şükela:  tümü | bugün
  • an itibari ile sınav yerleri açıklanmış olan sınavlardır.
  • 1 gün: sabah 1 ders, öğlen 1 ders.
    2 gün: sabah 1 ders, öğlen 1 ders.

bu bir virüs olamaz. olsa olsa kazık atmaktır.
    öğrenciyi gondiklemektir.
    dalga mı geçiyorsunuz?

3 yanlış 1 doğruyu nereye götürecek sorularını soruyorum kendi kendime.
  • hep yapmak istediklerimden sınava kimlik yerine pasaportla girmek hayalimi gerçekleştirdiğim sınav olmuştur. sırada basın açıklaması yapmak var.
  • görülmüştür ki memleketteki milyonlarca diplomalı ama boşta olan kitleye yenilerini eklememek için en kıyıda köşede kalmış yerlerden soruların sorulduğu sınavdır. sınavdan önce 4 yanlış 1 doğruyu götürecek diye anadolu üniversitesi rektörü naci gündoğan açıklama yapmıştı. her şıktan 4'er tane doğru cevap olayı bugüne kadar uygulanan ancak geçen sene güz dönemi finallerinden itibaren kaldırılan bir uygulamaydı. onu tekrar yürürlüğe koymuşlar. tam bir köpek dolabı çeviriyorlar yani. bilim yuvası denen kurumda, tarımsal yapılar ve sulama sınavında "yemek de yenebilen bir oturma odasının" kaç metrekare olması gerektiğini soranların zihniyetini s.keyim. o soruyu oraya koyanlar bundan sonra girecekleri bütün sınavlardan başarısız sonuçlar alır inşallah ve daha bir çok beddua.
  • dört yanlışın bir doğruyu götürdügü bu sistemle neyi hedeflediklerini merak ediyorum.
    çok acımasızca.
    evet sınava 1 hafta kala çalışmaya başladım. ne yazık ki elimde olmayan bazı nedenlerden dolayı, yeterli zamanı ayıramadım. bu benim sorunum biliyorum fakat, zaten sınırlı sayıda doğrum olduğunu varsayarak, geçme şansımın olduğu derslerden bu saçma sistem yüzünden geçemeyeceğim.

getirdiginiz bu kötü uygulama malesef çok kişiyi mağdur edecek.
  • sınav soruları e-kampus de yayınlanmıştır.

bu dört yanlış bir doğruyu götürmesi olayı çok can yakacak ,çok mal eleyecek.

sınav başına ortalama 5-6 yanlışla kriz bana teğet geçmiş gibi gözüküyor oha nasıl bir rahatlık varsa sallarken kırmış geçirmişim.

artık önümüzdeki sınavlara bakacağız.
  • eski sistemin alışkanlıkları ile sallamaya devam etmekten kendimi alamadığım ve sonuçlar açıklanınca suratıma bir tokat gibi çarpacağını hissettiğim olay.
  • sınava girilecek derslerin ve okulların dağılımını muhteşem(!) şekilde yaparak koca iki günümü öldüren sınavlardır. bir ders sabaha bir ders öğleden sonraya konur mu be?!

yeniden getirdikleri 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi sistemi eğer gerçekten yukarıdaki entry'lerden birinde yazıldığı gibi "memleketteki milyonlarca diplomalı ama boşta olan kitleye yenilerini eklememek için " ise kulağa mantıklı gelebilir. tabii gerçekten niyet bu ise... ama caydırıcı niteliğe bürünerek, dışarıdan okul bitirmeye ve bir meslek edinmeye çalışan insanlara okul bıraktıracaksa veya eğitim süresini uzatacaksa hoş değildir, olmamıştır.

dipnot: aöf sayesinde yepyeni bir sektör piyasaya çıkmış olabilir, camekanlarında "emanet alınır" yazan yerler müthiş para kırıyor sınav günlerinde. kocaman insanlarız, cep telefonu veya kitap ile sınava girildiğinde neler yapılmadığını biliyor olmalıyız zannımca.