şükela:  tümü | bugün
  • bu tür başlıklar sinir bozucu olmaya başladı şimdiden özür dilerim ama malum çaresiz sıradan bizim gibi vatandaşların sesini duyurabileceği nadir ortamlardan birisi burası.

geçen ay bursa'dan kırmızı ışık ihlali yüzünden plakama 580 lira civarında bir ceza geldi. ben 1 yıldır samsun'da yaşıyorum. bursaya gitmişliğim bile yok. hemen aynı gün dilekçe yazıp ceza kesildiği tarihe ait samsunda aldığım benzinin fişini de ekleyip yolladım. bugün bana karşı cevap gelmiş. avukat tutmuşlar. hukuka aykırı "dava açtığımı", cezamı ve mahkeme masraflarını ödememi istiyorlar. 500 lira borç için binlerce lira masraf çıktı ve hiçbir suçum yokken. şu korkudan evden çıkamadığımız günlerde böyle berbat, absürt bir olayın yaşanması gerçekten can sıkıcı.

okuduğunuz için teşekkür ederim. ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. avukat tutup mahkemeye mi gidip bir de hasta olup ölmem mi lazım, inanın bilmiyorum. yardımcı olabileceklere şimdiden çok çok teşekkür ederim. arabası olmayanlara önerim, gerekirse yürüyerek gidin ama bulaşmayın bu merete.
  • her an hepimizin başına gelebilecek, yine güçlünün güçsüzü alabildiğine ezdiği durumlardan biri.

konuyla ilgili birileri yardımcı olabilir umuduyla up.
  • ülkede hakkını kollamak bile uğraştırıyor insanı be.
  • 10/10 rezalet. uzun süredir bu kadar tilt edici rezalet başlığı okumamıştım. gereğenin yapılması gereken durum.
  • rezalet puanım 10/10 dur. hatta dik alasıdır.
  • bursa da birisi senin plakanı sahte olarak kullanıyor olabilir. peşini bırakma daha büyük soruna yol açmadan.
  • en kısa ve öz rezalet başlığı ve entry'si,
    yazar arkadaşa çok geçmiş olsun.
  • guguk devletinde sıradan bir rezalet. devletin kurumları mahalle esnafı gibi çalışıyor.
  • trafik cezalarina açılan davalarda avukat tutulmuyor. kurum avukatı dava dilekçesine itiraz etmek zorunda. o yüzden rezalet olarak görmediğim usulün işlediği bir prosedür sadece. delillere göre mahkeme kararı verecektir
  • cezayı yazan arkadaş 55'i 55 olarak da görmüş olabilir. bursa'ya 16 plaka harici giremez diye bir kanun yok sonuçta.