• besiktasin ezerek yendigi mac olmustur.tebrikler
  • arsenal, form olarak şu andan fersah fersah önde olduğu dönemde bayern ile eşleşti ve 5 tane yedi. sadece arsenal taraftarları değil, futbolu takip eden herkes "kura şanssızlığı oldu, arsenal bunu haketmiyordu" şeklinde yorum yaptı. alliance arena'ya gidip de 4-5 yiyen barca, dortmund dahil bir çok takım var. değil beşiktaş, hiç bir türk takımının son 10 yılda rakip bile olamayacağı ekipler bunlar. biz bu takıma karşı kendi evinde çıkılabilecek en iyi kadro ve taktik ile çıktık. sonuç 5 değil, 2-1, 3-1 filan bitse idi herkes hocanın taktiğinden bahsedecekti. ilk 15 dakikada yenen bir kırmızı hepimizi rüyadan uyandırdı. sayın minnoşlar, siz bu gerçeği bile bile el s.k. ile gerdeğe girdiniz.

hadi minnoş kedileri geçtim, sen fenerbahçeli! sen neyine güvendin? sen karşındaki takımı 2 dakika baskı yapıp ezeceğin başak mı sandın? hayatında kompakt defans futbolundan başka bir taktiği olmayan aykut hoca ile bizi yeneceğini falan mı düşündün? ya gerçekten otuz küsür lig maçı ve 8-10 avrupa maçında evinde maç kaybetmeyen beşiktaş'a 4-5 atacağınızı nasıl düşünüyorsunuz yahu? ya geçen sene bizi tr kupasında yendiniz de nasıl yendiğinizi sizde biliyorsunuz biz de. bu özgüven nereden geldi anlamak zor. bugün şenol hoca'nın yaptığı vida-negredo değişikliğini aykut hoca simulasyonda bile yapmaz. o sebeple aykut kocaman'la falan şampiyon olunmaz, eh, artık alex'iniz de yok. maçı stadda izleyip geldim, bu sene vodafone park'ta seyrettiğim 10. maç falan bu. sizin yaptığınız defans gibi akhisar, konya falan yapmadı haa. öyle rezildiniz. bu rezil oyunu nasıl sindirirsiniz bilmem. artık elinizde tuttuğunuz el malafatını da ağzınıza alırverirsiniz.
  • bjknin seyirci desteği ve q7nin yıldızlaşarak fb yi yendiği ve fernandaonun yaptığı harekete karşılık yenildiği maç olarak geçmiştir.
    not: skor tahminim tutmuş kart tahminim sıçmış
  • malum sezondan sonra iki teknik direktör cesitli takımlara gitti vs. şenol güneş başka kulüpte başka kadro ile 2 kere şampiyon oldu binlik oyuncuları milyonluk yaptı patlatıp sattığı oyuncular neler kazandırdı avrupada neler yaptı neler becerdi gördük. aykut kocaman ne şampiyon oldu ne olacak bir takım oynatti yada oyuncuya katkı bile yapmadı avrupada hüsran her takımında.

bu aykutun 80 puan aldığına inanıyor musunuz lan?
  • fernandao denen şerefsizin, yaptığı hareket götünde patlamıştır. ayrıca quaresma'nın en güzel performanslarından birini sergilediği maçtır.
  • beşiktaş'ın özellikle 2. yarıdaki oyunuyla güzel bir galibiyet aldığı maç. tebrik ederim.

beşiktaş'ın taraftar profili çok değişmiş. eskiden genelinin daha efendi olduğunu düşündüğüm beşiktaş taraftarı, abartılı bir şekilde ve abartılı bir oranda, küfürlü, saygısız ve ergen takılmaya başlamış. bunu uzun zamandır görüyordum, dile getirmek bugüne kısmetmiş. altı üstü bir maç, yenersiniz dalga geçersiniz, yenilirsiniz karşı taraf takılır, olur biter. hadi arada minik argoları da kabul edelim. ama bu kadar abartmaya gerek yok. taraftarı olmaktan gurur duyduğum fenerbahçe'de de, diğer takımlarda da bu tip taraftarlar var, ben de biliyorum. ama şu ara beşiktaş'lılar çok abartıyor gözlemlerime göre. rahmetli seba'nın takımına bu yakışmıyor.
  • düşük zekalı ekşicilerin takip ettiği onlarca gereksiz faaliyetten birisi. buradan "survivor" başlığına geçeceklerini, ardından da "ufku iki katına çıkaran şeyler" başlığında referans link falan paylaşacaklarını öngörmek zor değil.
  • ah aykut hocam ah kimsede hata aramaya gerek yok eldeki potansiteli neden kullanmaz bir insan?
  • öncelikle beşiktaşı ve beşiktaşlıları tebrik ediyorum.

fenerbahçe ilk yarı güzel bir oyun sergiledi diyebiliriz ancak ikinci yarı saha da yoktu resmen. ligin ilk devresinde oynanan fb-bjk maçında şenol güneş skandal bir taktik izlemişti, aykut kocaman bu akşam ondan bile berbattı. inönü'de quaresma' lı babel' li bjk' ye karşı 45 dk kapalı oynayamazsın. bu mümkün değil. üstelik savunmanda sağ ayaklı isla sol bekte oynamak zorunda kalıyor.

aykut kocaman' ın bu sene bitirmeye çalıştığı oyuncu valbuena. valbuena dikine oynayan bir oyuncu, korkmadan oynadığı için de çok top kaptırabiliyor. aykut' un valbuena kini burdan ileri geliyor diye düşünüyorum. aksi halde böyle bir oyuncuyu oynatmamanın başka bir açıklaması olamaz. ilk maçta ve bu maçta da quaresma' nın ayar olduğu oyuncuydu kendisi. maça ilk 11 başlasa çok daha iyi bir fb izleyebilirdik.

edit: imla.
hesabın var mı? giriş yap