şükela:  tümü | bugün
 • alın size mis gibi rezalet başlığı;
  amazon t.c. kimlik numaram adresim dahil tüm bilgilerimi bilmediğim kişilere verdi ve bunu sınırlı bilginizi kaptırdık olarak söylüyor ve hiç bir özür dilemiyor.
  açtığım ilk rezalet başlığı olacak ve umarım son olur. amazon.com.tr başlığına da yazdım ancak yeterince ilgi görmesi adına böyle bir başlık açıyorum. amazon’dan bir kaç saat önce gelen maili aynen altta bildiriyorum. müşteri hizmetleri ile görüştüm ancak hiç bir bilgileri yokmuş.

  mail:
  merhaba,

  müşteri odaklı hizmet anlayışımızla amazon türkiye olarak müşteri deneyimini geliştirebilmek için en uygun yöntemleri kullanmaktayız ve kapsamda verilerinizin gizliliği bizim için birincil öneme sahiptir.

  sizleri, meydana gelen bir olay hakkında bilgilendirmek istemekteyiz. söz konusu olaydan bazı müşterilerimizle birlikte sizin de etkilenmiş olabileceğinizi değerlendiriyoruz.

  paketleme hattında meydana gelen operasyonel bir sorun neticesinde, gönderilerde yer alan etiketler doğru alıcılar adına basılmış fakat kutunun içinde yer alan irsaliyeler farklı müşterilere ait olacak şekilde paketleme yapılmıştır. bu nedenle bazı müşterilerimizin kimlik bilgilerinin (ad, soyadı ve t.c. kimlik numarası) ve iletişim bilgilerinin (adres) yer aldığı sipariş başka bir müşteriye gönderilmiştir. bu durum 23/11/2020’de gerçekleşmiştir.

  söz konusu olay nedeniyle yalnızca yukarıda belirtilen sınırlı sayıdaki verilerin gizliliği etkilenmiş olup benzer bir sorunun tekrar yaşanmaması için gerekli tüm önlemler alınmıştır.

  sipariş vermiş olduğunuz ürün elinize ulaşmadıysa lütfen bizimle iletişime geçin. ekip arkadaşlarımız, söz konusu ürüne ilişkin geri ödeme sürecini başlatacaklar.

  bu sürece ilişkin her türlü soru ve sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.
 • nasıl olsa hiçbir yaptırımı yok. kimbilir tc kimlik no'larımız gibi tonla verilerimiz kimlerin elinde. bir tek amazon meselesi değil bu, tonla kurumda, şirkette durum aynı zaten.

  ülkenin yarısı düzenli olarak e devlet üzerinden hiç yapmasa mobil hat sorgulama yapıyor, üzerine açılmış hat var mı diye. üzerine kredi çekilenler, evi satılanlar, şirket kurulanlar. ohooo ne ararsan var.

  konu şu, şimdi amazon ya da bir başka şirket-kurum böyle bir durumda herhangi bir ceza alacak mı? ya da kişinin başına gelecek bir zararı tazmin edecek mi?

  cevap belli değil mi? başka sorum yok.
 • 50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerini de devlet kaptırdı kanka. bence git ikisine de dava aç.

  1/10 rezalettir.
 • aynı mail bana da geldi. müşteri hizmetleriyle konuştum bilgileri yok. korumaya çalıştığınız kişisel bilgileriniz birçok platformda, sosyal medya hesaplarınızda, yemek siparişi verdiğiniz uygulamalarda vs vs her yerde var.isteyen istediğini bulur anlayacağınız.

  bu konuda amazon'un hatası olduğunu düşünsem de rezalet olarak değerlendiremem durumu. alışverişe devam canlar.
 • bu amazon eskiden ürünleri yanlış kişilere yolluyordu şimdi direkt tc kimliği falan yanlış kişiye yolluyormuş hahaha.

  valla şu saatten sonra 100 tl'lik şeyi bu sitede 10 tl'ye görsem almam.

  kartı mı boşaltırlar, farklı ürün mü yollarlar yoksa bilgilerimi mi başkasına verirler bilmiyorum.

  amazon övücüleri bunu da savunmaya geçer.

  -ama hepsiburada yapsaydı şimdi üstüne şirket açmışlardı ne diye aymozonuma saldırıyorsunuz.
 • rezalet gibi rezalet
  ama koskoca bir ama var ortada bence. çünkü eminim siz de aynısını düşünürsünüz ki böyle bir durum başka bir platformda olsa kimse mail atıp bilgilendirmez bile.
 • olay doğru ve rezalet ancak yalnızca 23 kasım 2020 tarihinde gerçekleşmemiş, uzun süredir devam eden ve ülkemizde herhangi bir yaptırımı olmayacak olaydır.

  14 ekim 2020 tarihinde vermiş olduğum küçük meblağlı bir ürünün kutusunda başka birine ait gilette fusion tıraş bıçağı ve yedek başlıkları çıktı. ben hemen amazon müşteri hizmetlerine bildirdim ve ürünü verdikleri iade koduyla ertesi gün iade ettim.
  benim siparişte büyük ihtimalle başka birine gitti, uzun süre ses çıkmadı. bunun üzerine amazon para iadesini gerçekleştirdi.
 • valla iyi yine amazon bilgilendirmiş ben takdir ettim.
 • olmayan rezalettir. kimse sizin tcniz ile bi bok yapmaz merak etmeyin. zaten kötü niyetli kişiler sizi bulmak istese bulur.önemli olan kimliği kaptırmamak
 • eğer ilgili kişiler zamanında bilgilendirilirse bu ihlal kişisel verileri koruma kurulunun internet sitesinde ifşa edilmeyebiliyor dolayısıyla yapılan bilgilendirmenin şeffaflık politikası dışında itibar riskini azaltmak yönünde böyle bir amacı da olduğunu düşünüyorum.

  yine de bununla ilgili doğru yolu seçtikleri de açık. trendyoldan iki kere aynı şekilde farklı illerde yaşayan kişilerin kargosu ve bilgisi iletildi, benzer şekilde bilgilerim de karşı şahıslara gitti, kvkk ile ilgili en ufak bir hassasiyetleri, bilgilendirmeleri olmadı

  yine daha önce yukarıda belirtildiği gibi daha önce bir yılın seçmen listesinde kayıtlı olan tüm türk vatandaşlarının tckn ad soyad vb. bilgileri kamuya açık bilgi haline gelmişti