• sanırım televizyonlarımızda 25. yüzyıl adıyla oynamıştı. başrolünde doktorlar dizisinde de oynamış bir adam vardı. ben yetişememişim bu diziye ama bizimkiler 25.yüzyılın her bölümünde "aa doktorlardaki çocuk" diyip dururlardı bu aktör için.

not:şimdi buldum internetten gil gerardmış adı
  • orijinal adi buck rogers in the 25th century olan dizi... twiki isimli robot bi kardesimiz vardi, onu da dublaj duayeni mel blanc abimiz seslendirirmis tabiy ki...
  • oyunlarinin icad edilmesinden cook once, seksenli yillarin basinda bi televizyon dizisiydi... oyunlarinda da asagi yukari benzeri temalar kullanilmis ama o zamanki kusagi muhtemelen daha derinden etkilemistir. bi tarafa uzay 1999 ve uzay yolu'nu, obur tarafa da galactica'yi koyarsak, rahatlikla aralarina buck rogers'i yerlestirebiliriz.
  • su andaki sozluk yazarlarinin goremeyecegi yuzyil
  • çocukken kardeşimle hiç kaçırmadan izlerdik.hafızam beri yanıltmıyorsa vampirli bir bölümü vardı, bu uzay vampiri miydi neydi dumana dönüşüp kapıların altından bile geçebiliyordu(ya da böyle şeyler tam emin değilim).çok korktuğumuzu hatırlıyorum.zaten çocuğuz vampir olgusu o yaşlarda biraz büyük olanların sizleri korkutmak için en çok baş vurdukları simgeler arasında yer alıyor.yok tabi o zamanlarda şimdiki gibi güneşte parlayan seks sembolü vampirler, vampir dediğin şey bariz bir korku öğesi.
  • bir galactica kadar güzel olmasa da blake'in yedilisine çok kere tercih edeceğim kısmen sevdiğim bir bilimkurgu dizisiydi. bir dönem sonra hawk rolündeki şahin kılıklı adam ve buck rogers'in kapışmaları, sonra arkadaş olmaları, sonra uzay vampirleri tarzı şeyler ile konusu iyice dağılmıştı sanırım dizinin. bu arada albay wilma deering rolündeki güzel erin gray'in hayranıydık o dönem ilkokul arkadaşlarım ve ben.
  • sarışın albay wilma'sı, yüzbaşı buck rogers'i, robot twikisi ile hayal meyal hatırladığım efsane dizi.. bugün durup dururken aklıma gelmesi sanırım gördüğüm baya gelişmiş oyuncak robot sayesinde oldu.
  • vay be! zaman ne kadar acımasız. neredeyse 25. yüzyıla geldik.
  • siyah beyaz tv döneminde "25. yüzyıl" ismiyle yayınlanmış, aklımda sadece kibrit kutusu gibi eli olan robotuyla ve gömlek düğmeleri kendilerinden açılan kadınlarıyla (o yüzyıla bu yakışır) kalmış dizi.

özellikle uzay gemisi tasarımları çok güzeldi. bunlar beş tane yıldızın içinden geçip zamanda yolculuk yapabiliyorlardı hatta yanlış hatırlamıyorsam.

yine de savaş yıldızı (battlestar galactica)'nın yerini tutamadı.

ayrıca (bkz: shgoratchx)
  • çocukken bizi tv karşısına kitleyen maceralar yumağıydı. nasıl da etkilenirdik, abo abooo. yaşıtlarımın çocukluk hatıralarına kazınmış bir dizi...
hesabın var mı? giriş yap