şükela:  tümü | bugün
  • daha da ön açıklama: işte sözlük sesi duydu. bu gurur hepimizin.

o zaman şunu da belirteyim sayın ekşi sözlük: bir teklif geldi. atıyorum 1000 entry girmiş yazarlara üç çaylağı yazar yapma hakkı verilecek. çaylak sorun çıkardığında yazarın sorumluluğunda olacak. aynı zamanda yazar, isterse troll gibi dolaşan çaylağını tekrar çaylak yapabilecek. ama artık başka bir çaylağı yazar yapamayacak. toplam üç hakkı var ve yazarın kendi de topun ucunda. nasıl ama?

ön açıklama: biraz ses getirdi, madem öyle, aranızdan birinin de dediği gibi, bütün çaylaklar sadece bu başlığa entry girerek farkındalık yaratabilirsiniz.

güç sizinle olsun!

böyle bir site de yapılmış konuyla ilgili

evet, çaylaklar uğraştı, sonunda başlattılar.

ben ilk entryi kopyalıyorum, benden sonraki yazar, oradaki ikinci entryi, sonraki üçü, dördü derken seslerini duyururuz.

--- spoiler ---

yazan çaylak: che2

çaylak sırasında beklemekten yorulmuş, entryleri okunmayan,dikkate alınmayan adeta ikinci sınıf insan muamelesi gören çaylakların gururlu ve haklı başkaldırısıdır.

-taleplerimiz-

1) sözlükte yazar olmuş bazı paralı elemanların(troll), uzun zamandır entry girmeyenlerin, formata aykırı davrananların tespit edilip yerlerine çaylak sırasından yeni yazarlar alınması.

2) hala bekleyen çaylaklar için kendi aralarında mesajlaşma hakkı olması.

3)çaylak sırasının işleme algoritmasının değiştirilmesi. sırada gerileme istemiyoruz!

sözlükte fav alan entrylerin çoğunun kaynağının çaylaklar olduğu gerçeği göz önünde bulundurularak fav almaktan hoşlanan veya ezilenlerin yanında olmayı seven yazarlardan da katkı bekliyoruz.

unutmayın #çaylaklardainsandır
    --- spoiler ---
  • ne direnişi olduğunu merak ettiğim direniş. ne yani amaç ne? daha format, formatı geç imla bilmeyip bu kadar yaygara koparmak da ne bileyim djdsjzsm
  • mesajlaşma önemli tabi.. bırakınız yapsınlar!!!

edüt:

mesajlaşma geliyoo.. hadi yine iyisiniz

(bkz: #67793257)
  • yeter lan yeter entryme kadar geldi .... gece 02:45 kingdom of heavenı 6.kez izliyip ah eva vah eva diye ağlıyorum lan bir el atın...
  • davanız davamızdır çaylaklar yürüyün
  • belki direk yazarlık değil ama belirli bir seviyeyi geçen çaylaklar, mesaj atabilsin. böyle bir imkana kavuşmaları güzel olabilir.
  • oo devrim alırım bi dal. yaz beni de.
  • ön edit: şu (bkz: #58120339) entry çaylak onay listesinin işleyişi hakkında -sanırım- yetkili bir abi tarafından yazılmış. okumanızı tavsiye ederim.
    ------

çaylakların bu başlık altında bile tanım yapmadığını gösterir ironik direniş.

dost acı söyler çaylak kardeşim...
    format bu sözlüğün bence her şeyi. adamlar defalarca yazmışlar formatın şeklini şemalını. sözlükte formel tanım yapmanız beklenmiyor, subjektif olmak yeterli. kötü yazan yazarları görüp onlar gibi olmayın. bahsettiğim kişiler troll değil, bence troller bu işin tuzu biberi, eğlence kısmı. asıl işi boka çevirenler youtube, facebook vs yorumları gibi entry girenler, küfür yazanlar, bir şeylere lanet edenler.

çaylakların iletişim yöntemlerinin geliştirilmesi gerektiğine destek veriyorum fakat çaylakken bile formatı sallamayanların direnmesini haksız buluyorum.

bir tane de benden:

--- spoiler ---

sıralama algoritması ve mesajlaşma sistemi adına desteklediğim direniştir.

muadil ilac muamelesi goren insan
    --- spoiler ---