şükela:  tümü | bugün
 • herkes önden bir yer kapmış. coronadan gitmezsek işe gidicez.

  edit: an itibarı ile sabah fabrikaya girmeden herkesin ateşi ölçülüyor.
  - tüm personel servislerinde maske kullanılıyor.
  -soyunma odalarında 3'er kişi girip çıktıktan sonra diğer 3 lü grup giricek şekilde devam ediliyor.
  -parmak okuma sistemleri kaldırıldı.
  - açık tutulabilecek tüm kapılar açık bırakıldı.
  - personele sosyal mesafenin ciddiyeti anlatıldı. ( en az 1,5 mt)
  - hemen hemen her noktada el dezenfektanı bulunmakta.
  - gıda ambalaj sektöründe olduğumuz için tüm giriş- çıkışlarda da dezenfektan üniteleri bulunuyor.
  - dışarıdan alınan hizmet tedarikçilerinin fabrikaya girişinde eldiven , maske ve tek kullanımlık önlük giydiriliyor.
  - tedarikçiler sevkiyat alanına geldiklerinde aynı şekilde eldiven , maske ve tek kullanımlık önlük giydiriliyor. mümkün mertebe personel ile olan mesafesinin korunması sağlanıyor.
  -yemekhanede 4 lü masalarda çapraz olacak şekilde sadece 2 kişinin oturtulması sağlanıyor. yemek sırasında 1,5 mt mesafenin korunması sağlanıyor. yemek dağıtan personel eldiven , maske takarak yemek dağıtması sağlanıyor.
  -fabrika içerisinde evinde sağlık personeli çalışanları ücretli izne ayırma yoluna gidildi.

  şimdilik böyle devam ediyoruz.
 • ne güzel uzun vadeli yatırımlar yapıyorsunuz öyle. 25 marta daha 2 gün var. başlık patlayabilir lakin sen de hastane köşesinde olabilirsin.

  neyse o gün ben de iş yerinde olacağım. patron dominik adalarına gitmiştir büyük ihtimal lakin devlet neden sokağa çıkma yasağı ilan etmiyor çözemedim gitti.

  ben bir de 26 mart 2020 işe gidenlere bakayım. bakalım parsellenmiş mi?
 • anne ve babamın da dahil olduğu topluluktur.iş yerlerinde belirtileriyle dolaşanların haddi hesabı yok ama gitmek zorundalar.çünkü işverenleri götveren olduğundan mütevellit bundan sonraki süreçte mobbinge maruz kalmak istemiyorlar,çünkü ekmek artık aslanın midesinde.onlar da aslanın bokuna muhtaç insanları gördükçe daha da korkuyorlar.umarım bu süreç diken üstünde daha uzun süre gider.
  edit:siz sövmeden,diken üstünde gitmesini isteme sebebim bir gün patlayacak olmamız.
 • her yeni tarihte açılan işe gidenler başlığını artık günlük gibi kullanıyorum buraya yazarak. bir süre daha bekleyeceğim sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi için. gelmeyecek olursa yıllık iznimi kullanmayı düşünüyorum. annem ve babam bilinçli insanlar ve çok dikkat ediyorlar ama benim dışarıdan getireceğim virüse karşı yapabilecekleri bir şey yok ne yazık ki. o yüzden gerekirse yazın hiç tatile çıkmayacağım ve yıllık iznimin tamamını bu dönemde kullanacağım. bencillik yaparak anne ve babamın hayatını daha fazla riske atmak istemiyorum. kapitalist sistem yine kazandı.
 • her gün onlarca insanla birebir temas kurmaya devam ediyorum. herkes evine kapanmisken kendi durumumuzu sorguluyorum. kafam da almıyor. bana bağlı çok sayıda personel var onların vebalini de almak istemiyorum ama elimden bir şey gelmiyor. bu şartlar altında virüsü kapmış olma ihtimalim çok yüksek, tek derdim bunu bulastirmamak. kendimi zerre umursamiyorum artik. elimden gelen bu.
 • isteğim dışında kullanmak zorunda kaldığım 2 günlük yıllık iznimin ardından aralarında bulunduğum topluluk. 3500 liraya adamlar beni satın almış, itiraz da edemiyorum. onca yıllık okumanın karşılığı buymuş işte.
 • iyi ki gelecek bir işim var dediğim başlıktır.
 • içinde bulunduğum topluluk.
  inşaat şirketlerinin hemen hemen hepsi.

  allahınızdan bulun....
 • işten geldim