şükela:  tümü | bugün
 • yaşama sevincimizi çaldılar.
  doymuyorlar abi ya.
 • indirim yapsaymış ipneler 1 eurocuk.

  (bkz: büyük nike boykotu) *
 • koskoca ülkenin kaderini dinci cahillerin belirlemesi ne acı.
 • rezalet gibi rezalet. ayak yapısından ötürü yurtdışındaki ayakkabıyı satın alması gereken insanlar oluyor. ülkedeki beklentiyi karşılayamayan bir üretim teknolojisi olduğu ortada artık. sırf bundan ötürü devletin bu gümrük uygulaması da nedir?

  ikinci bir rezalet de nike'ın bu şekilde ortada bırakması. sen satamayacağın ürünü neden koyuyorsun, neden müşteriyi çözümsüz bırakıyorsun. ya bir şekilde türkiye'deki mağazalarına getir müşteri gitsin kendi alsın ya da ona göre fiyatlarını tut.

  edit: en basiti şu ayakkabı https://www.nike.com/…-ayakkabısı-cz72qc/dv9422-300

  abi hem diyorsun 150 kısıtlaması var hem de 5 bin küsürlük ayakkabı koyuyorsun, türkiye'deki insanlar alamayacaksa bu ayakkabıyı ne diye türkçe dilinde ürün alışveriş sayfası hazırlıyorsun?
 • burada iki rezalet var bence. birincisi devletin koyduğu 150 avro sınırı. al vergini insanların alışveriş özgürlüğüne karışma. 150 avro zaten çok düşük bir mebla türk parasının değeri bu kadar düşmese insanlar zaten 2500 lira vermek için uğraşmaz bir ayakkabı için. kolayca ülkeye stok getirir ve satışını yapar.

  2. rezalet ise bence nike markasına ait. bu şekilde bir uygulama var müşteri memnuniyeti adına bir kupon tanımla (1 avro bile yeterli ) çözüme kavuştur.

  yakında ayakkabıları vs teker teker satıp kargoya verecekler bu gidişle başka türlü satın alınamayacak. bu da bonus rezalet
 • 5 mayısta farfetch'ten güle oynaya iki ayakkabı almıştım. 15 mayısta dhl tarafından arandım siz bunu almışsınız ama 1 mayısta limit 150 euroya düştü siz bunu en iyisi iade edin dediler ve neredeyse ayağıma kader gelen ayakkabıları iade ettim.
 • gümrük yüzünden ne? sanki oradaki adamlar kendi karar veriyor.

  edit: başlık sahibi karakter sınırı olduğu için yazamadığını söyledi.
 • olayı özetliyim arkadaşlar, başlığı açan tepkisinde acayip haklı öncellikle

  şimdi amazondan eskiden yurtdışlından bir çok ürün getirebiliyordun fiyatı ne olursa olsun gümrük otomatikman hesaplanıyordu
  baktı bu gümrük komisyoncu götverenler millet kendilerini daha az kullanıyo, soktular siyasi lobiyi ve karar çıkardılar

  150 euroyu geçerse mal

  gümrükten çekmek için gümrük komisyoncusu tutman lazım
  sikko bir ayakkabıyı çekmek için işte bunlarla uğraşman alzım bir sürü kağıt ıvır zırı masraf çıkıyor

  böylece ne oluyor

  millet kafayı yiyor ne yapacaklarını bilmiyor, adam toptancımı? nike.com da müşteri mağdur olmasın diye 150 euroyu geçtiği için satmıyor

  amazon da satmıyor artık

  paranla rezil olursuny oksa.
 • bu kadar leş bir türkçe kullanan birine değil ayakkabı, su bile verilmemeli.

  düzeltmeye kalkma :
  25 temmuz 2022 gümrük yüzünden ayakkabı alamam
hesabın var mı? giriş yap