şükela:  tümü | bugün
  • 2.5 euro'ya durum alip ac kalmaktir, gayet normal bir durumdur.
  • cılız ve kavruk gencimizin ricasının kırılmayıp ağbisi(!) tarafından yorum atılıp sevindirildiği hadise ancak yükseldiler mi bilemiyoruz*
  • "aylardır dışarıdan yemek yemiyorum, bi sipariş vereyim" deyip 45 tl'ye 1.5 iskender almış ve kuş kadar iskenderle doyamamış bir insan olarak bunu en iyi ben anlarım.

edit: istediğim şey iskenderdi, iskenderden daha çok "ikram" adı altında ıvır zıvır vardı. aslında bu olay tamamen o ürünleri "ikram" adı altında müşteriye ittirmekten ibaret. ikram dediğin şeyin ücreti olmaz. mantığı budur zaten. ama bizde çakal esnaf ürünü küçültüp ikramı kaktırıyor. bu zorla ikramı satarak parasını almaktır ve bunun adı da şerefsizliktir.
  • tam güzel bir başlık okuyup hak veriyorsun
    çat birileri alta gelip laf sokuyor tüm hevesimiz kaçıyor
    tarım hayvancılık ülkesinde buğday artı et bu
    neyin eurosu?
    kazıkçı esnaf kendisi gelip kendini savunsa anlarım da
    gariban öğrenci kılıklı gelmiş kazıkçı esnafı savunuyor
  • pandemi ayağına zırlaya zırlaya iyice götleri kalktı bu esnafların. kendiniz yapın kardeşim, inanın koydukları yağ motor yağı, et de bilemem artık ne eti.

destek mestek siktiredin bunları.
  • üst edit : arkadaşlar bende biliyorum hayat pahalılığını, alım gücümüzün düştüğünü. ben sadece dışarıdan söylediğiniz ne olduğu belli olmayan şeye para vermek yerine kendiniz, daha ucuza yapın diye yazdım.

dışarıdan bir insan neden yemek söyler anlamış değilim. hiç bir şey bilmiyorsan bile, a101 veya bimden
    14 liraya 2'li tona balığı al, (160gramx2)
    4.95'e salatalık turşusu al
    4.95'e dondurulmuş mısır al
    .3.96'e közlenmiş kırmızı biber al
    4.90'a şalgam al
    1.5 tl'ye ekmek al
    evine gel, ekmeği ikiye böl, arasına bir kutu ton balığı koy, turşuları ince ince kes, mısırı çözdür, közlenmiş kırmızı biber, kimyon ve pul biber ek. muhteşem bir sandviç ye, hemde besleyici.
    toplam maliyeti 10 tl'yi bile geçmez.
    ha birazcık beceri ile, ıspanak, karnıbahar, patlıcan, patates yemekleri de yapabilirsin.
  • halen dönerciyi savunan veya dışardan bir insan niye yemek söyler diye şikayet eden var. olm siz iflah olmazsınız ciddiyim bak ev sahibi olmak, araba almak, dışarıdan dilediğin gibi istediğini söylemek sizin en doğal hakkınız yahu sizin en temel haklarınız bunlar.

zaten bunları çalışıp çalışıp elde edemiyorsanız yaşadığınız ülkede bir problem vardır. böcek gibi ezilmeye böcek gibi yaşamaya o kadar çok alışmışsınız ki dışarıdan yemek söylemek size lüks geliyor. bence siz hindistana falan gidin mentaliteniz ona musait çünkü.
  • bu yüzden dışardan yemek yemeği bıraktım. paramızla rezil oluyoruz amk.
  • et pahali bir ürün. iş yeri sahibi yanında sattığı ayrandan falan para kazanıyor. et piştigi zaman yarıya düşüyor. döner olacak etin kilosu 60 tl. 100 gr koysa 6 tl. bu da 50 grama düşüyor ve karın doyurmuyor. iş yerinin kirası vergisi elektriği suyu personel maaşı derken maliyetin 4 katına satarsa para kazanıyor.
    ha diyorsan para kazanmasin benim karnım doysun, o başka mesele.
    herkes biliyor evde daha ucuza daha bol ve sağlıklı yenebilecegini.
    öyle durumlar oluyor ki evde yemek olduğu halde dışardan söyleyim, gidip dışarda yiyeyim dedegimiz zamanlar oluyor.
  • bir yemeğe 50 lira versem dahi dışarıdan söylediğim ya da dışarıda yediğim hiçbir şey doyurmuyor artık. porsiyonlar kuş kadar kaldı, kalite iyice düştü.
    çok değil bundan 7-8 sene önce dışarıda 15 liraya çok sağlam yenirdi. bugün 70-80 lira verseniz aynısını ancak yersiniz.

edit: beklediğim dingo da damladı mesaja. maaşlar yerinde mi saydı diyor. bu kafayla ufacık dürümü 100 liraya yedirirler sana. onu yemek için de bir gün çalışırsın aslanım.
hesabın var mı? giriş yap