şükela:  tümü | bugün
  • bilim kurulu toplantısı sonrası sağlık bakanı fahrettin koca ve milli eğitim bakanı ziya selçuk tarafından yapılan açıklamarın özetinin özeti;

geniş yorumlama ve özet : (#104144564)

- uzaktan eğitim 30 nisan'a kadar uzatıldı, üniversitelerin durumu ise yök tarafından verilecek karar ile açıklanacak,
    - herkes kendi ohaline devam etmeli,

- yöneltilen soru üzere; ücretli öğretmenlere ödeme yapılmasıyla ilgili herhangi bir karar alınmadığı bildirildi,
    - yöneltilen diğer bir soru üzere; özel sektörde ücretsiz izin kullandırıldığı konusunda kendisiyle ilişkili medipol hastanesiyle 1 buçuk senedir kendilerini bir kez bile görmediğini söyledi, diğer özel sektör çalışanlarının ücretsiz izin konusunda bir açıklama yapmadı,

dipnot: soru sormayı beceremeyen, çekinen veya ara pası veren gazetecilerin soru sorduğu toplantıdır.
    halkın maddi kaygısını giderecek dolayısıyla sokağa çıkmasına gerek kalmayacak bir açıklama yapılmadı.
    krizden fırsatçılık yapanlara yapmamaları tavsiye edildi,
    2. kez sorulan halkın maddi kaygısını giderecek dolayısıyla sokağa çıkılmasına gerek kalınmayacak bir cevap yine verilmedi.
    fatih portakalın tatmin olduğu toplantıdır.

---

edit 09:30: 13:30 da başlayacak olan 19:15 te fahrettin koca tarafından yapılacak açıklamalardır

kaynak
    kaynak
  • (bkz: teşekkürler)

öyle bir bilimsel kurul ki, kime teşekkür edeceklerini konuşacaklar...

ulan bi dezenfektan tarifi verin bari... yok
    "bi iki kişi bulduk aşı geliştirecek" deyin bari... yok

her şeyi bir kenara bırakın... bilim kuruluna üye olan kişiler farklı televizyonlarda, birbirlerine zıt bilgiler veriyorlar. biri maske tak der, diğeri takma der, eldiven gerekli mi gereksiz mi karar bile veremeyen bir kaç dinozor...

ulan önce siz bir kendi aranızda anlaşın da "kelle paça iç" diyenin, "ağzınızı tuzlu su ile gargara yap" tavsiyesi verenlerin ekrana çıkmasını yasaklayın.

masadaki kurabiyeleri yiyip meyve suyu içecek bir kaç kuklanın kendi arasında eğlencesinden başka bir şey değildir. heyecanlanan falan da varsa gidip çoraptan top imal edip evin koridorunda oynasın... daha eğlenceli.
  • reis ve saz ekibine teşekkürle başlayıp kendimize ohal ilan etmekle sonuçlanacaktır.
  • peşin özet; maliye bakanımıza ve cumhurbaşkanımıza tşk.

t: karar çıkmayan olağan, bilimsi toplantı.

karar edit: en akılda kalanı nisan sonuna kadar eğitimin durması.

umarım her şey bir an önce normale döner.
  • haber alma özgürlüğü'nün de gündem olması gereken toplantı.

edit: iç işleri bakanının yaptığı açıklamaya bakarsak, sokağa çıkmaya yasağı gelmeyecektir. "dur bakalım biraz daha bulaşsın, biraz daha ölsünler öyle yapalım" şeklinde bir düşünce hakim gibi.

bir de internette dolaşan tayyip erdoğan'ın ikna edilemediği yönünde bir iddia var.
  • okullarin tatilinin uzaması gündem maddeleri arasında. milli eğitim bakanımız, reisten talimat alarak, bilim kurulundan görüş istenecegini bildirdi.
  • hayat eve sığar ama işten sonra.
  • ilkinde öğretmen almışlardı. ikincisinde doktor. bu kez imam alacaklar herhalde...

45 dakika sürecek boş açıklamalar bütünü olacaktır.
  • hayat bu eve de sığar mezara da sığar... bakalım neler çıkacak...
  • ekleme: cuma günün sokağa çıkmaya sınırlama gelecek.

aşamalı olarak sokağa çıkma yasağı ilan etmeye çalıştığımız için, sadece marketler ve eczaneler açık kalmak koşulu ile diğer tüm mağazaların kapatılacağı ilan edilecektir.
    okulların derslere ara vermesi 2 hafta daha uzayacaktır.
    sosyal yardım olayında da topu belediyelere atacaklardır.

bu üçünün ya aynısının yada az lacivertinin çıkacağını tahmin ediyorum.

edit: ekleme
    ayrıca kaynak isterseniz: mabat