şükela:  tümü | bugün
260 entry daha
  • ülkede önemli bişi olunca tak hemen bir sela okunuyor. yeni moda bu, güncelleme gelmiş belli ki.
  • bence almanya'nın 756 milyar euro'luk corona paketinden daha etkili sonuç alınacağını düşünüyorlar.*

(bkz: iman gücü)*
  • virüsü bitirmek için hepinizin ölmesini bekliyoruz demenin başka bir şekli.
  • bizim ev camiden uzak. iyi ki uzak. gece okunan bu selaları duaları duymuyorum ve bu aralar beni bunun kadar sevindiren çok az şey var.

neden biliyor munusuz? çünkü yaptıkları iş çok korkutucu, çok moral bozucu. insanlara sürekli mezarı hatırlatmanın bir anlamı yok. hayat eve sığar deyip, o evin içini her gece cenaze evine döndürmenin hiçbir anlamı yok.

ancak bütçeden aldığı anormal payı neresine süreceğini şaşırmış diyanet, daha ölmedik biz demenin yolunu böyle buluyor. dua evde edilebilir, namaz evde kılınabilir ama doktor ve hastane yoksa, insanlar ölür. diyanet de ancak böyle insanların sinirlerini boza boza memleketi külliyen yas yerine döndürür.
  • sela ölüler için okunur dolayısıyla türk milletinin dar gelirli kesimi için okunuyor çünkü zengin din tüccarları fakirlere din istismarından başka bir şey bırakmadı.
  • cami yasağı nedeniyle imamlar boşta kaldı.
    paslanmasınlar diye sela okutuyorlar *
  • her kurum kendince mücade ediyor işte. halkın çözüme olan motivasyonunu da inanç yoluyla arttırma açısından da iyi bence. gördüğüm kadarıyla ekşi ahalisinin çoğu da besmele görmüş şeytan gibi rahatsız bu durumdan. size giren çıkan ne anlamıyorum bırakın herkes kendi inancına göre bişeyler yapsın.
  • yahu bildiğin gavurlar bir çözüm bulsa da bize verse diye bekliyoruz

yoksa boku yedik manasında sela
  • corona denilen virüsün dizlerini titreten, dur burada asrın lideri var bu ülkeye bulaşmayayım demesine neden olmuş ve vaka sayısının hızla azalmasını sağlamış, takdir edilen uygulamadır.

selam ve dua ile...
  • ülkenin selası okunuyor, anlamadınız mı?
17 entry daha