şükela:  tümü | bugün
  • blues gitaristleri gecesi bu organizasyonla beraber ikinci kez mekan değişikliği yapıyor. bu kez adres zorlu performans sanatları merkezi'nde bulunan lokalize.
    gecede yine müthiş isimler sahne alacak. her gecede yaşanan rotasyon sayesinde birçok farklı gitaristi duyma şansını yakaladığımız bu organizasyonda yine ağır toplar var.
    gecenin biletleri biletix üzerinden satışta. bu gidişle sonraki gecelerin nerede olacağını hayal etmeden duramıyor insan.
  • çok uzun zamandır hiçbir müzik etkinliğine gidemeyen bünyeme heyecan katan etkinlik. blues müziğin ancak kıyısından geçmiş, geceye katılan gitaristlerden birçoğunu tanıyamamış olsam da kendi rutiniyle yozlaşmış hayatımıza iyi gelir diye umuyorum. hiç olmazsa bir yudum "uncle james" de bana yetecektir.

youtube videolarından izlediğim kadarıyla geçmiş etkinliklerin neredeyse tamamında bir karambol sahne havası hakim. çok fazla gitarist ve doğal olarak senkronize olmakta zorlanan ekipler çıktı karşıma. blues denince benim aklıma hiç de öyle kalabalık gruplar gelmiyor ve -nadir olarak aynı sahnede buluşan efsane- gitarist performansları da ikiden fazla ise bana tat vermiyor. bu yüzden bir veya iki gitaristin belli bir sıralamayla sahneyi paylaştığı bir program kulağa daha çok hitap edebilir. sonuçta blues'dan beklenen metal'deki gibi bir coşku değil, hüzündür.

neyse ahkam kesmek gibi oldu. bu gibi organizasyonlar hiç aksamadan devam edebilsin, eksik de olsa güzeller.
  • karambolle alakası olmayan bana gayet hüzün,coşku,groove vb neye ihtiyacım varsa hissettiren unutamayacağım etkinlik. erkan oğur'u böyle bir konseptte dinleyebildiğim için de kendimi ayrıca şanslı hissettim. sahnede her şey çok doğal ve samimiydi. çalan gitaristlerin hepsi ayrı tatta ilgi çekiciydi. sound gittiğim tüm festivallerin üstünde güzellikteydi. belli ki ciddi emekler veriliyor işin mutfağında. ayrıca 4 gitaristin birlikte çalması crossroads guitar festivali havası yaratıyor. ben çok gaza geliyorum sırayla solo çaldıklarında. bu organizasyonu kaç seferdir takip ediyorum; hep üstüne koyarak ilerliyor. umarım devam ederler de biz blues dinleyicileri takip ederiz.

(bkz: blues gitaristleri gecesi)