şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle resmen açıklanan maçtır. ikili 26 ağustos'ta las vegas'ta karşı karşıya gelecek.
  • gün itibariyle tarafların anlaştığı para uğruna boks sporuna düşülecek kara bir leke olacak müsabakadır. ufc patronu dana white ne yaptı etti sonunda organizasyonu sağladı. ekran gelirleriyle rekor kırılacak ve herkes milyon dolarlara boğulacak ve gecenin sonunda mayweather mcgregor'u kolay bir şekilde nakavt edecektir. mcgregor her ne kadar gençliğinde irlanda şampiyonu olsa da, genel olarak bakıldığında bir kafes dövüşçüsüdür. evet her iki dövüşü kendi stilinde dövüşse mcgregor haşat eder mayweather'ı fakat bu bir boks müsabakası ve karşısında 49 galibiyetli namağlup bir şampiyon var. para nelere kadir, rocky marciano, muhammed ali, sugar ray, joe frazier'ı yattıkları yerde ters çevirecek bir şov maçı olacak ve mayweather kazanacaktır.
  • kesinleşen box vs ufc karşılaşması. mcgregor bu karşılaşmayı tamamen milyoner olmak amacıyla istiyor. tamam adam zaten milyoner ama mcgregor sponsorluk dışında ufc'den karşılaşma başına aldığı en yüksek miktar 5 veya 6 milyon'dur. ancak mayweather ile karşılaşması durumunda en az 100 milyon dolar civarında parayı kasasına koyacak. sonuç olarak mcgregor'un kaybedeceği hiçbir şey yokken, mayweather ko olması halinde bir güzel rezil olabilir.

iki taraf için şanslara gelirsek tabi ki de tüm hayatını boks ringlerinde geçirip ünlü boksörlere karşı dövüşüp namağlup olarak kariyerini sonlandıran mayweather'ın avantajı çok üstün. ancak karşısında kendisinden çok daha genç ve sol eli dillere pelesenk bir irlanda'lı duruyor. mcgregor vs nate diaz maçlarında izlediğimiz gibi boksu conor'dan daha iyi olan nate diaz ilk müchadeleyi rear naked choke ile kazanıp ikinci maçta ise kıl payı ile yenilmişti. ama ikinci karşılaşmada conor, nate diaz'ın kendisini stand pozisyonunda da yeneceğini anladıktan sonra maçın başından itibaren nate diaz'ın ön destek ayağı olan sağ ayağına çalışmaya başlamıştı(nate diaz southpaw bir boksör). ancak rakibinin ayaklarına çalışarak rakibinin duruşunu bozup, bu durumda bile kendisi karşılaşmayı çok ufak bir farkla kazanabilmişti. ki yine ilk karşılaşmada da olduğu gibi 3.round'tan sonra pili bitmeye başlamıştı.

conor'ın tek galibiyet şansı, karşılaşmaya hızlı başlayıp mayweather'ı muhteşem sol yumruğuyla yakalamak olur. ama mayweather'ın koruyucu meleği olan kenny bayless'ın mutlaka maçı yöneteceğini düşünürsek mayweather'ın her türlü sarılması ve dövüşü soğutmasına izin verecektir.

tahmin olarak mayweather'ın kazanacağı. benim istediğim ise okuma yazma bilmeyen bu zengin züppenin, su tesisatçısı conor mcgregor tarafından bir güzel dövüldükten sonra nakavt edilip, sözde efsanesini eline vermesiyle sonuçlanmasını istiyorum.
  • bokstan ziyade kafes dövüşü olsaydı çok daha zevk alırdım mcgregor reis'in pezevenk mayweather'ın ağzına ağzına vurmasından. neyse, şansı az ama milyonların desteği arkasında olacak kırmızı pipinin.
  • kusra bakma conor ama (bkz: tmt)
  • mayweather ne pis ne para düşkünü adammışsın.
    tinerci kılıklı macgregor ı zevkine dövecek ve parayı cukkalayıp gidecek.
    ulan para için ünvanına halel getirmeye değermiydi be. yazıklar olsun. şunu gariban pacquiao dan bile beklemem.
  • yok boks sporu için kara lekeymiş, yok gereksiz maçmış. kardeşim organizasyon parası sizden çıkmıyor ya. neyin sıkıntısı bu anlamıyorum. keyfine bak sen.

sabırsızlıkla beklediğim karşılaşma.
  • mayweather ibnesi sanmıyorum ama bir şekilde dayağı yerse, ronda rousey'nin nakavt olduğu zamanki gibi sevineceğim.
  • mcgregor'un sağlam dayak yiyeceği maç olarak tarihteki yerini alacaktır. mcgregor'u ufc'de destekliyorum ama işin zor be hacı.
  • yumruk yumruğa dövüşüleceği için mayweather sadece tecrübesiyle bile döver diye düşünüyorum. ne kadar güçlü bir adam olduğunu saymıyorum bile. mcgregor kafeste katil ama boks ringi bir başka.

böyle bir organizasyona gerek var mıydı bilmiyorum ama sabırsızlıkla bekliyoruz.