şükela:  tümü | bugün
 • sevgili sözlük yazarları
  ekşi denilince öğretmen düşmanı platform olarak gelmesin desek de her gün yeni bir karalama her gün öğretmenlere yönelik aşağılayıcı başlıklar görmekteyiz.
  suriyeli öğrenciler ülkemize geldiğinde öğretmenlerin ek dersinde ya da maaşında hiçbir fark olmadı ama öğretmenlerin gıkı çıkmadı görevlerini yaptılar. bir yandan ders konularını anlatırken öte yandan da tek kelime bilmeyen suriyeli öğrencilere türkçe öğrettiler.
  bugün eksiye baktığımda sadece 3 günde 10'a yakın öğretmen düşmanlığı var.
  eğer öğretmenlerin tatilindeki para insanların gözüne batıyorsa aynı duyarlılığı fazladan mesai yapan, eve gelince 24 saat veli ile iletişim içerisinde olmak zorunda kalan, okul dışında veli ziyaretleri toplantılar okulun eksiği olduğunda kendi ceplerinden ödediği paralar vb. gerekçeler için de göstersinler .
  bu anlamda böylesine nasa tarafından keşfedilmemiş bilim adamları keşke aya çıkmayı bıraksa da kendileri öğretmen olsaymış bu kadar yan gelip yatan bir meslek ise.
  benim şahsi kararım şu yöndedir:
  25 mart 2020 itibariyle öğretmenlere yönelik karalayıcı başlık açanlara olumsuz da olsa cevap vermeyelim . en güzel tepki bu olacaktır.
 • neden eleştirdiğinizi anlamadığım olay. burada yetişen nesli de siz yetiştirmediniz mi? yoksa çekoslavakyalı öğretmenler mi yetiştirdi bu kadar öğrenciyi?
 • öğretmenlik aslında kutsal bir meslektir. insanı en az ailesi kadar hayata hazırlayan öğretmenlerdir. tabi layıkıyla görevini yapabilenler için geçerli. o yüzden bu mesleğin onurunu düşürmemek lazım. bu mesleğin onurunu düşürme çabaları ilerde çocuklarımızın, torunlarımızın sağlıklı yetişmesine karşı yapılan bir hamle olur bizim ellerimizden.
  bir çok meslek için temennilerimiz var keşke daha insanca ve ay sonunu ve masrafları düşünmeden kişisel hobi,zevk ve gelişimlerimizi düşünebilsek.
 • onlar bilerek inadına yazıyor zaten. hayattaki tek motivasyonu entrysine cevap verilmesi. vermeyelim kurusunlar. :)
 • bazen en güzel cevap görmezden gelmek, sessiz kalmaktır.

  suskunlar meclisi'nde sessiz toplantı.

  örtmen değilim.
 • okumanın yaşı yok,önden buyrun;
  - eğitim fakültesi sınavı
  - kpss
  - sözlü sınavı
  - mulakat sınavı
  - aks
  - ...
 • "suriyeli öğrenciler ülkemize geldiğinde öğretmenlerin ek dersinde ya da maaşında hiçbir fark olmadı ama öğretmenlerin gıkı çıkmadı görevlerini yaptılar."

  ogretmenlerin her zaman giki cikiyor, kendinize bile yalan soyluyorsunuz. soz konusu ek ders ve para olunca her ogretmen konusuyor. nobet parasi alacagiz diye eyleme bile gittiniz nobet tutmadiniz nobetler parali olana kadar. simdi ek ders kavgalarini anlattirmayin bana. soz konusu para olunca hepinizin sesi cikiyor. yalan soylemeye gerek yok.

  elestiri her meslekte var. gormezden gelmek senin elinde isini duzgun yapiyorsan. elestirilere cevap vermek icin cirpinanlar zaten potansiyel suclular.
 • hiçbir meslek grubunun maaşı ve işi ile ilgili söylem yapılmazsa desteklerim. meslek grubu için maaş, iş ve çalışma şartlarını ve haklarını ulu orta açmak denetlenmeli. öğretmenlik ve öğretmen maaşı tatili hep ayak altında olduğundan bu örnek üzerinden gidilebilir.

  bu durumu eleştirip laf söyleyen arkadaşlara olumsuz yorum yapmadım mümkün olduğunca ama öğretmenlik üzerinden tartışacaksak cv’ mle tartaklarım haberiniz olsun