• değer kelimesi hatalı bir seçim. ona kafam bozuldu. fakat anlatmak istediği şeyi düşününce, biraz üzülerek, hak verdim.

var bu hadise biraz ama tam olarak doğal bi süreç değil. daha çok çevre baskısıyla şekilleniyor sanki.

kendimden örnek vereyim: arkadaşlarım, "artık ciddi ilişkiler yaşamamız lazım; vakit geçiyo sonuçta" gibi saçma sapidik cümleler kurduğunda "ne diyon bacım sen? ne vakti? ne geçmesi?" diyodum içimde.

sonra bunlar bir bir evlenmeye; yetmedi, doğurmaya başladılar.

ben de paso altın alan talihsiz bekar konumuna yerleştim.

hep aşktan yanaydı kafam. hep kalbim atsın diye bekledim. ayaklarım yerden bi kaç milim yükselsin diye..

zaman geçti.

dostum dediğim insanlar, kocaları olmadan dışarı adım atmaz oldu.

böylece, sosyal hayatımın, günbegün amına koyuldu.

yeni insanlarla tanışmayı çok sevsem de, yeni dost edinmek, yeni bir çevre kurmak kolay değil; bunu gördüm.

hep kendimi geliştirmeye devam ettim. kendimi keşfetmekten vazgeçmedim.

dedim ki aşk var. "makul" davranan fırsatçı karılardan, iyi aile kızı orospulardan olmiycam.

yaşım ilerliyor.

hala "giderim" var ama giderek çember daralıyor. yazan adamların parmağında yüzük kontrolü yapma çağındayım.

eyvallahım yok kimselere; vasata da tahammülüm yok ama "bi denesem mi acaba şu çocukla?"

işte bu oluyor 25inden sonra.. "işim olmaz" cümlesi; "bi denesem mi acaba şu çocukla?"ya dönüşüyor.

deli dolu kız, düşünceli ve hesapçı bi kadın olma yoluna böyle giriyor.

çünkü kadınlar birbirini, bu yolda, yalnız bırakıyor. evlenen herkes için "benden sonrası tufan.."

değerim düşmedi. hala değerli olduğumu biliyorum.

öcü filan da değilim ama eskiye nazaran, yaşayıp gördüklerimden ötürü, daha kırılganımdır belki de ve yüküm daha ağırdır sahiden de..

ama şunu düşünüyorum nihayetinde:
    yolumuz hayli uzun ve ben yol arkadaşının dirayetli, neşeli, cesur olanını severim.
  • 1 ay içinde kendimi elimden çıkarmamı gerektiren durum. yorum yapmayım diyorum ama sol framenin ilk sayfasından düşmedi bu başlık. umarım bu durumu onaylayan yorumlar şakadır.
  • 25 yaşından sonra kızlar artık çocukluktan çıkıp yavaş yavaş kadın olmaya başladıkları için tam aksine değerleri artmaktadır sarrafların gözünde.
  • haklı önermedir. onun için ben 25ini aşmış kadınları değerleri düşmeden faize veriyor, kalan kısımlarıyla da emlak yatırımları yapıyorum. tabii kadınları mal gibi gören bir dalyarrak olduğum için, değerlerini yükseltmek ya da düşürmek bana kalmış oluyor. o kadınlar da, hala anamın evinde yaşayan askerliği yeni yapmış bin lira maaşla işe başlamış olan beni bir sikliyor ki sormayın. hayat böyle böyle, kaldıramadığım sikimin merkezinde dönüyor zannediyorum a dostlar, yaşıyorum oh oh.
  • yazılanlar "sikim o kadar değerli ki, onu hayatta oraya sokmam."

gerçekler "nereye saplıyoruz, nereyeeee?"
  • bu önerme bile değil, bönlüktür. bönermedir. kadınlara katapaltlı göndermedir. bön marşe..

"ayrıca nerden teyzen oluyorum terbiyesiz?
    nerden ablan oluyorum ?"

gördüğünüz gibi sinirlendim. şahsım adına 25'ten küçük kızlara tahammül etmişliğim pek yoktur, nadirdir.. o yüzden 25 plus alayım ben, yanına bir de karışık salata lütfen. (i.ç. tşk.)
  • düşenleri toplayan ölücülere yapılmış muz orta.
  • 25 yaşını geçeli yıllar olmuş bir kadın olarak özellikle yanlış ifade edildiğini düşündüğüm önerme... olay daha çok 25 yaşından önce kadının daha kolay idare edilebilir, görece az beklentili ve daha az uğraş ile elde edilebilmesidir... yoksa hiçbir kişinin değeri yaşıyla değişmez... 25 yaşından sonra kadın yaş aldıkça ilişkiden beklentileri artar, sırf gezmek tozmak için ilişki yaşamaz, her ilişki emek ister ve ne kadar iyi giderse gitsin ilişkiler insanı yorar, sizden hoşlansa dahi sizinle birlikte olmaya ikna etmek için uğraşmanız ve bu ilişkiyi sırf keyif için yaşamak istemediğinize, bu yorgunluğa değeceğinize ikna etmek gerekir... yediği kazıklarla gittikçe akıllanır, eğer aldatmaya meyliniz varsa bunu sezer ve siz köşeye sıkışana kadar üstünüze gelir... bu önerme de kadına "25 yaşından sonra değerim düşecek" ya da "eyvah yaş 25i geçti bu saatten sonra beni kim ne yapsın" şeklinde düşündürterek daha kolay elde edilebilir olmasını sağlamaya yönelik şapşal bir hamle... 25 yaşından sonra ne istediğini bilen, ayakları üstünde duran, kimseye ihtiyacı olmayan kadın ancak sana olan duyguları ve senin ona verebildiğin inanç sebebiyle seni kabul eder... şimdi düşünün yaşınız kaç olursa olsun bunu sağlayabilecek değerde adam mısınız?
  • kızların erkeğin iyisinden anlamaya başladığı yaşlardır. o yüzden erkeğin kötüsü bu kızların değerini düşürmeye çalışır.
hesabın var mı? giriş yap