• ırkçı olmayan ama kavga ettiği kişinin ırkı yüzünden kayırıldığını iddia eden bir kezban yakarışı.
    paranın ırkı olmaz ablacım. parasız adam şerefsiz adam.
    sen şereflisine denk gelmişsin.

ayrıca okuyanı siksinler.

edit: özelden bir araba küfür yedim. o zaman kesin haklıyımdır. emin de olamıyorum, okunacak gibi değil yazı.
    malum ırkçılık sözlüğün doktora alanı. o zaman haklıyım hacı. suriyelileri sabun yapsalar halay çekecek insanlar sonuçta bunlar.
  • ikinci el uyguna veririm.
  • ya adamlar 250.000 dolar vermiş almış vatandaşlığı. ayrıcalığı olmasın mı?

şaka bir yana sen ülkenin vatandaşlığını böyle para ile satarsan, değersiz hale getirirsen onlar da böyle triplere girip ayrıcalık bekler. yakında bu ne kardeşim paramızla rezil oluyoruz muhabbeti yapıp bizi ülkeden attırmazlarsa iyi.
  • başlığı okuduğumda "premium mu satılmaya başladı" dediğim olay.
  • t.c. vatandaşlığı alan bir yabancı değil, herhangi bir türk vatandaşı ile de benzer sorunlar yaşanıyor. fark şu ki: yabancı uyruklular tür durumlara daima hazırlıklıdırlar.
    tanım: site sakinlerinin sıradan kavgası.
  • parası ödenip bir adet kimlik elde edilmesi ile kültürel farklılıkların bir anda yok olup gideceğini varsaymak büyük naiflik olur herhalde diye düşündüren durum

ingiltere'de yaşıyorum ve burada da sonsuz tane göçmen var ama kimse geldiği yerdeki tuhaf alışkanlıklarını gelip insanın boğazına dayayıp rahatsız edemiyor. herkes kurallara aynı şekilde saygılı davranmak zorunda.

hanımefendi için çok üzüldüm, ırkçı bir serzeniş de değil, çok haklı. ne hissettiğini tahmin edebiliyorum. umarım kendi evi değildir ve başka bir yere taşınıp kurtulur çünkü çözülmez bu olay.
  • 250.000 dolar ile yapilacaklar listemde kesinlikle t.c vatandasligi almak olmazdi.
  • sitede her zaman olan bir kavganın etnik kimlikle, parayla pulla pekiştirilip balon gibi şişirilme hadisesi içeren bir başlıktır. başlık tanımıyla olay ilgisizdir.
  • çünkü vatan, millet, toprak, atalarımız ve geçmişimizide satmışız çok normal değil mi artık bu yaşananlar. sistem para odaklı her şeyin temelinde para var ama bu öyle geleceğe yatırım yapmak amaçlı değil günü kurtarmalık, daha kaliteli nasıl yaşarız? nasıl eğitim seviyesini yükseltiriz? sosyal ve ekonomik açıdan nasıl bir yol izlemeliyiz sorularının yerine hep nasıl daha çok para kazanırız var asıl sorun bu? her şeyin temeline para geçince kusura bakmayın ama bırakın vatan milleti namusu bile satar bu insanlar. bu ülkeye dair bir ümidiniz olmasın bu olaydan da zararlı siz biz çıkarız o yüzden siktir edin. en azından yaşıyoruz diyor ve selamlarımı iletiyorum. şunı unutmayın mülteciler ve vatandaşlık alanlar bu ülkenin kazanç kapısı.

edit; abla nasıl ah ettiyse iranda az önce deprem olmuş.
  • aslında rezalet, 10/10 hem de!

vatandaşlığın ayağa düşürülmesi ayrı, özelde bu olay ayrı rezalet. ama bir şey değişecek mi? sanmıyorum.
hesabın var mı? giriş yap