• italya :(

az once aciklanan ve indi iniyor derken tekrar yukari ivme kazanan durum.. toplam
    olu sayisi 7503..

edit
    son 4 gun;

22 mart 5560 yeni vaka 651 ölüm
    23 mart 4789 yeni vaka 601 ölüm
    24 mart 5249 yeni vaka 743 ölüm
    25 mart 5210 yeni vaka 683 ölüm
  • 683 ölüm , 1000 den fazla iyileşen var.

kaynak

belirmek isterim ki italya'da bu kadar çok ölüm olmasının en büyük sebebi sağlık altyapısının zayıf olması. virüsün yarattığı etki haricinde konuşuyorum. italyanların rahatlığı sağlık sistemine de vurmuş durumda. italyan bir doktor tanıdığımla bu virüs hakkında daha ilk günlerde konuştuğumda durum hakkında hiçbir hazırlık olmadığını ve durum çok da ciddi olmadığını ne yapılacağını onlarında bilmediğini söyledi . aradan bir ay geçti tekrar konuştuğumda bana 5-6 bin kişinin ölmesinin pek de önemli olmadığını söyledi. konuştuğum kişi 70 yaş üzerinde aktif çalışan bir aile hekimi . o ilk konuşmayı yüz yüze yaptıktan sonra italya'dan dönmeye karar verdim.

kısacası durumun vahameti bir yana insanların duruma karşı alıdığı tavır daha korkutucu.
  • kaynak açılmıyor ama doğruysa halen çok yüksek gidiyor.

tünelin ucunda ışık var mı hiç belli değil maalesef...

edit: kaynak düzeltildi
  • insanlar ölüyor. farkında mısınız? bizim ülkede çoğu kimse farkında değil. lanet olsun.
  • 5210 yeni vaka olması henüz kontrol altına alınamadığını gösteriyor. düşüş trendine girdiği yok maalesef.
  • korkunç hakikaten.

yayılmasını engelleyememiş olmanın en ağır sonuçlarını yaşıyorlar. umuyorum, "herkes kendisine ohal uygulasın" gibi gerçekliği olmayan uyarıların sonucunda ülke olarak bu noktalara gelmeyiz.
  • ne bekliyodunuz amk 21'e falan düşmesini mi. 800 olmaması olumludur efendim
  • benim tek düşüncem var, bizde durum bu seviyeye geldiğinde bu derece şeffaf bilgi alabilecek miyiz?
  • tek kelime ile korkunç..
    italya ile benzer bir ivme ile gittiğimizden bize daha da korkunç gelmeli bu sayılar. bilemiyorum karamsar olmayayım diyorum çok zor. ahh be bu virüsün kaynağı belli olduğunda bu sayılar bir istatistiki veri olarak kalacak literatürde.
  • italya bitiyor eriyor :(
hesabın var mı? giriş yap