şükela:  tümü | bugün
  • kız arkadaşımla hem temiz hava almak hem de parkurda koşmak için belgrad ormanı isparkına aracımızı park ettik.
    lafı çok uzatmayacağım, geldiğimizde aracın camı kırılmış ve araca girilmiş; ehliyet dahil tüm eşyalar çalınmıştı.

ispark için girişte ödeme almayı biliyorlar, sözde özel güvenlik elemanları da var ama güpegündüz araç soyuluyor, hırsızlık yapılıyor.

saat 17:30'dan 19:00'a kadar ormanda ve o soğukta polisin gelmesini bekledik: koca ormanda soyulmuş bir araç ve daha başımıza nelerin geleceğini tahmin edemediğimizden aracı hareket ettirdim, artık parmak izi vs umrumda da değildi, polis gelmediği için en yakın emniyete gittik, ifade verdik, kısacası bize söylenen: "olay yeri yaklaşık iki saat sonra burada olacak, tutanak tutacağız, davacı olmak isterseniz savcılığa gitmeniz gerekecek, fakat giden gitti" .
    polise, "tamam iki saat beklerim ama söyleyin: bu tutanak bana ne kazandıracak, giden özel eşyalarımı geri getirecek mi" dedim.
    cevabı ibretlik, "şu ana kadar böyle olaylarda başarılı bir istatistik sağlanmadı, yalan söylemeyeyim" .

evet bunu söylediler.
    yani bu ülkede başınıza birşey gelmemesi için dua etmelisiniz, zira kanundan sorumlu kişilerin sizlere önerdiği pek bir alternatif yok.

ben de daha fazla gerilmemek için emniyetten ayrıldım.

ispark olayına gelince: "camı karşılıyoruz" dediler, özel eşyalarınızdan sorumlu değiliz dediler.
    insanın aklına "hırsızlık acaba ispark bilgisinde mi gerçekleşiyor" sr,orusu gelmiyor değil, çok rutine bağlamışlar bu olayları çok doğal karşılıyorlar.

siz siz olun, kendinizi asla güvende hissetmeyin; zira hakkınızı savunan bir merci yok.