 milyon tl diyor. bu maliyettten yola çıkarak 967500 özel hastane yapıyor.
    yani tüm nüfusu aynı gün hastaneye yatırabilirsin. herkese yetecek yatak var. uzun da dahil.

düzeltme: kişi başına 1,2 yatak.

edit: google amca deyişime çemkirenler oldu. google hala diyorum.
  • 6 trilyon dolar para mı lan it ?
  • global makine elinde olunca istediğin kadar basıyorsun.
  • konutta peşinatı yüzde 10 'a düşürmeyip, iç hat uçuşlarında vergiyi yüzde 1 yapmazsan ve de sokağa çıkma deyip otellerden konaklama vergisi kaldırmazsan hiçbir işe yaramaz o ekonomi paketi ey amerika!!!