şükela:  tümü | bugün
 • çaylaklarımızın şikayetlerinin farkındayız ve hak veriyoruz. söz konusu taleplerinin önceliklerimizin arasında yer alan, hedeflerimizle örtüşen geri bildirimler olduğunu ve çözümü için çalıştığımızı bilmenizi isteriz.

  bir süre önce algoritma onayı ile çaylaklık sırasında yıllarca bekleme zulmünün önüne geçmek için önemli bir adım attık. halen geliştirmekte olduğumuz algoritma ile birlikte sizlerin geri bildirimleri üzerinde çalışıyoruz. bunun için mevcut sistemi baştan sona değiştiriyoruz. böylece, çaylak kullanıcılarının onay için uzun süren bekleyişlerinin önüne geçen kolektif ve otomatik bir sistemin kısa zamanda hayata geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz. ayrıca, çaylaklarla mesajlaşmayı da açacağız ve çaylaklardan mesaj almak istemeyenlere buna ilişkin bir seçenek de tabii ki sunacağız. aydınlık günler yakın.
 • ön edit: şu (bkz: #58120339) entry çaylak onay listesinin işleyişi hakkında -sanırım- yetkili bir abi tarafından yazılmış. okumanızı tavsiye ederim.
  ------

  çaylakların bu başlık altında bile tanım yapmadığını gösterir ironik direniş.

  dost acı söyler çaylak kardeşim...
  format bu sözlüğün bence her şeyi. adamlar defalarca yazmışlar formatın şeklini şemalını. sözlükte formel tanım yapmanız beklenmiyor, subjektif olmak yeterli. kötü yazan yazarları görüp onlar gibi olmayın. bahsettiğim kişiler troll değil, bence troller bu işin tuzu biberi, eğlence kısmı. asıl işi boka çevirenler youtube, facebook vs yorumları gibi entry girenler, küfür yazanlar, bir şeylere lanet edenler.

  çaylakların iletişim yöntemlerinin geliştirilmesi gerektiğine destek veriyorum fakat çaylakken bile formatı sallamayanların direnmesini haksız buluyorum.

  bir tane de benden:

  --- spoiler ---

  sıralama algoritması ve mesajlaşma sistemi adına desteklediğim direniştir.

  muadil ilac muamelesi goren insan
  --- spoiler ---
 • argümanı kes, en çok fav atanlar çaylaklarmış.

  hafız işte o yüzden çaylaksın. kediye yapılan eziyet ile alakalı başlığın ikinci tanımı; ''allah belalarını versin !!1!''.

  300 adet senin kafadan insan da bu tanımı favlıyor.
 • ne direnişi olduğunu merak ettiğim direniş. ne yani amaç ne? daha format, formatı geç imla bilmeyip bu kadar yaygara koparmak da ne bileyim djdsjzsm
 • daha da ön açıklama: işte sözlük sesi duydu. bu gurur hepimizin.

  o zaman şunu da belirteyim sayın ekşi sözlük: bir teklif geldi. atıyorum 1000 entry girmiş yazarlara üç çaylağı yazar yapma hakkı verilecek. çaylak sorun çıkardığında yazarın sorumluluğunda olacak. aynı zamanda yazar, isterse troll gibi dolaşan çaylağını tekrar çaylak yapabilecek. ama artık başka bir çaylağı yazar yapamayacak. toplam üç hakkı var ve yazarın kendi de topun ucunda. nasıl ama?

  ön açıklama: biraz ses getirdi, madem öyle, aranızdan birinin de dediği gibi, bütün çaylaklar sadece bu başlığa entry girerek farkındalık yaratabilirsiniz.

  güç sizinle olsun!

  böyle bir site de yapılmış konuyla ilgili

  evet, çaylaklar uğraştı, sonunda başlattılar.

  ben ilk entryi kopyalıyorum, benden sonraki yazar, oradaki ikinci entryi, sonraki üçü, dördü derken seslerini duyururuz.

  --- spoiler ---

  yazan çaylak: che2

  çaylak sırasında beklemekten yorulmuş, entryleri okunmayan,dikkate alınmayan adeta ikinci sınıf insan muamelesi gören çaylakların gururlu ve haklı başkaldırısıdır.

  -taleplerimiz-

  1) sözlükte yazar olmuş bazı paralı elemanların(troll), uzun zamandır entry girmeyenlerin, formata aykırı davrananların tespit edilip yerlerine çaylak sırasından yeni yazarlar alınması.

  2) hala bekleyen çaylaklar için kendi aralarında mesajlaşma hakkı olması.

  3)çaylak sırasının işleme algoritmasının değiştirilmesi. sırada gerileme istemiyoruz!

  sözlükte fav alan entrylerin çoğunun kaynağının çaylaklar olduğu gerçeği göz önünde bulundurularak fav almaktan hoşlanan veya ezilenlerin yanında olmayı seven yazarlardan da katkı bekliyoruz.

  unutmayın #çaylaklardainsandır
  --- spoiler ---
 • (bkz: kim takar yalova kaymakamını)

  edit: basligi acan che2 adli caylak, 2. entry'i de kendi girmis ve toplamda da 8 tane entry yazarak flood'un allahini yapmis.
  ve bu kisi yazar olmayi hakettigini soyluyor, gercekten de ilginc...

  * ayni baslikta yazan baska bir caylaga bakalim ve tekrar dusunelim: "fular atin la fular atin hisss gozluklu kizlari orgutle bi sey deniycem."
 • mesajlaşma önemli tabi.. bırakınız yapsınlar!!!

  edüt:

  mesajlaşma geliyoo.. hadi yine iyisiniz

  (bkz: #67793257)
 • yerden göğe haklılar ;onlar sabırla beklerken son 10 ay içinde 8000 aktroll alındı.ssg niye kaçtı buralardan bi düşünün bakalım.
 • troll yuvasını genişletmeye bir adım daha yaklaşmış bulunmaktayız. herkese hayırlı ve uğurlu olsun.
 • hepimiz çaylak sırasından geçtik,hepimiz 2 yıla aşkın süre bekledik.sizin de sabretmeniz lazım.zaten eski değeri kalmamış ve trol yuvasına dönmüş sözlüğe girmek için neden bu kadar çabaladığınızı çaylaklığınıza veriyorum.ayrıca bir dipnot belirmem gerekirse çaylak olduğunda yaşadığın o sözlük heyecanı yazar olunca bitiyor.welcome to the trash