şükela:  tümü | bugün
  • avrupa'da bir tanrının olduğun inanıyorum diyenlerin oranı %51.
    yaşlı avrupa'da durum bu.
    genç kuşağa dair bir istatistik varsa şayet ki eminim vardır bu rakamın çok daha aşağıya çekileceği ortada.
    yeni jenerasyon, devletin ideolojik aygıtlarından yakasını kurtarmış kesim gün geçtikçe ateizme ya da deizme yöneliyor.
    ha bu muhabbet süper mi? valla çarpıtılmış bir dinden iyidir fakat yerine nasıl bir ahlakın, hangi erdemlerin konduğu son derece tartışmalı. yerine kolektif çıkarı gözetmeyen herhangi bir ideoloji konursa hiçbir halt değişmez.
    link
    2500 dediğime bakmayın mütevazı davrandım.
    150 seneye mesele tamamlanır.
    bizim tarikatlar bir 50-60 daha direnecek gibi. milleti yoksulluğa ikna etmek için iyi bir imkan çünkü. sever benim sermayem böyle şeyleri.
  • camiye paratoner takıldığı gün allah öldü, ufacık bir virüs yüzünden kabenin kapatıldığı gün de tabutuna son çivi çakıldı.

god is dead.
  • 2501 yılından sesleniyorum. 2036 yılında ateistler ile dindarlar arasında savaş çıkacak. dindarlar kılıç ile saldırırken ateistler füzeler ile saldırıyor. ateistler tüm dindarları yok etti.
  • 2050 de sen ona.
  • umarım 2020 yılından çıkabiliriz sağ salim.
  • yetişmeyi çok isterdim, dinin olmadığı bir dünya neye benzer acaba çok merak ediyorum doğrusu
  • miladi 2280 de hicri 1710 da dünyanın sonu geleceği misakın elçisi rashad khalifa tarafından kuranın matematiksel yapısına uygun olarak açıklandığı için 2500de bir şey olmayacağı gerçekliktir.
  • dinler ve milliyetçilik bu dünyaya, insanlığa zarar veren virüslerdir.
    şimdiye kadar tespit edilmiş en tehlikeli virüslerden bile daha tehlikelidirler. binlerce yıldır bu iki virüs kaynaklı ölüm ve tahribatın haddi hesabı yoktur.
    işin entresan tarafı doğadaki virüslerle aynı stratejiyle varlık bulup yayılıyorlar. önce kendilerine bir konakçı bulup kuluçka süresince temas edilen her kişiye bulaşmaya çalışıyorlar. eğitim ve bilinçlenme artıkkça etkilerini kaybediyorlar.

bilim ve eğitim hem aşı hem de tedavi amaçlı ilaç olarak kullanılabilir.
  • buraya 2020 yılından bir diyalog bırakalım. bakalım 2500 yılında değişiklik olacak mı?

-sence din neden var?
    +insanları doğru yola iletmek için
    -peki din gerekli mi?
    +evet gerekli.
    -binlerce din var hepsi doğru olabilir mi?
    +olamaz tabi, çok fazla sahte peygamber var.
    -dinlerin bir tanesi bile yanlışsa hepsi de yanlış olabilir mi?
    + e yani, olabilir.
    -dinler olmasa bu kadar savaş olur muydu?
    +olmazdı.
    -din insanları doğru yola mı iletti yoksa otoritenin gücüne güç mü ekledi?
    + dinler doğru şeyler söylüyor da biz yanlış uyguluyoruz .