şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çaylak : bana mı sordun pezevenk

  ulaştırmamı istediği entry aşağıdaki gibi.

  daha önce yazar onayı alamamayı tecrübe ettiğim için, bu sefer benden istenenlerin farkında olarak 10 entri yazımında azami dikkat ve özeni gösterdiğimi düşünüyorum.

  bilgi içerikli entriler girmem yanısıra, içerikleri elimden geldiğince farklı kanallarda dağılımına özen gösterdim.

  çaylak iken girilen entri sayısının 10'dan fazla olması halinde laubali ya da gereğinden fazla olarak görülebileceğinin farkındayım. sırf bu yüzden daha fazla paylaşım yapamıyor ve kutsal bilgi kaynağı ekşi sözlüğün içeriğinin zenginleşmesine katkı sağlayamıyorum/uz.

  birçok kaliteli çaylak profilinde de görüleceği gibi, girdilerimize göz gezdirilmesi halinde yazar onayı alabileceğime/mize inancım tam

  yukarıda saymış olduğum olguları bi kenara bırakırsak, belki de en önemli konu heyecan. şu an sıram 31bin civarlarında ama sözlüğe yazar olma, katkıda bulunma, içerik üretme heyecanım üst düzeyde. 2 veya 3 sene sonra yazarlığım onaylandığında aynı heyecana sahip olacağım meçhul olmakla birlikte en azından şu an kadar ki olmayacağını düşünüyorum.

  yukarıda saydığım tüm sebebler dolayısıyla işbu sorunun çözümü için gereğinin ivedilikle yapılmasını arz ederim*

  edit:imla
 • acaip bir duygu
 • her gün olduğu gibi bugün de nöbetinde olduğum direniştir.

  ben zaten tahmin ediyordum 2 gün sonra dağılır diye de öyle oldu.

  asanlar kesenler kuzu gibi kenara çekildi şimdi.

  yazık... işte bu yüzden kaybediyoruz.
 • çaylaklarımızın şikayetlerinin farkındayız ve hak veriyoruz. söz konusu taleplerinin önceliklerimizin arasında yer alan, hedeflerimizle örtüşen geri bildirimler olduğunu ve çözümü için çalıştığımızı bilmenizi isteriz.

  bir süre önce algoritma onayı ile çaylaklık sırasında yıllarca bekleme zulmünün önüne geçmek için önemli bir adım attık. halen geliştirmekte olduğumuz algoritma ile birlikte sizlerin geri bildirimleri üzerinde çalışıyoruz. bunun için mevcut sistemi baştan sona değiştiriyoruz. böylece, çaylak kullanıcılarının onay için uzun süren bekleyişlerinin önüne geçen kolektif ve otomatik bir sistemin kısa zamanda hayata geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz. ayrıca, çaylaklarla mesajlaşmayı da açacağız ve çaylaklardan mesaj almak istemeyenlere buna ilişkin bir seçenek de tabii ki sunacağız. aydınlık günler yakın.
 • zulüm bitsin.aylardır bekliyorum.
 • ne bu sabırsızlık anlamıyorum cidden. eksi de yazar olunca boyunuz uzamiyor, ayrica her önüne gelen yazar yapılınca sözlüğün kalitesi düşüyor.
 • kısmi de olsa başarıya ulaşmış direniştir.

  (bkz: çaylaklar adına tişikkirlir ekşisözlük)

  her önüne gelenin yazar yapılacağı ile ilgili bir bilgi yok hemen coşmayalım. muhtemel bir iyileştirme olacaktır, kimse 1-2 ayda yazar olmayı beklemiyordur zaten. mesajlaşma konusu suistimale açık fakat saatlik yada günlük mesaj limitlemesiyle spam türü faaliyetlerin önüne geçilebilir.
 • ekşi sözlük çok yaşa , hitlerin değsin arşa !

  (bkz: viva sözlük)
 • çaylaklara mesaj hakki verilmesi ile sonuçlanan direniş.

  mutlu musunuz minnoşlar?

  mesaj sınırı da getirilmeli. örneğin günde 5 mesaj.

  bu yapılmaz ise sürekli reklam mesajları gelir.

  çaylaklara mesaj açma/kapama özelliği iş görür ama kötü niyetli çaylaklar yüzünden herkes bu özelliği kapatır. bu da iyi niyetli çaylakları etkiler.

  bence yine de mesaj sınırı şart.
 • inci sözlük olma yolunda yeni adımlar atılacakmış, ne güzel şeyler.
  kanzuk çok bozdu.