şükela:  tümü | bugün
  • sputnik haberi.

https://twitter.com/…tatus/1242896312481308672?s=19

--- spoiler ---

rusya savunma bakanlığı, bir su-27 savaş uçağının karadeniz'e düştüğü bilgisini verdi.

rusya savunma bakanlığı, su-27 savaş uçağının planlı uçuş sırasında karadeniz'e düştüğünü belirtti.

bakanlığın açıklamasında, "25 mart günü saat 20.10 sularında, karadeniz’de feodosya (kefe) şehrine 50 km mesafede, planlı uçuş gerçekleştiren bir su-27 savaş uçağı tarafsız kontrol sistemlerinin ekranlarından kayboldu. 20.11’da söz konusu bölgede acil durum radyo vericiden sinyal alındı" ifadeleri yer aldı.

pilotun bulunması ve kurtarılması için bölgeye an-26 uçağı ile mi-8 helikopteri gönderildi.

bölgedeki kötü hava koşullarının arama kurtarma çalışmalarına engel olduğu bildirildi.

ayrıca karadeniz filosu’na bağlı bir savaş gemisi ile bölgedeki sivil gemilerin de arama kurtarma operasyonuna katıldığı kaydedildi.
    --- spoiler ---

edit: su-27'yi bilmeyenler varmış. budur *
  • (bkz: ne o karadeniz’de su-27’in mi battı) bunu yapmalıydım sevgili sözlük.
  • sorun bakalım gece gece orada ne işi varmış. pardon o bu değildi.
  • biz mi vurduk lan acaba? dedirten haber swh

tarihte ilk ve tek rus ucagi vuran devletiz sonucta ahahahah, except for world war ıı
  • (bkz: su-27 oturum açtı)

edit: ekşiyi bbc news gibi kullanan, ve herkes de onlar gibi sadece haber almak için kullansın isteyen acayip bir kitle var burda. espri yapmayacakmışız, öyle buyurmuş sadrazamın sol taşşağı. madem bu kadar açsın habere ve bilgiye ekşi de ne işin var amcık? formata uyduktan sonra size mi soracam la ne yazacağımı?

hayır sözde bilgi isteyen herifin entrylerine bakıyorum da futbol başlıklarında yatıp kalkıyor. sanırsın her gün nötron proton elektron.

su-27 üstün manevra yeteneğine sahip 7. nesil savaş uçağıymış bak bak. gerçek hayatta götüme sokarım artık ben bu bilgiyi. sağolasın aynştayn kardeş.

ayrıca senede bir uçakları düşüyor zaten bunların. malzemeden çalmasınlar aq ben napayım. *
  • sıcak denizlere inmeyi çok yanlış anlayan bir pilot içeren olay.
  • su-27'nin aslında ekşi'ye düşmesidir.
  • iki saat önce avrupa'yı çökerten, nato'nun fişini çeken ordunun uçağı mı yavvv. bir daha kontrol edin, bir yanlış olması lazım
  • bir tane bilgi icerikli entry olmayan baslik. herkes saka ve espri derdine dusmus. ustelik komik de degiller...
    not: su-27 ustun manevra yetenegine sahip 4. nesil rus avci ucagidir.
  • dünyada düşen her iki uçaktan birisi rus yapımı oluyor. çünkü rus mallarının hepsi dandik.