şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • bir medipol çalışanı olarak söyleyebilirim ki sayın bakan yalan söylemiştir.. kendisinin kavacık güney kampüs'te ofisi vardır ve her haftasonu mutlaka gelir. medipol üniversitesi çalışanlarına da ücretli yıllık izinleri kullandırılıyor. bize de koordinatörlük tarafından dün bildirildi..
  • "sokağa çıkıp çıkmamakta irade sahibiyiz." dedi.

kafayı sıyırıcam arkadaş. çalışmak zorundayız. milyonlarımız yok. para kazanmak zorundayız. çıkıp delikanlı gibi "devletin millete bakacak parası yok. 30 yaş civarı çalışmaya devam edecek. nasıl olsa size bi bok olmuyor." diyin vallahi helal olsun diycem.
  • salgın türkiye’ye sıçradığı günden beri “yüzyılın taşağını” geçiyorlar milletle.

bu öyle bir millet ki hala alkışlıyor, hala “adamlar daha ne yapsın” diye soruyor...

beni artık salgın korkutmuyor. bu zır deli, büsbütün karabudun kalmış cahil kuru kalabalık korkutuyor.

bizim hakikaten duaya ihtiyacımız var... biz allah’a kalmışız...
  • sayın bakan, tavsiye ettiğiniz tolstoy'dan bir söz de benden gelsin:

"bir insan treni kaçırırsa başka bir tren gelir onu alır. bir ulus treni kaçırırsa başka bir ulus gelir onu alır"
  • medipol sorusunu soranın heykelini diksek taşaşlarına beton yetmez.
  • bu da tarihe not düşülsün. evde kalın diyen sağlık bakanı zorla işe gidenlerin nasıl evde kalacağı sorusuna cevap veremedi.
  • medipol sorusunu soran gazeteciye selam olsun. gerçektir ya da değildir ama akp döneminde akp bakanına böyle bir soru sormak 1 kilo yürek ister.

edit: olması gerekeni över olmaktan nefret ediyorum ama sağlık bakanı da "sen hangi yayın kuruluşundansın? kimsin sen amacın ne senin?" gibi çıkışlar yapmamıştır. ha zaten yapamamalıdır ama neler gördü bu gözler neler duydu bu kulaklar be anam babam...
  • "kendinizi nasıl koruyorsunuz hihihi?"

abla soruyu sorduğun o kadar iyi oldu ki bütün ülke tek yürek bekliyoduk bu sorunun cevabını.
  • üniversiteler hakkında açıklamayı milli eğitim bakanından bekleyenlerin üniversite okuduğu bir ülkede şaşırtmayan açıklamalardır .

üniversiteler milli eğitime bağlı tabi o yüzden bakandan açıklama beklemek mantıksız yök boşa kurulmuş bir kurum tabi .
  • ciddi ciddi “hastalığa karşı en büyük koz yakalanmamak” dedi. delirmemek elde değil.

lan bu sokak köpeği mi ki, görünce kaçalım da, yakalanmayalım. ya dalga geçtiğiniz yeter bu milletle!!.