şükela:  tümü | bugün
  • güvenilen insanların güveni, sevilen insanların sevgiyi, değer verilen insanın değeri hak etmediğini anlamakla beraber gelen inançsızlık durumu.
  • 34 yaşından bildiriyorum, yok öyle bir şey.
  • sansa baglidir. bilemezsin.
  • ilk 25 yılda büyük aşk mı yaşadık sanki? hadi diyelim ki öğrenme süreci(evet zor öğreniyorum sanırım). bir şekilde doğru zaman-doğru mekan-doğru kişi kombosunu tutturanlar bi şekilde bir şeyler yaşıyor da, tutturulamayanlar napıyor? kariyer, iş güç derken hop 25 oluyor tabi, nolcak.

eee 25 yaşından sonra da kafa tüccar kafası gibi çalışmaya başlıyor zaten. o "aşk" dediğiniz şeyin siz getirisi, sizden götürdüklerini karşılamaya yetmiyor. ("birlikte mutlu olacaz" mottosuyla başladığınız süreç, "yalnız başıma ağlıyorum" ile bitiyor. buna rağmen, o süreç içerisindeki trip, tatava, kafa ütüleme, özel gün hatırlama zorunluluğu ve vakit kaybından bahsetmiyorum bile. karşılığında aldığın ise arada eğlenceli vakit geçirmek, arada dert paylaşımında bulunmak, millete 'sevgilim var' diyebilme ayrıcalığı vs vs... kara geçmek şöyle dursun, zarara sokuyor insanı. çünkü bir anda çat diye her şey bitebilir. "heyecanımı kaybettim tolga, ayrılalım", "beril sen çok iyi bir insansın, ben seni hak etmiyorum" diyerek, sizi aniden iki kat zarara sokabilir hatta. tüm bu riskleri görüp, değerlendirip, "aşk yaşıcam ben ehehe" diye ortada dolaşmak için kör olmak lazım veya aptal.)

peki önerimiz?
    "+35 yaş 2. bahar paketi".
    * taraflar yalnız kalmamak için bir arada.
    * gençlikte çokça hata yapılmış ve ders alındığı için, kafalar daha rahat(nerede ise sıfır hata)
    * iletişimsizlik temelli krizler azalarak tükenmiş, taraflar birbirlerini dinlemeyi öğrenmiş.
    * çok seçenek olmadığından, birbirlerini bulmuşken kaybetmekten korkarlar. böylece daha uzun süreli ve toleranslı bir süreç olur. egolar törpülenmiştir çünkü.
    * temel beklenti(yalnız kalmamak) ilk adımda karşılandığına göre, sonraki adımlar hep kara geçitriyor. yani oldukça karlı aslında.
  • 25 yaş ne lan? yakında 20-18-15 türevlerini de görürüz bu başlıkların.
  • arkadaşlar siz bakmayı, sevmeyi, görmeyi, anlayarak görmeyi, değer vermeyi, sağduyu ile bir ilişkiye emek vermeyi bilmiyorsanız bunun yaşla hiç ilgisi yoktur.
  • 25 den sonra genel olaran yanlız insan sayısındaki azalmadan dolayı ihtimaller düşeceğinden bence makul
  • bazı şeyler yalan oldu.
  • tabii lan 25 olunca hayat bitiyor, sadece aşk olsa keşke diyorsunuz.
    25 yaşındayım her şeyin farkındayım.