şükela:  tümü | bugün
  • "2547 sayılı yükseköğretim yasasının 13. maddesinin rektörün görev, yetki ve sorumluluklarını düzenleyen b-4 fıkrası; gerekli gördüğü hallerde üniversiteyi oluşturan kuruluş ve birimlerde görevli öğretim elemanlarının ve diğer personelin görev yerlerini değiştirmek ve bunlara yeni görevler vermek" olarak düzenlenmiştir."

    ancak ne yazık ki bu üniversitelerde eziyet maddesidir ve çoğunlukla rektör görevlendirme yetkisini keyfi kullanır. ilk olarak süresiz ve nedensiz alakasız bir yerde görevlendirme yapılır. sonrasında kişinin arkasında sağlam bir dayı yoksa idari mahkemeye başvurur ve kuvvetli ihtimal görevlendirme iptal edilir. ancak kısa süre sonra sebepli ve süreli olmak üzere farklı bir yere görevlendirme yapılır. mobingin dibi, rektör king durumu...

    not: emsaline şahit olanlar ve özellikle hukukçular yeşillendirsin.
    not: merak edenler için rektörlüğe bahsi geçen görevlendirme ile ilgili dava açıp kazandım. görevlendirmem iptal edildi.
  • tamamen keyfiyet temelli bir kanun maddesi. rektörü üniversitenin yöneticisi değil ağası yapan bir madde. biz marabalarda ağam ne ederse doğru eder kafasında takılıyoruz mecburen. çünkü mahkemeyle bozsanız bile aynı yere yine görevlendirebilir sizi. yada daha kötü bir yere. keyfine göre yani.